Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa

Miejca w kraju i za granicą przyjazne bądź nieprzychylne "bezglutenowcom"

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
antigluten
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz 23 maja, 2010 00:28
Lokalizacja: Rybnik / Warszawa

Wyspy Kanaryjskie - Teneryfa

Post autor: antigluten »

Czy miał ktoś przyjemność "testować" dietę bezglutenową w hotelu Be Live Playa La Arena na Teneryfie?
http://www.fostertravel.pl/wakacje/hisz ... arena.html
http://www.travelplanet.pl/wczasy/hiszp ... 18218.html
To jedyny hotel na Wyspach Kanaryjskich, którego opis uwzględnia dietę bezglutenową ( http://www.google.pl/#hl=pl&biw=1609&bi ... 4078f9c713 )
froda
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz 20 mar, 2011 21:28
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: froda »

Mój mąż testował. Generalnie hotel zapewniał pieczywo bezglutenowe extra, natomiast reszta dań była wskazywana bezposrednio ze szwedzkiego stołu do wyboru. W większości przypadków mąż jadł mięso grilowane, warzywa, owoce. Głodny na pewno nie chodził, choć hotel mógł rzeczywiście coś "extra" przygotować. Jednak ogólnie polecamy
Neytiri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 20 lis, 2011 20:13
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Neytiri »

Wiem, ze post jest juz dosc stary ale moze ktos sie jeszcze na wyspe wybiera wiec napisze... ;) my bylismy w hotelu Jacaranda i mielismy wyzywienie HB. Ja z corka jestesmy na bezglutenie i pomimo tego, ze hotel nic nie wiedzial o naszej diecie - glodne nie chodzilysmy. Chleba nie jadlysmy przez caly tydzien ale posilki byly tak roznorodne ( szwedzki stol) , ze nie bylo takiej potrzeby.
W trakcie pobytu oczywiscie zwiedzalismy rozne sklepy spozywcze i co mnie bardzo mile zaskoczylo - mnostwo art. zywnosciowych mialo napis sin gluten ( bez glutenu). Znalazlam tez chleb bezglutenowy, rozne sosy, wedliny, nawet moje ukochane malze w puszce - byly bezglutenowe. Chcialabym kiedys w Polsce miec taka roznorodnosc bezglutenowego jedzenia jak tam. A! I niespodzianka przy ktorej moje dziecko zaniemowilo: w MCDonaldzie maja zestaw dzieciecy bezglutenowy !!! Dla nas pobyt tam to byl raj :P tamten tydzien moglby trwac wiecznie... <lala>
Barbara M
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 100
Rejestracja: wt 02 cze, 2009 10:37
Lokalizacja: warszawa

Post autor: Barbara M »

W hotelu obok- Isabel hotel gdzie byliśmy w maju, było bardzo dobrze. Była informacja że jeśli jest ktoś kto ma dietę to należy to zgłosić kelnerowi. Ja tego nie zrobiłam ale i tak było bardzo fajnie. Jedzenie było bardzo różnorodne, więc mimo pobytu dwutygodniowego nie głodowałam :D (wręcz przeciwnie przytyłam :oops: )
Oczywiście miałam swoje niezawodne chrupki a z racji wyboru opcji HB zaopatrywałam się w pieczywo i ciastka w sklepie obok.
Gorąco polecam hotel szczególnie dla rodzin z dziećmi.
kaczka1000
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn 31 maja, 2010 15:39
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kaczka1000 »

Czy ktoś coś nowego o wyspach może powiedzieć?
lavender
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 15 mar, 2013 18:25
Lokalizacja: Szn

Post autor: lavender »

Ja byłam w ubiegłym roku i polecam sieć sklepów Mercadona. Podobno córka właściciela jest bezglutenowa i stąd takie piękne oznaczenia Sin Gluten. Ale serio, to jest bezglutenowy raj! Nawet na sokach jest oznaczenie, wszędzie. Znalazłam też kalmary w panierce, mrożone, do smażenia w domu-bezglutenowe! Chleb jest biały, tostowy, ale smaczny i miękki. Wakacje na Teneryfie dla bezglutenowych smakoszy, tam można się najeść wszystkiego:) Ah i w knajpach generalnie też bez problemu,bo ich kuchnia jest neturalnie bezglutenowa. Ja jadłam często grillowane ryby, owoce morza, albo sami gotowaliśmy.
ODPOWIEDZ