Degustacja piwa Glutano

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Degustacja piwa Glutano

Post autor: kabran »

Obiecałam, że opiszę, no to piszę....
W zasadzie powinno być tak: odkapslowałam, wypiłam i już. :D Dobre było. Chociaż mało. Ale podejdę do sprawy profesjonalnie, no nie?
Data degustacji:
31.12.2005 r., godz. 20.00.
Opis degustacji:
Do degustacji użyto 1 butelkę (330 ml) piwa marki Glutano, schłodzonego do temperatury optymalnej. Jako wzorzec do porównania wykorzystano piwo marki Żywiec (bo jeszcze pamiętam jak smakuje...).
Ocena wizualna:
Barwa: jasna, żeby nie powiedzieć słomkowa, pięknie się prezentuje w cienkim szkle.
Stopień nasycenia dwutlenkiem węgla: nieznaczny; bąbelków niezbyt dużo, piana delikatna, utrzymująca się dość krótko (no dobra, nie dałam jej szansy).
Ocena organoleptyczna:
Zapach: bardzo delikatny, nietypowy dla piwa (hmmm... po prostu nie pachnie słodem).
Smak: delikatny, bez wyraźnej goryczki, odświeżający, baaaardzo dobry, chociaż niezbyt podobny do wzorca. Nie wywołuje charakterystycznego szczypania w język, ponieważ nie jest mocno wysycone dwutlenkiem węgla. Bukiet tak jakby lekko owocowy (serio!).
Ocena końcowa:
Wrażenia bardzo pozytywne, niestety zakłócone zbyt wczesnym zużyciem próbki. Trudno je porównać do piw słodowych, ale mnie bardzo smakowało (choć jest to ocena mocno subiektywna). Delikatna saturacja wydaje mi się być atutem - wszak przy wszelkich zaburzeniach jelitowych napoje gazowane nie są wskazane.Chętnie bym je jeszcze podegustowała... :D
Awatar użytkownika
MariuszO
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 236
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 17:55
Lokalizacja: obywatel świata

Post autor: MariuszO »

No chociaż jedna... :wink:
Awatar użytkownika
calo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 19:29
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: calo »

A gdzie ja to piwo Glutano moge kupic? I ile to ma alkoholu, bo w ciazy jestem? :D Ale pol szklanki chyba nie zaszkodzi :roll:
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Alkoholu ma 4,5%. Więc na okres ciąży nie polecam... A gdzie i kiedy będzie kupić, to pytanie do Admina... Ja też czekam niecierpliwie!
Beatka i Marek
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pn 26 lip, 2004 08:52
Lokalizacja: Zielonka

Post autor: Beatka i Marek »

to już lepiej przejść na high voltage :)
ODPOWIEDZ