Alergia na pszenicę i nietolerancja laktozy

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bozka28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 15:29
Lokalizacja: Poddębice

Alergia na pszenicę i nietolerancja laktozy

Post autor: bozka28 »

Jestem mamą 3 letniego synka, który uczulony jest na pszenicę i wszystkie produkty z pszenicy oraz ma nietolerancję laktozy. Proszę o kontakt z osobami. które mają podobny problem. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

zgłaszam sie, mój synek ma 2,5 roku :) na diecie bezglutenowej od niedawna, na diecie bezmlecznej praktycznie od zawsze :) w tej chwili mamy tez mocno rozwiniętą alergie wziewna, ale walczymy dalej :) pozdrawiam
bozka28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 15:29
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: bozka28 »

Witam! Mój synek praktycznie od urodzenia miał problemu z układem pokarmowym. Tylko długo nie był dobrze zdjagnozowany. Lekarz mówił, że nietolerancja laktozy minie, ale nie ma poprawy. O uczuleniu na wszystkie produkty z pszenicy dowidziałem się dopiero w lutym br. z testów skórnych. Sebcio oprócz problemów pokarmowych był bardzo niespokojny, bardzo ciężkie były noce ( nie mógł spać, był rozdrażniony ). Teraz gdy jesteśmy na diecie jest lepiej. Z obserwacji wnioskuję, że jest jeszcze uczulony na jakiś pokarm. Słyszałam, że można wykonać badanie z krwi aby dowiedzieć się o alergii, ale nie znam dokładnie tego tematu. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

Bozka moj synek miał robione testy z krwi, ale w nich nic nie wyszło, a objawow jest uczulony na mleko na pewno :) ja podejrzewam, że u niego jest to alergia niezależna od IgE, gdybys chciała pogadać to zapraszam na PW.
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Jestem mamą 5-letniej dziewczynki, bez mleka od 2-3go miesiąca życia, na diecie bezglutenowej od 15 miesiąca życia.
Ostatnio zmieniony ndz 02 kwie, 2006 08:51 przez Grażyna, łącznie zmieniany 1 raz.
bozka28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt 28 mar, 2006 15:29
Lokalizacja: Poddębice

Post autor: bozka28 »

Grażynko czy Twoja córeczka też nie miała apetytu i czy rozwijała się normalnie ( chodzi mi o wzrost i wagę ), bo mój mały nie chce jeść i jest dość niski - może dlatego że był wcześniakiem. Oprócz tego nie mogę wprowadzić do jadłospisu nowych potraw i produktów, praktycznie je jak roczne dziecko.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

bozka Darek ma 2,7 miesiecy i jest stale w 10 centylu, nie wiem co to jest dobry apetyt, mam wrażenie, że moje dziecko nic nie je ..... ja też sie tym martwie, chociaz teraz jak jest na diecie bezglutenowej, bezmlecznej i bezjajecznej + inne ograniczenia to sama wiesz jak jest .....
juz nie weim co wymyslac, żeby jadł, a zmuszać nie umiem, bo sama byłam zmuszana do jedzenia, a to wstrętne
:-k
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

No jakby moja panna byla w 10 centylu to bym sie cieszyla...wiekszosc swego zycia blisko 3letniego spedzila na pograniczu 3ciego centyla, choc ostatnio jest nieco lepiej...
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

krótko mówiąc chociaż raz się okazało, że mam lepiej :D

ja wiem, że łatwo powiedziec, ale skupmy sie na rozwiązywaniu problemów, a nie na martwieniu sie - i mówie to przede wszystkim do siebie - może jak to przeczytam to będzie mi lepiej ](*,)
Ostatnio zmieniony czw 20 kwie, 2006 10:37 przez Sonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
asiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 394
Rejestracja: ndz 22 sty, 2006 11:08
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: asiar »

Anakon, moja panna ma 11lat, do ósmego roku życia była poniżej wszelkich centyli, a teraz jest koło dziesiątego, więc trzeba mieć nadzieję, że i Twoja podskoczy
Awatar użytkownika
Grażyna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 340
Rejestracja: ndz 13 lut, 2005 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Grażyna »

Do chwili wprowadzenia glutenu do diety (po 12 miesiącu życia), waga i wzrost były prawidłowe. Przez cztery następne miesiące dziecko mi wychudło, brzuszek zrobił się jak balon, "kupki" paskudnie pachnące w dużej ilości i z ogromną ilością śluzu. Apetyt miała przeogromny. Dosłownie miała głód w oczach. Ciągle patrzyła co by tu zjeść - a jedzenie po prostu "przelatywało" przez nią. Po wprowadzeniu diety bezgl. - jak ręką odjął. Kinga teraz ma prawie 5.5 lat, 116cm i 20.5 kg. Jest szczuplutka, apetyt ma taki sobie. Tłumaczę to sobie tym, że jej jedzenie jest po postu często mniej smaczne niż nasze - bez jaj, nabiału, wywarów mięsnych, bez glutenu itp. Gdyby to od niej zależało, jadłaby tylko cukierki. Z opisu wygląda na tzw. "kwitnącą" celiakię. Niestety, dietę bezgl. zaleciła lekarka rodzinna i Kinga nie miała zrobionych przed przejściem na dietę żadnych badań. :(
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Ania jest na diecie bezmlecznej od 7 miesiąca życia ,a na diecie bezglutenowej od 7 roku życia ,teraz ma 9 lat w dalszym ciągu jest na tych dietach ,bierze lekarstwa Ketotifen i brała Calcium Dobesilate od dwóch lat ,poprzednio brała Zyrtec i w związku z tym ,że miała uczulenia na zgięciach nóg rąk maści cutiwate i cutibase. Muszę niestety kończyć , bo idę z Anią na basen z jej klasą :wink: Cześć Dorota
monisiak81
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 277
Rejestracja: wt 05 kwie, 2011 11:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alergia na pszenicę i nietolerancja laktozy

Post autor: monisiak81 »

Ja (nie mam stwierdzonej celiakii - tylko po samoobserwacji przeszłam z mężem na dietę - u niego stwierdzili prawie 3 lata temu) i od 4 miesięcy jestem na diecie bezmlecznej (karmię piersią swojego Synka) bo jak pani Dr pediatra usłyszała że mały ma m.in. błyszczące kupy, jest rozdrażniony (płakał bez przyczyny - chyba coś go musiało boleć) to kazała mi odstawić nabiał. Po ostatniej wizycie powiedziała, żebym w 4 -tym miesiącu znów wprowadziła i zobaczyła jaka będzie reakcja noi zjadłam ostatnio 1 serek :( kupy znów błyszczące, jakby ze śluzem, mały budził się co 2h z wrzaskiem.
Nie wiem co to będzie i jak będę mogła sprawdzić czy ma nietolerancję laktozy a podejrzewam że z glutenem będzie podobnie (bo niedługo trzeba będzie wprowadzić gluten) że też będzie Meksyk :(
ODPOWIEDZ