Skutki picia piwa?

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ

Czy odczuwasz "typowo glutenowe konsekwencje" po wypiciu piwa?

nigdy po piwie "bezglutenowym"
10
53%
czasem po piwie "bezglutenowym"
0
Brak głosów
zawsze, po piwie "bezglutenowym"
0
Brak głosów
tylko po większej ilości piwa "bezglutenowego"
0
Brak głosów
nigdy po piwach typu "lager"
7
37%
czasem po piwach typu "lager"
0
Brak głosów
zawsze po piwach typu "lager"
0
Brak głosów
tylko po większej ilości piwa typu "lager"
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Skutki picia piwa?

Post autor: mr.kwiatek »

Pytanie kieruję tylko do tych którzy piją bądź pili piwo na diecie - chodzi mi o wasze samopoczucie "po" (pomijając oczywiście typowo alkoholowe skutki ;) ). W ankiecie można zaznaczyć do dwóch odpowiedzi - jedną do piwa BG i jedną do zwykłych piw typu lager. Jeśli ktoś pije tylko BG niech zaznaczy tylko jedną odpowiedź. Nie ma więcej opcji ponieważ interesują mnie tylko opinie o "teoretycznie/prawdopodobnie/możliwie bezpiecznych" piwach o których toczyła się burzliwa dyskusja na forum.

Jak pisałem w poprzednim poście - skoro nie ma badań laboratoryjnych zawsze można się posłużyć empirycznymi ;) przy dużej grupie opinii można próbować wyciągać jakieś choćby statystyczne wnioski.
Awatar użytkownika
mr.kwiatek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 142
Rejestracja: czw 18 sty, 2007 23:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Post autor: mr.kwiatek »

Przy okazji jako pierwszy "królik doświadczalny" napiszę coś z własnego doświadczenia.
A więc pijam Heinekeny, czasem sporadycznie Carlsbergi. Konkretnie te piwa ponieważ od ponad roku konwersuję z różnymi osobami z Grupy Żywca oraz Heineken International. Mimo wszystko zabezpieczają się zawsze klauzulą że każdy organizm jest inny i każdy ma inne minimalne dawki glutenu na jakie jest wrażliwy ale ja jak dotąd nie zauważyłem u siebie żadnych negatywnych skutków picia tego piwa.
Awatar użytkownika
Klara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 12 lis, 2004 09:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Klara »

Zdarzało mi się, szczególnie ostatniego lata, wypić Peroni lub Carlsberg, czasem Desperado (z czystym sokiem cytrynowym). Wydaje mi się, że po większej ilości czułam jakby glutenowy posmak w przełyku. Po małej ilości - nic, ale co się w środku dzieje, nic nie wiadomo. W Anglii kupowałam sobie czasami bezglutenowe piwo - nic mi się po nim nie działo. A w miniony poniedziałek, w chińskiej restauracji we Wrocławiu, mój mąż zamówił piwo, przeczytałam skład i oto - piwo zawiera jedynie słód ryżowy!!! Spróbowałam - jest ok. Mam w domu nazwę (butelkę). Jeżeli Panu zależy, proszę o kontakt.
Klara
6 lat na diecie
Proszę o wiadomosci! Jestem z Wrocławia!
Dagmara85
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: śr 16 wrz, 2009 17:04

Post autor: Dagmara85 »

Przed dieta uwielbialam pić Warke z sokiem ale gdy dowiedzialam sie, ze mam celiakie od razu odstawilam wszystko. Przed zdiagnozowaniem celiakii, kiedy bylam w trakcie badan, piłam piwko w wakacje i strasznie źle sie czułam po nim i jak mam zamiar czuc sie tak po kazdym wypiciu piwa to ja dziekuje :) Wole dobre samopoczucie a dla jednego piwa nie bede psuła zdrowia.
Jezeli mam ochote na piwo to tylko BG. Akurat zostalo mi jeszcze jedno: Neumarket Lammsbrau Glutenfrei - jest smaczne i bezpieczne co najwazniejsze. Jezeli gdzies wychodze to piję coca cole - i tyle z imprezowania.
lalajla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob 06 lut, 2016 06:36

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: lalajla »

Czy desperados ma gluten?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: pleomorfa »

Każde piwo, które jest normalnym piwem zawiera gluten.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: salsamichal »

Nie wyobrażam sobie popijacpiwo BG odstwienie go było trudne ale Celia mi smakuje dieta to dieta
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Joasssia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 31 sie, 2016 11:31

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: Joasssia »

Ja mam różnie. W zależności od tego jakie pije piwo. Dlatego staram się jeśli już to tylko pić takie na które mój organizm dobrze reaguje ;)
Stitch
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 23 wrz, 2016 14:00

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: Stitch »

Ja przestawiłam się na piwo bezglutenowe i widzę w sumie lekką poprawę... Trochę za wcześnie, żeby ostatecznie to stwierdzić - ale na pewno jest lepiej niż po zwykłym :)
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Skutki picia piwa?

Post autor: salsamichal »

Od 3 lat pije tylko piwo bg i jest wporzadku
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
ODPOWIEDZ