Ankieta :)

Jak sama nazwa wskazuje...

Moderator: Moderatorzy

Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Ankieta :)

Post autor: Kasiulka_sk »

Witam, jestem studentka III roku dietetyki w PWSZ w Nysie, piszę pracę licencjacką na temat celiakii, a mianowicie "Żywienie i jakość życia osób chorych na celiakię", w mojej pracy chcę poruszyć temat zdrowego odżywiania w celiakii, jak również jakości życia po rozpoznaniu choroby. Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie mojej ankiety, która jest niezbędna do napisania przeze mnie pracy badawczej, obiecuję, udostępnić wyniki moich badań wszystkim zainteresowanym. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Link do ankiety:
http://www.ankieter.pl/wypelnij/ankiete/id/5261/
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Pytania są zbyt ograniczające. Możliwe odpowiedzi nie rozpinają całej przestrzeni możliwości. Jeśli ktoś jest zmuszony zaznaczyć, że brakuje mu mąki pszennej na diecie bezglutenowej, ankieta jest niemiarodajna ;).
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Kasiulka_sk »

Dziękuję za komentarz do ankiety :) wiem, że niektóre pytania są ograniczone, teraz zauważyłam że nie do każdego jest możliwość zaznaczenia odpowiedzi, że na przykład może nie być produktu w diecie, którego może brakować, postaram się udoskonalić ankiete. Dziękuję raz jeszcze i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

wypełniona. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

również wypełniłam :)
Obrazek
Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Kasiulka_sk »

dziekuje bardzo:) i prosze o dalsze wypełnianie ankiet :)
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

Czym się różni anemia od niedokrwistości? Pytam bo były tam oby dwie odpowiedzi.

Poza tym zastrzeżenia podobne jak wyżej.
Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Kasiulka_sk »

Rzeczywiście anemia i niedokrwistość to ta sama choroba, jednak nie każdy może znać obie nazwy, ale dziękuję za zwrócenie uwagi, zaraz poprawie ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
Glut
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: pt 14 sty, 2011 11:46
Lokalizacja: Piła

Post autor: Glut »

A TY też chorujesz, że sobie taki temat wybrałaś? Jeśli nie to dobrze wiedzieć, że innych ludzi to w ogóle obchodzi :) Wkleisz wyniki ankiety jak będzie gotowa?
Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Kasiulka_sk »

Ja nie choruje, tylko studiuje dietetykę, temat wybrałam z ciekawości, bo jest to choroba, przy której dieta jest bardzo trudna, ciągle się o tym uczymy i chce po prostu powiększać moją wiedzę, dlatego jestem otwarta na poruszanie różnych problemów z racji tego, że nie wszystko jeszcze wiem o celiakii. Wyniki oczywiście zamieszcze, jak już skończe przeprowadzać ankietę, ale może to troche potrwać bo na razie wypełniło ją 15 osób, a potrzebuje minimum 100 ;) pozdrawiam
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Hehe, z góry sorki za offtopa.

Dieta bezglutenowa nie jest wcale tak bardzo trudna. Co mają powiedzieć epileptycy na diecie ketogenicznej, którzy muszą eliminować nie tylko kilka substancji (białka zbóż), ale prawie cały cukier...
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

No jednak dla osób, że tak powiem, dla osób z "zewnątrz", one może rzeczywiście być trudna. I za taką jest uważana.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Kasiulka_sk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 27 sty, 2011 21:02
Lokalizacja: Nysa

Post autor: Kasiulka_sk »

Chodzi mi o to że na pewno jest trudna w porównaniu z dietą stosowana na przykład w zapaleniu trzustki, na pewno początki choroby są trudne, a potem myślę że już się człowiek przyzwyczaja do tej diety. Dodam, że większość ludzi "z zewnątrz" nawet nie ma pojęcia o istnieniu takiej choroby. nie zmienia to faktu, że dieta bezglutenowa jest dla mnie ciekawa, dlatego zagłębiam się w ten problem. Wolę pisać pracę dyplomową o celiakii, niż na tematy nudniejsze np spożycie witamin czy żywienie nastolatków itp ;)
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

.

Post autor: Tomkus »

Tak tak, to rozumiem.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Jasne. I chwali się :). Ale praca o użyciu diety niskocukrowej w leczeniu chorób nerwowych to też ciekawy temat. Tylko tamto zastosowanie diety jest chyba mniej rozpowszechnione.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
ODPOWIEDZ