Szpinak z mięsem

Wszystko co z mięsem i rybami związane - Przepisy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Szpinak z mięsem

Post autor: Nastka »

Chciałabym się podzielić łatwym szybkim i smacznym daniem ze szpinaku, który często przyrządzam:

Składniki:
1 opakowanie mrożonego szpinaku (na polskie warunki; świeży też jak najbardziej)
2 cebule
puszka pomidorów w puszce (lub świeże pomidory)
mięso mielone lub wieprzowe 25 dg (ilość według uznania)
olej (lub masło według uznania, ale jest cięższe ;)
sól, pieprz

Na danie:
jogurt naturalny
ząbek czosnku

Na jogurt (wg. uznania):
masło (lub margaryna) ze słodką papryką

Wkładamy torebkę z mrożonym szpinakiem do ciepłej wody, po odmrożeniu zrywamy torebkę i cedzimy szpinak przez sitko.
Wlewany olej do garnka, siekamy cebulę na drobne kawałki i smażymy na oleju. Wkładamy mielone mięso, smażymy wraz z cebulą, podczas smażenia "siekamy" mięso w garnku na drobno (np. drewnianą łyżką), po wysmażeniu dodajemy szpinak i pomidory w puszce. Jeśli chcemy dodać świeże pomidory zalewamy je wrzącą wodą i obieramy ze skórki. Jeśli wolimy potrawę o rzadszej konsystencji możemy dodać przecieru pomidorowego. Dodajemy soli i pieprzu według uznania i gotujemy (ja gotuję aż świeże pomidory się rozpadną).

Danie smakuje bardzo dobrze z jogurtem naturalnym, który mieszamy z wyciśniętym czosnkiem. Wlewamy jogurt na danie lub obok dania na talerzu. Dodatkowo można polać jogurt sosikiem: rozpuszczamy masło na ogniu w rondelku i dodajemy słodką paprykę.

Danie najlepiej smakuje z ryżem.

Zwykle osoby które twierdzą że nie lubią szpinaku, po tym daniu zmieniają zdanie ;)
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Nastka pisze:Zwykle osoby które twierdzą że nie lubią szpinaku, po tym daniu zmieniają zdanie
a ja lubię szpinak i na pewno spróbuję :D z tym, że taczej z indykiem, bo świnek i krówek (za wyjątkiem ciągutek :D ) raczej nie jadam :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Pewnie wstyd się przyznać..., ale ja nigdy szpinaku nie jadłam... może spróbuję zrobić to danie to i Asia będzie miała okazję skosztować. Przepis wygląda nawet na prosty.
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Nie tylko prosty ale jeszcze bardzo smaczny :D Gorąco polecam :)
Obrazek
justek625
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: śr 13 sie, 2014 20:42

Re: Szpinak z mięsem

Post autor: justek625 »

Bardzo czesto robie te danie, ale daje duzo wiecej miesa mielonego (paczke) plus polowa (czasami mniej paczki szpianku).
pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ