Vegeta - Podravka

Dane o produktach otrzymane bezpośrednio od ich producentów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BeataS
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 30 gru, 2010 13:15
Lokalizacja: Zawiercie

Vegeta - Podravka

Post autor: BeataS »

Uwielbiam przyprawy - w sklepie kupuję vegetę, więc postanowiłam napisać i jest odpowiedź:

Dzień dobry,

"W związku z zapytaniem o zawartość glutenu w naszych produktach, przesyłam odpowiedź.

Spośród produktów przez nas produkowanych glutenu nie zawierają: Vegeta, Vegeta Natur, Smakmix, Doprawka.

Na terenie fabryki produkowane są jednak również inne przyprawy, w przypadku których istnieje podejrzenie, że niektóre z surowców używanych do ich produkcji zawierają gluten. Obecnie trwają nad tym badania.


Mam nadzieję, że odpowiedź ta jest wystarczająca.
W razie wątpliwości proszę o kontakt.
Pozdrawiam serdecznie,

Katarzyna Skrzypczak
Junior Brand Manager"
Beata
___________
Colitis Ulcerosa, Celiakia, PSC
Awatar użytkownika
madzialena
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: pt 01 lip, 2011 14:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: madzialena »

ojej, ale to znaczy, że jeśli im wyjdzie gluten w tych innych przyprawach to będa musieli na wszystko dać nasz ulubiony napis "może zawierać śladowe ilości"...? ja i tak nie jadam veget, ale trzymam kciuki, zeby nic nie znaleźli :) :)
gluten, mój wróg g:hmm
Obrazek

Należę do Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
Przekazuję 1% podatku na rzecz naszego Stowarzyszenia
mamamajki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw 02 cze, 2011 10:31
Lokalizacja: okolice Warszawy

Post autor: mamamajki »

ja dziś dostałam taką odpowiedz, chociaż nie wiem kim jest osoba, która mi odpisała,
bardzo się cieszę z Vegety Natur :)



Gluten nie występuje w Vegecie, Vegecie Natur, Warzywko, ryżach, suszach warzywnych (oprócz cebulki, która ma gluten) oraz w miodzie.

Makarony Podravki mają gluten.

Staramy się, żeby produkty posiadające gluten nie miały styczności z linią produkcyjną produktów, które nie posiadają glutenu. Poza tym po każdej produkcji linie produkcyjne są myte i testowane w naszym wewnętrznym laboratorium.

Pozdrawiam serdecznie,


M. L.
Janina Brzost
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn 28 maja, 2012 22:59
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Janina Brzost »

dziwi mnie ta informacja że cebulka zawiera gluten ,przecież nawet przyprawa warzywna firmy bezgluten ma w składzie cebule .
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Janina Brzost pisze:dziwi mnie ta informacja że cebulka zawiera gluten ,przecież nawet przyprawa warzywna firmy bezgluten ma w składzie cebule .
to chyba skrót myślowy - cebula oczywiście z natury swojej glutenu nie ma, ale gotowa tzw. "smażona cebulka" jest chyba obtaczana w mące, żeby była bardziej chrupka. stąd i gluten.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Magdula82
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: ndz 07 sie, 2011 19:09
Lokalizacja: Szczecinek

Post autor: Magdula82 »

czytałam dzisiaj sklad smażonej cebulki z Lidla i faktycznie w składzie jest mąka pszenna.
Awatar użytkownika
Bartek1555
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz 19 sie, 2012 12:30
Lokalizacja: Kostrzy nad Odrą

Post autor: Bartek1555 »

Nie miał bym zaufania co do produktów podravki bo na bank ich przyprawy, śmigają sobie na taśmie na której wcześniej były produkty z glutenem :P Koleżankę po Vegecie rozbolał bardzo żołądek więc różnie to bywa....
Ostatnio zmieniony sob 09 mar, 2013 12:07 przez Bartek1555, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ