Balviten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

Rafal_tata, i czemu tylko ja dostałam upomnienie? Jakież to sprawiedliwe...
pawelski
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: wt 16 lut, 2010 19:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: pawelski »

wiosenka, nie przejmuj sie, wkrótce zniknie z tego co wiem...
co do ostrzezen - nie wypowiadam sie, ale Rafal ma 100% racji z trzymaniem sie tematu.

Temat Balviten - piszmy o balvitenie.
Zeby nie dostac ostrzezenia za OT :) dodam od siebie, ze ciastka biedronki i balvinki sa jak dla mnie bardzo dobre. A z gamy srednio smacznych chlebów BG - chlebus podchodzi mi smakowo najbardziej.
"Prawda jest tylko jedna i prawda zawsze leży... tam, gdzie leży "
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie dostałaś za darmo. Dla równowagi: Twoje posty nie zostały wycięte.
Aha, w regulaminie naszego forum jest też napisane, że sprawy prywatne załatwiamy przez PW. Więc na tym koniec OT.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Pawelski, a próbowałeś może Chleb swojski? Czy ktoś raczył się tym chlebem?
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

:P Witam,
ja stale raczę się Chlebem swojskim z Balvitenu. Jest naprawdę w porządku. Bardzo przypomina w smaku zwykły chleb dla glutenowców. W opakowaniu jest 300 g pokrojonych na solidne, kształtne kromki. Kiedy raz jeden odkryłam początki pleśni w opakowaniu, napisałam maila do producenta i po mailowych przeprosinach dostałam po paru dniach pocztą kurierską bezpłatne opakowania z chlebem. Ładnie świadczy to o Balvitenie. :D czego niestety nie mogę powiedziec o Glutenexie, gdyż w analogicznej "plesniowej sprawie" po blisko 2 tyg. otrzymałam lakoniczną odp., że pewnie opakowania @ szt) były nieszczelne... :029: <:>> Firma i firma. :039:
Pozdrawiam, polecam Swojski
malealekochane
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: czw 18 cze, 2009 15:24
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: malealekochane »

będę bronić glutenexu od którego zamawiam od roku paczki po 25chlebów.... jeśli coś jest nie tak wystarczy zadzwonic i przy kolejnej dostawie dostanie sie inne chleby gratis, albo co tam obie strony satysfakcjonuje.... ja mialam zeschniety makaron - kolenym razem wyslali mi kilka sztuk za darmo i raz pokakowali w male pudla bo braklo duzych przed swietami wiec koszt dostawy sie zwiekszyl, kolejnym razem wyslali za darmo na ich koszt.....
więc prosze Cię parówko, najpierw skontaktuj się z nimi możliwym sposobem (ja zawsze dzownie, nigdy nie pisze, moze maile rzadko czytaja), a pózniej wyrazaj takie opienie....

edit. i uważam ze dbają o swoja firme, bo jak ostatnio chcialam tylko kolo kilograma ciasta JEZYK, karmelowy, przepyszny... ktory jest pieczony na wielkie 5kilogramowe blachy, Pani powiedziala ze spyta kierownika i mi oddzwoni, za 10miunt dostalam telefon ze tak, specjalnie upieką dla mnie tylko kilogram. wiec jak się chce, zalatwi się wszystko......
Ostatnio zmieniony ndz 27 lut, 2011 12:30 przez malealekochane, łącznie zmieniany 1 raz.
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

Sorry, ale póki co ja nie wyraziłam opinii nt Glutenexu, tylko uczciwie przedstawiłam sposób załatwienia przez nich sprawy splesniałego chleba mlecznego fabrycznie zapakowanego! Może nieco lepiej traktują klientów, którzy kupują za pośrednictwem kuriera bezpośrednio od nich wyroby. Ja się nacięłam i po prostu zrezygnowałam z ich produktów. Tym bardziej, że jak widac na przykładzie Balvitenu można sprawę reklamacji załatwic po prostu elegancko. W obu wypadkach załatwiałam sprawę splesniałego pieczywa mailowo (i w Glutenexie i w Balvitenie) a reakcja firm była różna. Myślę, że sposób traktowania klientów zależy od polityki prowadzonej przez firmę. Mi zdecydowanie bardziej odpowiada polityka Balvitenu, ale każdy może sam decydowac. Na szczęście mamy w kraju i nie tylko, dostatek firm produkujących żywnośc b\g
Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
wiosenka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: ndz 13 kwie, 2008 18:06
Lokalizacja: Dębica

Post autor: wiosenka »

pawelski, :D dostałam bo się odszczekałam :P a co do Balvitenu to jestem zadowolona szczególnie dlatego że mają duży wybór produktów bez skrobi pszennej. Ciacha też są dobre ale nie zamawiam często bo zjadam paczkę na raz później się źle czuję. Mam to odkąd głodowałam z powodu tego że nie wiedziano co mi jest :(
ania22
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 10 lis, 2009 14:34
Lokalizacja: Lipsk

Post autor: ania22 »

Ja osobiście za produktami z Balvitenu nie przepadami. Jadłam ich bułki, i nic specjalnego. Kiedyś kupiłam markizy toffi. Były okropne. Jakieś mdłe w smaku. A ogólnie bardzo lubię markizy i Bezglutenu, i Schara. Od czasu tych niezbyt udanych zetknięć z Balvitenem unikam ich produtków. Może jestem jakaś strasznie wybredna, a może akurat nieszczęśliwie trafiłam na gorsze partie.
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Ja też nie przepadam ani za Balvitenem ani Bezglutenem, a Glutenexu nie tykam od czasu gdy pojawił się Bezgluten - wtedy te chlebki mi jakoś bardziej smakowały.
Niestety wszystkie te firmy poszły w ilość nie w jakość i jakoś trudno im to wytłumaczyć że chodzi tak na prawdę o smak...
I chociaż jedną z właścicieli Balvitenu, Panią Grażynkę bardzo lubię, zawsze dostawałam jakiś gratis jak jeszcze była w Bezglutenie na Katowickiej i ten ciepły pachnący chleb.... mmm to jednak obecnie nic nie zastąpi pieczywa z Schara. Jeszcze Smak Życia jest na poziomie, aczkolwiek ostatnio dostałam straszną wysypkę na szyi, a nigdy nie miałam takich problemów, wobec czego odstawiłam wszystko co ma skrobię pszenną, wyniki badań Smaku Życia kiedyś nie wyszły dobrze stąd jestem ostrożna :(
Coś widzę, że musiałam się Wam dzisiaj wygadać, wyżalić, hehe.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Balviten niedawno wprowadził nowy chleb. Jest drogi, 7-8 zł za pare kromek ale pyszny.... Chyba najlepszy, jaki jadłam do tej pory. Nie trzeba robić tostów ani uzdatniać innymi metodami :)
Obrazek
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

Ja generalnie preferuję produkty firmy Balviten, niemniej jednak zastanowił mnie jeden fakt. Właśnie przejrzałam badania z ubiegłego roku, które wykazały, że mąka Piekarz miks bezglutenowy ma 33ppm zawartości glutenu. I zgłupiałam :( Najdziwniejsze to, że po zjedzeniu upieczonego z tej mąki chleba, miałam podobne objawy jak przed przejściem na dietę.. Odstawiam ją od razu. Tylko zastanawia mnie, czemu ona dalej funkcjonuje jako bezglutenowa? Przepraszam, jeśli nie w tym miejscu zamieściłam moją wiadomość - ten wątek wydał mi się najlepszy.
Obrazek
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Ja kupiłam pierwszy raz jeden chlebek z tej firmy i to tak na święta. Pokazały mi się znowu zmiany na skórze, zgaga jednym słowem powtórka z rozrywki. Wiem dobrze co jadłam a ten chleb to dla mnie nowość. (może się mylę ale od dziś go nie ruszę i zobaczymy co będzie)
Awatar użytkownika
rainbowka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 68
Rejestracja: śr 06 kwie, 2011 22:19
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: rainbowka »

ja na święta kupiłam mąkę do chleba razowego Balvitenu i po niej żadnych atrakcji nie mam. Póki co przynajmniej. Dodatkowo chleb z tej mąki jest o niebo lepszy od tego z mąki Piekarz.
Obrazek
wieczorynka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 432
Rejestracja: pt 25 lut, 2011 11:30
Lokalizacja: Żory

Post autor: wieczorynka »

Firma mi bardzo odpowiada i chciałam zapytać, czy ktoś z was miał już okazję kupić te torciki. Sprzedawane są tylko na śląsku. Apetycznie wyglądają. :)
ODPOWIEDZ