Bezgluten

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
calo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 19:29
Lokalizacja: Dabrowa Gornicza

Post autor: calo »

Dostalam wczoraj wielgachna paczke z Bezglutenu :D Pyszne chlebki, maki, spody do pizzy...oj mamusia zacznie sie odzywiac :=D>:
I oczywiscie w paczce byl bonus w postaci dodatkowego chleba :=D>:
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Clebek maślany od nich jest super, kołacz razowy niczego sobie godny polecenia zwłaszcza jak ktoś lubi ciemne pieczywo, bagietka rewelacja jak się ją podpiecze tak jak Schera. I poleca bardzo mąki makaronowo nalesnikową, biszkoptową pycha! robię z niej nawet gofry i babeczki, co do tych ogólnych to tak różnie. :=D>:
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
Kasia-mama
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 132
Rejestracja: sob 17 sty, 2004 17:20
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Kasia-mama »

Mogę śmiało polecić chleb tostowy i powszedni Bezglutenu. Ten drugi jest wyśmienity(mówię jako glutek), naprawdę można się pomylić. Gratuluję firmie! Mąki też testuję po kolei i nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz przeciwnie:parę dni temu piekłam tort z mąki biszkoptowej-placki wyszły przecudnej urody!Tej samej mąki dodałam ostatnio do naleśników, bo brakowało mi innej, efekt też był niezły.
Widziałam w ich ofercie zamiennik jajek-to dla tych, którzy mają z tym problem http://www.bezgluten.pl/oferta.pdf
Alcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Alcia »

We Wrocławiu w ASTRZ-e na I piętrze jest stoisko ze zdrową żywność, m.in. bezglutenową. Pani, która prowadzi to stoisko ma wyroby firmy Bezgluten z Krakowa i muszę powiedzieć, że chlebek np. powszedni jest OK! Kosztuje 4,60 zł. Poza tym, dostawa jest co tydzień, a nie jak w przypadku Glutenexu co 2-tygodnie, pyszne babeczki biszkoptowe "Puchtek" - polecam, moja córka była zachwycona. g:)
Alicja
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

ja sie zraziłam, dostałam pierwszą paczkę, niektóre produkty maja inny skład niż deklarowany na stronie internetowej, dostałam inny asortyment niż zamawiałam, po wymianie maili mam otrzymać paczke we wtorek z tymi produktami, które do mnie nie dotarły oraz z tymi, które mozna zamienic zamast tych, o których napisano, że nie zawierają jajka :-k
Alcia
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pn 03 kwie, 2006 13:19
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Alcia »

Przykro mi. Ja miałam kłopot z paczką z Glutenex-u, ale tutaj zawiniła poczta. Z Bezglutenu niczego jeszcze nie zamawiałam bezpośrednio, więc nie wiem, ale Twoja przestroga nieco ostudziła mój zapał. Poza tym cenowo nie jest wcale tak dużo taniej niż w sklepie, a za przesyłkę zapłaciłam 15 zł. Więc wszelkie oszczędności, jeśli nawet były to... się zbyły. :lol:
Alicja
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

firma po otrzymanym mailu, podobno przysle jutro kurierem produkty, ktore zamawiałam ... czekam ...
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

właśnie szkoda, że za tą przesyłkę tak drogo - ja zamówiłam raz i było wszystko w porządku...teraz kupuję produkty bezglutenu w sklepie w moim mieście...
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

Słuchajcie, czy ktoś używał zamiennika jajka bezglutenowego? czy naprawde uda mi sie zrobic np. placki z jabłkami albo gofry jak nie mam jajka, jak tego użyję ? pomóżcie :)
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

sama nie używałam ale moja znajoma robiła która nie może jajek własnie i ponoć jest wszystko oki - nie wiem na pewno ale na opakowaniu chyba nawet jest jakiś przepis. zapytam się.
Awatar użytkownika
Sonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: wt 21 mar, 2006 14:17
Lokalizacja: skądinąd

Post autor: Sonka »

vixi byłabym wdzieczna, miałabym większe pole do popisu z upieczeniem ciasta, naleśniki i takimi tam :) bo bez mleka, to ja zawsze z woda robiłam i jako tako wychodziło mi wszystko, ale bez jajek to gorzej :)
Awatar użytkownika
edyta
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 212
Rejestracja: wt 27 gru, 2005 22:25
Lokalizacja: Żagań/Warszawa

Post autor: edyta »

Witam!
Ja kupuję w bezglutenie tylko przez internet, mam pewność że przyjdzie szybko, nie latam do sklepu i nie proszę się żeby to czy to zamówili, nie jeżdż do sklepu, mam zawsze z dłuższym terminem ważności, zamówienie komfortowo, szybko, bardzo miły kurier. A co z tego że droga przesyłka? Jak kupię u nich raz na dłużej poporcjuję, pomroże, popiekę kiedy się skończy gotowe , jeszcze zawsze coś dodadzą, to wychodzę do przodu. W sklepie jest taka marża, że tego sie nie widzi, bo się kupuje dwie trzy rzeczy, ale na kilku to się juz równa. Raz miałam z nimi problem, bo dostałam paczkę z rozprutą mąką, wyraziłam swoją opinię, i w ciągu 3 dni miałam paczkę w idealnym stanie, dwa razy to samo co zamówiłam i co było nawet nie uszkodzone, i nie chcieli ani grosza. Jeszcze ptrzepraszali, że w sezonie wakacyjnym zatrudnili wielu studentów więc zanim się wyprakjtykowali mogło się im zdażyć. To się nazywa dbać o klianta!!!

[ Dodano: Pon 29 Maj, 2006 12:25 ]
Czsami też kupuję tutaj na internetowym na celiace ale wybór jet raczej mizerny. Jak jestem na Śląsku u teściowej to kupuję mieszanki finaxu w piekarni (o ironio dziecko mają bezglutenowe)-rewelacyjne, nawet dla matołów do wypieku, no i często w kauflandzie w Niemczech.
mamuśka Mariuszka
Awatar użytkownika
vixi
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 831
Rejestracja: wt 05 paź, 2004 16:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Post autor: vixi »

Edytko napisz coś więcej o tej piekarni? Finaxu nigdzie nie umiałam znaleść. Bardzo cie prosze może być nawet na priv lub mail. Pozdrawiam.
witx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 cze, 2006 06:49
Lokalizacja: opolskie

Post autor: witx »

ja kupuje chleb z krakowa i kosztuje 8 31jest bardzo dobry
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

vixi, z tego co zasłyszałam bodajże na pierwszym spotkaniu w Oliwce, to pan sprowadzający Finax niestety przestał to robić, ich storna internetowa http://www.finax.pl/ też niestety nie działa...
a były to rzeczywiście świetne mieszanki, razowa wprost rewelacyjna! :(
Obrazek
ODPOWIEDZ