Expres Menue - firma z Czech

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kysiakos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 07 kwie, 2011 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Expres Menue - firma z Czech

Post autor: kysiakos »

Firma była na targach Gluten Free Expo w Warszawie w sobotę. Kupiłem parę opakowań. Mają też stronkę: www.expressmenu.cz
Mam pytanie, czy firma jest OK, z ich strony wynika, że gotują beż używania składników z glutenem, ale ponieważ firma jest z Czech to nie wiem czy ten ich znaczek na opakowaniu, że jest to produkt bezglutenowy, to oznacza to samo co u nas.
Ostatnio zmieniony pn 30 maja, 2011 08:03 przez kysiakos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Z tego co się orientuję w Czechach jest małe zamieszanie ze znakiem. Nie znam tej firmy, więc nie wiem jakiego znaku używają, ale jeśli to nie jest taki znak: http://www.celiakia.pl/index.php?option ... Itemid=111 to oznacza, że producent sam określa, czy jego produkt jest bezglutenowy. Jedyny sposób, aby dowiedzieć się czegoś więcej, to zapytać producenta w jaki sposób określił zawartość glutenu w swoich produktach.
kungu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 11 maja, 2018 20:18

Re: Expres Menue - firma z Czech

Post autor: kungu »

Cześć,

Widzę, że jest założony wątek odnośnie tej firmy więc się dopiszę.
Zawsze miałam problem z jedzeniem, które mogłabym zabrać ze sobą na wakacje. Nie jestem fanką biur podróży i problem jedzenia na wakacjach był moją kulą u nogi. Po przegrzebaniu czeluści internetu natrafiłam na Expres Food. Ponoć można ich produkty znaleźć w kilku sklepach w Warszawie. Ja zamówiłam bezpośrednio z ich strony. Wypróbowałam i jestem zachwycona! Właśnie tego szukałam latami :)
Paczka przyszła szybko, z producentem jest bezpośredni kontakt mailowy (odpisują po Polsku), a jedzenie stosunkowo niedrogie. Po zjedzeniu nie miałam żadnych objawów spożycia glutenu. Więcej na ten temat rozpisuje się bezglutenowamama. Bardzo serdecznie polecam. Jedzenie jest sterylizowane i wytrzymuje do 3 lat bez przetrzymywania w lodówce. Wypróbowałam kilka rodzajów mięsa w różnych wariantach, wystarczy ugotować do tego np ryż i mamy sycący obiad :)

PS. Nie, nikt mi nie zapłacił za reklamę ;)
ODPOWIEDZ