cukiernio-piekarnia Margita w Warszawie

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ja dostałam paczkę wczoraj z chlebkami owsianymi, z gryczanym na zakwasie, bułami z rodzynkami. Moim zdaniem co do chlebów, to nie ma żadnego problemu, bo kroję w kromeczki i wkładam do zamrażalnika, a potem rozgrzewam minutę w mikrofali i na ciepło są wręcz bajecznie pyszne. Jak się rozgrzewają to pachnie pięknie chlebem w całej kuchni.
To nie jest taki chleb jak ze sklepu, napchany powietrzem, który się szybko zeschnie. Te chleby są na zakwasie i one mają inną konsystencję, "materię".
Co do bułek, to jadłam na miejscu świeżą i była pyszna, mięciutka, pachnąca, natomiast taka na drugi dzień na zimno nie jest już taka dobra, ale jak włoży się do mikrofali, to w sumie także staje się bardzo smaczna. Bułki też zamrażam , a potem na minutę do mikrofali. Są na pewno dużo smaczniejsze niż jakieś pakowane.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

[quote="AndziaMamusia" Z ciastami , ciastka też czasem piekę, nawet zrobiłam wspaniałego torta na urodziny, teraz będę piec kolejne ;) Drożdżówki - horror.[/quote]
Bardzo, bardzo ładnie proszę o przepis na torta. Muszę upiec dziecku na urodzinki :)
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

alva_alva - dzięki ;) teraz wiem co kupować, a czego nie, no i oczywiście w jakiej ilości ;)

Anula80 - nie wiem czy mnie nie ochrzanią, bo to nie ten temat ;) wpiszę w torty ;)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: Anula80 »

Super. Dziękuję bardzo i przepraszam za zmianę tematu
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Już napisałam, a temat to chyba ja zmieniłam :oops:
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Najbardziej smakuje mi chleb owsiany, ale on najgorzej się mrozi. Dobry jest też chleb mix, biały ze słonecznikiem i tzw. dziadek. Nie lubię gryczanego.
AndziaMamusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 364
Rejestracja: pn 12 sie, 2013 11:49
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: AndziaMamusia »

Lianka, dlaczego owsiany najgorzej się mrozi???
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

Chleb owsiany mrozi się normalnie, ja go kupuje i mi bardzo smakuję, lubię też biały i mieszany.
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Po rozmrożeniu trudno mi z chleba owsianego zrobić kanapkę, bo traci spójność i nie da się posmarować masłem. Ale jest najpyszniejszy.
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

A z pierogów rewelacyjne są z soczewicą. Dobrze się mrożą.
Ostatnio zmieniony czw 26 wrz, 2013 21:35 przez lianka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Hmm, to znaczy ja miałam ten chleb z różnych że tak powiem partii i owszem, czasem jest mniej, a czasem bardziej spójny, z tym, że mnie to nie przeszkadza, bo ja nie robię z niego kanapek. Jem przeważnie kawałkami z serkiem homo.Jest pyszny.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

lianka pisze:Po rozmrożeniu trudno mi z chleba owsianego zrobić kanapkę, bo traci spójność i nie da się posmarować masłem. Ale jest najpyszniejszy.
Ty go cały mrozisz, czy kroisz na kromki i dopiero zamrażasz. Ja zawsze kroje na kromki a potem zamrażam, czasami się kruszy ale rzadko.
lianka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 59
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lianka »

Kroję go przed zamrożeniem na cienkie kromki. Może za cienkie.
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Adrian »

lianka pisze:Kroję go przed zamrożeniem na cienkie kromki. Może za cienkie.
Właśnie może są za cienkie, staraj się kroić grubsze kromki wtedy powinny być ok.
Nalewka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: sob 23 kwie, 2011 09:27
Lokalizacja: W-wa Ursynów

Post autor: Nalewka »

Ten ciemny okrągły chlebek to owsiany właśnie?
Dostałam w prezencie jeden świeży, już pierwszego dnia się kruszył... a co gorsza jest słodki, jakby dodawany był jakiś syrop, czy melasa... a nie każdy może jeść słodkie...

Ale ciasto migdałowe jest pyszne! Jakby biały puch z płatkami migdałowymi w środku. Bardzo dobre, chociaż mojemu Sz.M. nie smakowało, bo uznał, że jak trociny... Mnie smakowało baaardzo :)
Nietolerancja? Jasne, nazywa się Hashimoto...
ODPOWIEDZ