Piekarnia Jarzębińscy

Jeżeli znalazłeś nowego producenta, dowiedzialeś się czegoś nowego o nim - podziel się tą informacją.

Moderator: Moderatorzy

MadameEmma
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob 03 maja, 2014 13:38
Lokalizacja: 3miasto

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: MadameEmma »

KLAW, przyszła mi do głowy jedna rzecz, może twojemu Synowi szkodzi skrobia pszenna bezglutenowa? Ja normalnie jej unikam, bo mam na nią nietolerancję, ale teraz zrobilam eksperyment i zamówilam jeden chleb ze skrobią pszenną Jarzębińskich-wieloziarnisty. Był zdecydowanie ciężkostrawny i bolał mnie po nim brzuch. Jak wiemy skrobia pszenna bg nie jest zbyt zdrowym ani wskazanym składnikiem. Niestety bardzo często obecnym w wypiekach bg. Może od tego twój syn chudnie?
To tylko koncepcja, ale coś w tym może być, zależy jaki stopień tolerancji na pszenicę ma Twój Syn. Myślę że możnaby ją wyeliminować na jakiś czas z diety i sprawdzić co się stanie.
Jarzębińscy i inne firmy maja w swojej ofercie wypieki bez skrobii psz. Pozdrawiam.
Nietoleracja glutenu, na diecie od 4 lat. Na forum od 4 lat - poprzedni nick - Vata.
KLAW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pn 18 lut, 2013 07:53
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: KLAW »

To ma sens. Spróbuję zamówić chleb bez skrobi pszennej. Dziękuję za sugestię.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Ostatnio w te upały miałam dość pieczenia i zaczęłam zamawiać pieczywo od Jarzębińskich. Sklep Odido przy ul. Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim mogę śmiało polecić. Obsługa miła, zorientowana, moje zamówienie zawsze jest spakowane w reklamówkę i czeka pod ladą :)
Duży plus dla piekarni za nowy wygląd i smak bułek zwykłych i wieloziarnistych - są mięciutkie, zdecydowanie lepsze niż poprzednie wersje. Szkoda tylko, że zawierają skrobię pszenną. Może się doczekam wersji bez niej? Kiedyś mieli tylko 1 chleb w ofercie, a teraz aż 17 produktów, więc szansa jest :D
Poza tym czekam na pieczywo na zakwasie, ewentualnie na drożdżach, ale z mąk naturalnie bezglutenowych. Takie pieczywo jest bardziej sycące i konkretne.
I mam nadzieję, że w przyszłym roku doczekam się pączków na Tłusty Czwartek :P
Poza tym znalazłam sposób na radzenie sobie z okruchami na końcówce folii, w którą jest zapakowane pieczywo, a których pochodzenia nie znam. Obcinam nożyczkami tę końcówkę łącznie z klejeniem i to wyrzucam do kosza. Mam wtedy pewność, że okruchy te do mojego pieczywa się nie dostaną :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Jakby to się komuś przydało, to od 13 września piekarnia podnosi ceny produktów bg. Złożyłam dziś duże zamówienie, żeby sobie to pieczywo pomrozić. Mam nadzieję, że podwyżka nie będzie wysoka
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Leeloo »

fajnie, że wcześniej poinformowali. ciekawi mnie powód tej podwyżki.. :036:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Niestety, podwyżka okazała się spora :( bagietki z 2,90zł na 4,20zł, bułki z 2,90zł na 3,80zł. Chleb wieloziarnisty wydaje mi się, że tylko o 35gr, ale nie jestem pewna, ile kosztował wcześniej, bo kupowałam też inne. Babeczki i mufinki raczej też niewiele. Wychodzi na to, że bułki i bagietki tak dużo podrożały :029:
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Leeloo »

Powiem szczerze, że to sporo, mocna różnica w tych pierwszych..
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Na plus, muszę napisać, jest to, że zmienił się skład bułek i już nie zawierają skrobi pszennej. Czekam jeszcze, żeby ten twór zniknął z chlebów.
Napisałam ostatnio maila do managera piekarni i okazało się, że mogę zamówić gotowy tort bg <lala> na śmietanie. Marzyłam o tym i jak widać marzenia się spełniają. Jutro odbieram na 60-tkę cioci i na pewno zdam relację. Już nie mogę się doczekać, żeby go zobaczyć :053: Seba się ucieszy, jak się uda na jego urodziny zamówić tort ze Spidermanem. Jak nie zapomnę, to zrobię zdjęcie g:)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Sovyen »

Dzisiaj odebrałam swój pierwszy chleb u Jarzębińskich, ale taki bez skrobi pszennej, widzę, że niektórym ona szkodzi. Jestem na początku mojej bezglutenowej drogi i nie do końca wiem jak bardzo restrykcyjnie postępować. Czy taki chleb bez skrobi pszennej, ale ugniatany i pieczony jednak z tymi ze skrobią również może szkodzić? Czy już wariuję? :okulary2:
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Wydaje mi się, że nie powinno to mieć takiego znaczenia, ale ekspertem nie jestem :) To pewnie zamówiłaś ten na trzonie, bo z tego co kojarzę, to tylko on jest bez tej skrobi. Problem z tym chlebem jest taki, że się koszmarnie rozwala. W smaku jest dobry
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Sovyen »

Tak, ten na trzonie i faktycznie lubi się rozwalać, ale w smaku całkiem może być, szkoda, że kosztuje aż 7,40 :(
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Do niedawna nie był taki drogi, ostatnio wszystko u nich sporo podrożało :/
Zapomniałam opisać wrażenia po odebraniu i skonsumowaniu tortu. Był przepyszny - jedna warstwa kremu była śmietankowa, druga czekoladowa, nie za słodkie, lekkie :) Minus za to, że nie cała dekoracja była bezglutenowa. Ale wyraźnie było zaznaczone, czego nie możemy z wierzchu, więc nie najgorzej. Wystarczyło dla nas kroić z drugiego końca, gdzie nie było żadnej styczności :) Tort miał 1,94kg i zapłaciłam za niego 115zł. Może się komuś to info przyda
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Sovyen »

W ofercie piekarni pojawiły się ostatnio bułki hamburgerowe i pączki. Na stronie nie ma ich składów, więc do nich napisałam i oto co otrzymałam:

BUŁKA HAMBURGEROWA BEZGLUTENOWA
Ekstra uniwersalny koncentrat mąki niskobiałkowej (skrobiapszenna bezglutenowa, glukoza, skrobia kukurydziana, substancja zagęszczająca: guma guar, E464, błonnik pokarmowy, regulator kwasowości: E575, substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu), woda, tłuszcz płynny roślinny, drożdże, sezam, cukier kryształ, sól, substancja konserwująca: propionian wapnia.

PĄCZKI BEZGLUTENOWE
Ekstra uniwersalny koncentrat mąki niskobiałkowej (skrobiapszenna bezglutenowa, glukoza, skrobia kukurydziana, substancja zagęszczająca: guma guar, E464, błonnik pokarmowy, regulator kwasowości: E575, substancja spulchniająca: wodorowęglan sodu), marmoalda wieloowocowa (przecier jabłkowy, cukier, regulator kwasowości: kwas cytrynowy, substancje konserwujące: benzoesan sodu, sorbinian potasu, aromat, barwniki: czerwień koszenilowa, azorubina), dynia zagęszczona pasteryzowana (przecier dyniowy, regulator kwasowości: kwasek cytrynowy, substancja konserwująca: sorbinian potasu), tłuaszcz płynny roślinny, cukier, jajka, drożdże, sól, cukier waniliowy, cukier puder.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Anula80 »

Pączki jadłam - są smaczne, szkoda tylko że skład prawie tablica Mendelejewa :/ I mogliby skrobię pszenną wywalić, nie darzę jej sympatią, mówiąc delikatnie :)
Bułki zamówię na piątek, będą hangubeji :P w weekend
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Sovyen
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: sob 11 paź, 2014 21:25

Re: Piekarnia Jarzębińscy

Post autor: Sovyen »

Dziś rano poszłam odebrać bułki ziarniste, te pakowane po 3 szt. i pani zażyczyła sobie 4,50, tydzień temu było 3,50. Chyba czas udoskonalić swoje umiejętności piekarza bezglutenowego...
ODPOWIEDZ