Wykaz produktów bezglutenowych

Tutaj trafiają tematy stare, nieaktualne i niepotrzebne.
Czasem warto przejrzeć.

Moderator: Moderatorzy

Wojtek

Post autor: Wojtek »

W Łodzi produkty firmy Konspol są w supermarkecie Leclerc.
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Coś mało tych produktów. A mi rośnie apetyt i bym sobie coś wszamał a nie tylko chleb ktory smakuje jak chrupki kukurydziane. :shock:
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Wczoraj byłam na generalnym przeglądzie płatków kukurydzianych w Selgrosie i ręce opadają :( Wszędzie słód. Czy naprawdę nie ma bezglutenowych płatków? Nestle snow są wprawdzie bez słodu, ale ta ilość cukru tam zawarta jest zatrważająca... A poza tym u nas cukier chwilowo jest w odstawce. Została mi do sprawdzenia jeszcze jedna firma, ale nie robię sobie już nadziei :(
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Hmmmm ja jadłem nestle takie złote opakowanie płatki z orzechami i miodem.
Czyli mówicie że to odpada?????????? :(
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

skieri pisze:Hmmmm ja jadłem nestle takie złote opakowanie płatki z orzechami i miodem.
Czyli mówicie że to odpada?????????? :(
Oto fragment dyskusji o Nestle z poprzedniego forum celiaków:

wyslane przez Kamila dnia 2003-09-04 19:36:53
W płatkach kukurydzianych znajdziesz bądź maltozę bądź słód. A jedno i drugie jest nie dla nas. Niestety. Pozdrawiam

wyslane przez Wojtek dnia 2003-09-04 19:54:33
Nestle nie może oficjalnie powiedzieć, że ich płatki są bezglutenowe, bo nie są spełnione wszystkei formalne warunki po temu. Ale podobno robili kiedyś badania i są.

wyslane przez Nastka dnia 2003-09-05 17:59:05
Na dowod tego co napisal Wojtek,oto odpowiedz ktora otrzymalam od Nestle na temat platkow:

Szanowna Pani,
W związku z Pani pytaniem pragniemy poinformować, iż niestety nie mamy wydzielonej linii do produkcji płatków Snow Flakes , w związku z tym nie możemy wykluczyć przypadkowego zanieczyszczenia śladowymi ilościami glutenu. Pragniemy również poinformować,że w związku z licznymi zapytaniami konsumentów dysponujemy wyrywkowymi danymi nt. zawartości gliadyny w naszych produktach (analizy zostały przeprowadzone w Pracowni Immunologii Centrum Zdrowia Dziecka). Według tych analiz zawartość gliadyny w płatkach Corn Flakes oraz w płatkach Snow Flakes i Gold Flakes wynosi poniżej 1mg/100g (wartość uznana w Polsce jako wartość progowa dla żywności bezglutenowej). Pragniemy jednak podkreślić,że nie wykonujemy rutynowych badań i dane, które posiadamy są orientacyjne i moga służyć jedynie jako informacja do skonsultowania z lekarzem.
mamy nadzieję,że powyższe informacje pomogą Pani w ustaleniu (w porozumieniu z lekarzem) właściwej diety.

serdecznie pozdrawiam
Joanna Scheuring-Wielgus
serwis konsumenta
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Pytałam o płatki kukurydziane.
Firma "BIFOOD" - Psary Polskie: platki kukurydziane zawierają domieszkę czegoś z glutenem. Ale mają w ofercie płatki ryżowe, robione w tej samej teghnologii co kukurydziane. Te są podobno bezpiecze, produkowane na osobnej linii technologocznej. Dostępne u nich na miejscu, lub w sieci Leader Prize (chyba tak to się pisze), jako tzw. marka własna.
Spróbuję do nich podjechać, nabyć i zdegustować. Produkt dostępny też w wersji czekoladowej.
Aga
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

Jak wyprubujesz to daj znac czy jadalne bo ja nie mam zaufania do lider price
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

chrupiąca ciekawostka, oczywiście bezglutenowa i pyszna :lol:
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

agastaga pisze:chrupiąca ciekawostka, oczywiście bezglutenowa i pyszna :lol:
Rizo
Oj, nie jestem pewna czy bezglutenowa... Wprawdzie tak pisza na stronie, ale jednoczesnie w skladnikach tych wafelkow widnieje wyraznie sos sojowy, ktory ma duze szanse zawierac make pszenna... Ja bym to sprawdzila najpierw u producenta.
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Fakt, nie zwróciłam uwagi, bo miałam akurat te z sezamem. Poza tym, młody na razie je wszystko, więc zwracam uwagę na nowinki bezglutenowe tylko z sympatii dla forum :)
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Kupilam te wafelki z sezamem , sa dość drogie i niedobre , strasznie slone
Prowokacja własnie sie zaczeła !
agastaga
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: sob 29 maja, 2004 22:27
Lokalizacja: Kaczanowo

Post autor: agastaga »

Jolka pisze:Kupilam te wafelki z sezamem , sa dość drogie i niedobre , strasznie slone
O rety, a nasze były z kolei mdłe :shock: Ale za to paprykowe to istne piekło :D
Agnieszka, mama Roberta z crohnem i nietolerancją glutenu
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

W sprawie fasolki firmy Heinz: napisałem do nich e-mail z pytaniem które produkty są wolne od glutenu i dlaczego. Pani odpisała że gluten zawierają produkty:
- sos do makaronu z pieczarkami,
- fasolka w sosie pomidorowym
- sos tatarksi,
- sos sojowy.

I co o tym myśleć?...
elola
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 214
Rejestracja: pn 24 paź, 2005 17:38
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: elola »

Czyli napisali Ci, które produkty (z pewnością) zawierają gluten. Ale które (z pewnością) nie zawierają, to już nie napisali...? :roll:

Dopiero teraz przeczytałam ich odpowiedź, umieszczoną w innym poście. Ale i tak zgadzam się z kabran. Dość lakoniczna jest ich odpowiedź.
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Dawno nie kupowałam tej ich fasolki ale kiedyś tam był naprawde napis ze jest bezglutenowa , to juz nie wiem czy sklad jej zmienili mczy co?
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Zablokowany