herbatki bezglutenowe

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
palik14
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 wrz, 2004 21:51

herbatki bezglutenowe

Post autor: palik14 »

witam, pytanko mam, bo znalazlem w ofercie firm HERBATKI bezglutenowe, pytanie czy herbata zwykła zawiera gluten ??? Czy ktoś na to pytanie może mi odpowiedzieć?
Awatar użytkownika
Jola-Gabrysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 07:13
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: Jola-Gabrysia »

Herbata nie zawiera glutenu
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

A co z herbatami aromatyzowanymi? Czytałam że gluten może być nośnikiem aromatów.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Musisz jej szukać u producenta, zapytać o deklaracje o zawartości alergenów.
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Niestety Vitax nie jest zbyt komunikatywny.Ciężko znaleźć na nich jakiekolwiek namiary( adres e-mail), a jak już jakiś znalazłam to nie odpisują :(
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Czy ktos moze wie czy dla celiaczek w ciazy jest dozwolona herbatka HiPP natal(wzbogacona w zelazo dla kobiet w ciazy)? Wydaje mi sie, ze w skladzie nie ma nic podejrzanego.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

beela pisze:Czy ktoś może wie czy dla celiaczek w ciąży jest dozwolona herbatka HiPP natal(wzbogacona w żelazo dla kobiet w ciąży)? Wydaje mi się, ze w składzie nie ma nic podejrzanego.
Beela, ale strasznie ciężko jest spróbować cokolwiek powiedzieć o tej herbatce, jeśli nie napisałaś składu...

Zguglanie nie boli ;)
Hipp natal, składniki:
glukoza, laktoza, wodne wyciągi z ziół : owoc anyżu, liść pokrzywy, owoc kopru włoskiego, owoc kminku, liść melisy i ziele rutwicy lekarskiej.

Z tego widać, że jest bezglutenowa, ale za to z laktozą.
Obrazek
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Juz pisze sklad:glukoza,cukier,regulator kwasowosci-kwasek cytrynowy,suszone mango w proszku,zageszczony sok pomaranczowy,naturalne aromaty(zawieraja lecytyne sojowa),weglan wapnia,koncentrat bananowy,konc. z czerwonych pozeczek,weglan magnezu,fosforan zelaza,ekstrakt ze skrzypu polnego,witamina C,glukonian cynku,niacyna,witamina E,kwas pantotenowy,B-karoten(prowitamina A),witamina B6,ryboflawina,tiamina,,kwas foliowy,biotyna,jodek potasu,witamina B12.To juz wszystko.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Właśnie chciałem zapytać o glukonian. Kupiłem bezmyślnie suplement potasu, zawierającego potas w postaci glukonianu potasu. Gdzieś w sieci znalazłem informację, że glukonian otrzymuje się z KOH i glukozy, która z kolei jest ze skrobi, a ta, jeśli nie zaznaczono inaczej, może być z pszenicy <yuck!>. Czy można bezpiecznie założyć, że jest już na tyle przerobiony, że wszelkie remanencje glutenu znikają?
ODPOWIEDZ