Aspartam

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

kosmos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 18:25
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: kosmos »

Wypowiedz z 2005 roku... Jak widać nie wycofali. Liczy się tylko kasa -- smutne
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

niestety smutne <sciana>
i coraz więcej leków bez cukru jest słodzonych asprtamem :(
a leki przecież mają pomagać nam się wyleczyć
kinga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 490
Rejestracja: pn 14 mar, 2005 11:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kinga »

no to pięknie, ciekawe co jeszcze nas truje ;(
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

wniosek jeden, ale chyba wszyscy z nas to robią
czytać i jeszcze raz czytać etykiety na produktach
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Każda, nawet najpożyteczniejsza rzecz może truć ludzi na nią nadwrażliwych i podatnych. Chociaż o pożytkach z aspartamu nie wiem. Można przecież po prostu przestać słodzić produkty. Nie ucierpią na pewno od tego.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
grawoj
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: wt 17 lis, 2009 14:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: grawoj »

asprtam jest związkiem stworzonym przez człowieka

bezpieczniej jest słodzić miodem, fruktozą :) niestety te rzeczy nie są tanie
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

Aspartam jest środkiem słodzącym wykorzystywanym np. przez cukrzyków, o ile się nie mylę. Miód wcale nie jest dla nich lepszy niż cukier stołowy.

Lepiej po prostu nie słodzić.
Ostatnio zmieniony śr 13 sty, 2010 20:41 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
martinka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr 04 mar, 2009 21:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: martinka »

Wspaniałym zdrowym zamiennikiem dla cukru białego, a tym bardziej dla wszelkiej maści słodzików jest cukier brzozowy (ksylitol) i stewia oraz syrop z agawy.
Do słodzenia można jeszcze użyć (choć nie dla cukrzyków) zdrowszego od cukru białego - nierafinowanego cukru trzcinowego lub fruktozy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

martinka pisze:Wspaniałym zdrowym zamiennikiem dla cukru białego, a tym bardziej dla wszelkiej maści słodzików jest cukier brzozowy (ksylitol) i stewia oraz syrop z agawy.
Do słodzenia można jeszcze użyć (choć nie dla cukrzyków) zdrowszego od cukru białego - nierafinowanego cukru trzcinowego lub fruktozy.
Cukier trzcinowy to taki sam cukier jak cukier buraczany. Sacharoza. I praktycznie nic więcej.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

martinka pisze:Wspaniałym zdrowym zamiennikiem dla cukru białego, a tym bardziej dla wszelkiej maści słodzików jest cukier brzozowy (ksylitol) i stewia oraz syrop z agawy.
Ksylitolu nie znam, ale stewia IMHO nie jest dobrym zamiennikiem cukru, bo posmak siana psuje smak każdej potrawy :-(
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
parówka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 76
Rejestracja: sob 17 paź, 2009 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: parówka »

witajcie,
mam pytanie, czy bezglutenowcy mogą jeśc aspartam ? Chodzi mi konkretnie o lek ODNOVIT na odbudowę chrząstek stawowych. Zawiera aspartam. Biorę go na polecenie ortopedy od miesiąca. Mam brac jeszcze 2 miesiące ale zaczęłam się po nim żle czuc (biegunka, ból brzucha). Chyba muszę odstawic, tylko co dalej?
Znam listę leków b/g dok. Hojzasza ale ma ona 100 lat i jest nieco zdezaktualizowana. Lekarz kazał mi przynieśc aktualną listę. Chętnie, tylko skąd ją wziąc? :<
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

Jednym z działań niepożądanych aspartamu są właśnie nudności i bóle brzucha. Ostatnio brałam magnez z kwasem asparaginowym, który jest składnikiem aspartamu. Zaczął mnie boleć żołądek i miałam wzdęcia (nie jestem bezglutenowcem), więc lek odstawiłam i wszystko wróciło do normy.
Awatar użytkownika
titrant
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2152
Rejestracja: ndz 26 paź, 2008 18:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: titrant »

sunshine pisze:brałam magnez z kwasem asparaginowym, który jest składnikiem aspartamu
A taka informacja to skąd? Asparaginian nie jest składnikiem aspartamu. Poza pozornym podobieństwem nazwy nic nie mają wspólnego. To zupełnie inne związki chemiczne.

Jaki to był preparat magnezu? Pierwszy w Google wyskoczył mi Aspargin. I w tym preparacie np. nie ma Aspartamu. Jest za to karboksymetyloskrobia, która zapaliłaby mi lampkę (pozostałość glutenu w skrobi).
Ostatnio zmieniony wt 01 maja, 2012 22:06 przez titrant, łącznie zmieniany 1 raz.
[tutaj to tylko moja opinia: na tym forum wydaje się, że głównie ja uważam, że gluten to śmiertelna trucizna i jej rzucenie powinno nastąpić choćby na podstawie lepszego samopoczucia]
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

A taka informacja to skąd? Asparaginian nie jest składnikiem aspartamu.
Chociażby z Wikipedii, stąd albo stąd.

Skąd informacja, że nie jest?
ODPOWIEDZ