wędliny bg

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

wędliny bg

Post autor: Mazia »

Mam pytanie czy ktoś wie, gdzie w Krakowie lub w Nowym Targu można dostać wędliny bg Dobija - Żywiec lub inne bo mam z wędlinami problemy a mięsko własnej roboty już się przejadło :(
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Najprościej będzie jak zadzwonisz do producentów (na południu jest też Konspol) i spytasz do jakich sklepów w twojej okolicy dostarczają swoje produkty.
Obrazek
lidek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw 06 maja, 2010 12:56
Lokalizacja: Wysoka k. Rabki

Post autor: lidek »

Jeśli chodzi o wędliny Konspol to na ich stronie internetowej jest lista sklepów, w których dostępne są produkty bezglutenowe http://www.konspol.com.pl/sklepy-produkty-bezglutenowe
W Nowym Targu widziałam w Almie oraz w Stokrotce
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Mazia na ich stronie z zakładce kontakt jest lista sklepów firmowych:
http://www.dobija.pl/tekstowa/ramki/kontakt/sklepy.html

W KRK sklep mają na ul Łużyckiej 55 (chyba Kurdwanów), daj znać czy asortyment bg jest tam szeroki, bo mam trochę daleko i nie chcę jechać na marne. Ostatnio zaliczyłam wtopę w realu na Bora Komorowskiego - z Konspola dostępna jest tylko kiełbasa z kurczaka tradycyjna, a płatków owsianych Provena po które de facto pojechałam ani widu ani słychu. Grrr
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Lidek sprawdzałam na ich stronie i specjalnie pojechałam do Almy i znalazłam tylko kiełbasę i parówki a nie ma nic innego :( Chciałabym coś z Żywca ale to pewnie Kraków o ile są. Misia jeśli się tam wybiorę to dam znać ale ja jestem z poza Krakowa a raczej daleko od Krakowa także dla mnie taka wycieczka powinna się zakończyć bardziej owocnie niż np. kupienie mleka o obniżonej ilości laktozy w Galerii, gdzie ceny powalają :/
Awatar użytkownika
misia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: ndz 03 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków

Post autor: misia »

Mazia
w takim razie przed wycieczką do Krakowa radzę obdzwonic miejsca które chcesz odwiedzić i upewnić się, że produkty których szukasz są na stanie w sklepie, ja się już parę razy nacięłam. Na Kurdwanów nie mam na razie czasu jechać, ale może w przyszłym tyg. się wybiorę. Mam w zwyczaju pisać jak znajduję nowe produkty/miejsca bg więc jak coś to zdam relację ;) Mazia jak jeździsz na zakupy do nas to w okolicach Galerii (Zamenhofa 1) jest sklep Natura spory wybór bg a z pewnością taniej niż w Krakowskiej.
Pzdr :D
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

W Lidlu są wędliny oznaczone jako bezglutenowe pod szyldem Dulano, parę produktów Pikoka również nie ma w składzie glutenu.
Agata23
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: ndz 06 mar, 2011 21:27
Lokalizacja: Zuzułka

Post autor: Agata23 »

Sunshine a mogłabyś podać nazwy tych wędlin z Pikoka w Lidlu bo ja jakiś czas temu parzyłam i nie mogłam tam nic znależć jako spełniające kryteria wędlin bezglutenowych.
sunshine
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: czw 24 lut, 2011 21:56
Lokalizacja: Poznań

Post autor: sunshine »

W Pikoka nie znalazłam bezglutenowych wędlin, jest jednak kiełbasa myśliwska. Są jeszcze kiełbaski wiedeńskie, ale nie orientuję się dokładnie jak to jest z dekstrozą i maltodekstrozą, która mają w składzie (proszę o sprostowanie). Natomiast te dwa produkty nie mają dopisku o alergenach, w przeciwieństwie do całej reszty produktów Pikoka.
Ostatnio zmieniony pn 07 mar, 2011 10:43 przez sunshine, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

witajcie.
jest nowa firma rodzinna,mała z produkcją wędlin bezglutenowych-Fiderkiewicz,zamówiłam przez telefon kilka produktów,mają badania,pozytywne opinie,poczekam,syn posmakuje,poczekam na pozytywne efekty produktów.
mają kaszanke z k.gryczana,poledwicę,kielbasę białą,parówki cielęce i zwykłe,boczek sur.wedzony.Właściciel zapewniał mnie o badaniach i że mięsa w wyrobach jest 100% ;-}}

Dam znać
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
ODPOWIEDZ