Szynka? Sery? Dżemy?

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Szynka? Sery? Dżemy?

Post autor: GosiaM »

Proszę powiedźcie czy szynka, ot tak kupiona w sklepie paczkowana czy na wagę zawiera gluten? Wyczytałam gdzieś, że paczkowane sery zawierają gluten. Trochę jestem tym przerażona. Czy to możliwe? Mam 4-letnią córkę na diecie. Daję jej też dżemy. Mam nadzieję, że są bezpieczne.
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Nie wiem jak dzemy ale szynka raczej moze zawierac gluten,poza tym sery sa smarowane glutkiem aby szybko nie schly.
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki!!!

Post autor: GosiaM »

Dzięki nelly23. Faktycznie o tych serach już sobie poczytałam, właśnie tutaj na tych stronach. Teraz będę je obkrajała. Na szczęście córka żadnych objawów zewnętrznych nie miała. Z wędlinami też będę bardziej uważała. Czasami to się zastanawiam co mam dać mojemu dziecku do jedzenia...
Awatar użytkownika
miszczPZ
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 175
Rejestracja: śr 07 sty, 2004 16:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: miszczPZ »

Jeśli chodzi o wędliny to wszystkie "Sokoliki" są bezglutenowe. Niektóre też nie zawierają laktozy-wszystko jest opisane na opakowaniu. A jeśli chodzi o wędliny na wagę u rzeźnika to cięzko będzie-większość zawiera same sztuczne składniki, a te które są nazwane "ekologiczne" są dużo droższe i chyba są bezpieczne. Kilka razy je jadłem i nic mi nie było.
wszędzie w domu, ale dobrze najlepiej!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

...poza tym każdą wędlinę można sprawdzić płynem Lugola. My nie kupujemy Kasi wędlin drobiowych - tych takich "wielkośrednicowych" :wink: , 99% z nich czernieje pod Lugolem :(
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Rafal_tata pisze:...poza tym każdą wędlinę można sprawdzić płynem Lugola. My nie kupujemy Kasi wędlin drobiowych - tych takich "wielkośrednicowych" :wink: , 99% z nich czernieje pod Lugolem :(
Tez mam ten plyn i sprawdzam,ale i tak Hubi nei chce jesc chleba bezglutenowego tak wiec wedlinki na nic:(
Nelly i synek bez diety:)
Awatar użytkownika
pawel_tak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: ndz 06 cze, 2004 17:24
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: pawel_tak »

A jak bede miał już ten pły Lugola to jak sprawdzić wędliny? Jak to robić....? Czy moge tak też sprawdzać inne rzeczy np. sery.
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

skieri pisze:A jak bede miał już ten pły Lugola to jak sprawdzić wędliny? Jak to robić....? Czy moge tak też sprawdzać inne rzeczy np. sery.
Dajesz kilka kropli na wedline i jezeli zsciemnieje to oznacza ze dodana zostala skrobia.
jezeli zrobi sie tylko kilka ciemnieszych plam to znaczy ze jest ok,dodane zostaly ziola
Nelly i synek bez diety:)
nelly23
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: wt 10 lut, 2004 11:35

Post autor: nelly23 »

Energetyk pisze:Do nelly23!

To zrób mu sama chleb, zobaczysz że jest pyszny. 100 razy lepszy niż nasz zwykły - pszenny!


buuu,robilam i tak nie chce jesc!!!!
Wogole mam dola bo pomimo diety ma znowu biegunke,i choc ja podjerzewam zabki trzonowe to oni czukaja dalej alergii:(
Nelly i synek bez diety:)
aguś
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr 30 cze, 2004 00:06

Post autor: aguś »

Witam! Gdzieś czytałam o jodynie zamiast płynu Lugola i wypróbowałam na kiełbasie. Sprawdziło się. Spróbujcie.[/list]
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

aguś pisze:Witam! Gdzieś czytałam o jodynie zamiast płynu Lugola i wypróbowałam na kiełbasie. Sprawdziło się. Spróbujcie.[/list]
Dokladnie. Jodyna moze byc stosowana tak samo jak plyn Lugola, gdyz na skrobie reaguja jodki, ktore wystepuja w obu plynach...
Barbara
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 14 paź, 2004 15:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

płyn Lugola jest już nieskuteczny

Post autor: Barbara »

drodzy państwo do wielu wędlin dodawany jest czystz gluten -pod nazwą
białko roślinne te wędliny można zbadać tylko w centrum zdrowia dziecka.
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Przy sprawdzaniu płynem lugola lub jodyną trzeba patrzeć na barwę. Granatowa lub czarna barwa mówi o zawartości glutenu, zielona o zawartości skrobi roslinnej.
Co do wędlin, to trzeba raczej znależć (na rynkach, ubój gospodarczy) wedlin produkowanych tradycyjnie.
Istnieje również firma wędliniarska w Łabiszynie, która produkuje wędliny na tradycyjnych recepturach, stosując przyprawy jednorodne (bez glutaminianu). Smaczne ale drogie. Namiary podam w poniedziałek. Niestety nie mają strony internetowej.
MaciekKrzysztof
MaciekKrzysztof
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: pn 26 kwie, 2004 09:51
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: MaciekKrzysztof »

Podaję namiary na firmę posiadającą certyfikat produktu rolnictawa ekologicznrego
PHUP ROLMIĘS
Maciej Zdziarski, Wincenty Zdziarski
Łabiszyn Wieś 32 A
tel. (052) 3844581
Wyroby wędliniarskie są smaczne. Mają w asortymencie również kaszankę z kaszy gryczanej i wątrobiankę. Udzielają telefonicznie wszelkich informacji np. gdzie w pobliżu waszego miejsca znajduje się sklep z ich produktami, czy jaki jest skład produktów itp.
MaciekKrzysztof
Awatar użytkownika
ania
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: czw 13 paź, 2005 14:02
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ania »

niepokoją mnie dżemy, szczególnie te, które mają w swoim składzie kwas cytrynowy. czy takie dżemy są dozwolone?
ODPOWIEDZ