Produkty sprzedawane w "Biedronce"

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

W "Biedronce" są serki wniliowe wyprodukowane dla " Biedronki" przez Mlekowitę a skladzie jestser twarogowy,śmietanka pasteryzowana,wsad waniliowy(cukier,aromat,barwnik beta-karoten). Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

W "Biedronce"? Nie ryzykowałabym. :okulary2: Niczego z "Biedronki".
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

A dlaczego? Czy w skladzie tego serka jest coś niepokojącego? Jest wyprodukowany przez Mlekowite.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Niby tak, wszystko pięknie... Tylko, że ta akurat firma ("Biedronka", nie Mlekowita) nie słynie z solidności. Poza tym produkty robione dla dyskontów są na ogół wykonywane jak najniższym kosztem. Nie wiem, po prostu nie wierzę w rzetelność tego wszystkiego. Ludz chorych, zwłaszcza na schorzenia jelit nie stać na oszczędzanie na jedzeniu, bo prędzej czy później to się zemści. Ale to tylko moja bardzo subiektywna opinia.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
magda22102
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: sob 25 mar, 2006 14:16
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: magda22102 »

Oczywiście każdy ma swoje zdanie,ale chcę zaznaczyć, że ten serek kosztuje 1,15 czyli nie jest dużo tańszy od Danio. Moja córka wczoraj go jadła u znajomej,jest bardzo wrażliwa a po tym serku nic nie było. Ale każdy organizm inaczej reaguje.

To jest wątek o serkach Danio, nie o Mlekovicie. Wątek o produktach Mlekovity jest tutaj:
topics20/sm-mlekovita-vt1686.htm?highlight=mlekovita

Proszę o trzymanie się tematu.

Moderator
Ostatnio zmieniony wt 13 mar, 2007 19:57 przez magda22102, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Przepraszam kfiatku, ale jeszcze coś chciałem wyjaśnić.
Tandetność Biedronki nie ma nic wspólnego z wyrobami dostawców. Dyskont może wymóc na dostawcy wyprodukowanie produktu za określoną cenę, np. serka takiego, aby jego końcowa cena dla klienta wynosiła 1,15zł. Inna sprawa, co można do niego władować, ale skład musi być prawdziwy. Produkt zamówiony przez dyskont lub hipermarket ma wtedy własne opakowanie, na którym jest napisane "Wyprodukowano dla ... przez... ". Ale zasady są jednakowe, czy to jest bezpośerdni produkt dostawcy, czy też robiony pod zamówienie: ten, kto produkuje opakowania (tutaj akurat Biedronka, a nie Mlekovita) odpowiada za treść, która musi przejść przez dział legalizacji, dział prawny, dział technologii. Nie ma lekko, za każdy błąd na etykiecie można pójść siedzieć, a po co ryzykować? Na dokumentach podpisuje się konkretna osoba, wali swoją pieczątkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i stanowiskiem. Tak przynajmniej wyglądały procedury przy etykietach, które przygotowywałem przez ostatnie 2 lata.
Ale zgodzę się z tym jak najbardziej obiema rękami, że jakość użytych składników może znacznie odbiegać od tych, użytych w "normalnych" produktach. Różnica w cenie nie jest warta takiego testowania żołądka.

Dobrze, skoro chcecie o Biedronce, będzie o Biedronce. Niniejszym dzielę wątek.
Ostatnio zmieniony śr 14 mar, 2007 19:16 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Tandetność Biedronki nie ma nic wspólnego z wyrobami dostawców. Dyskont może wymóc na dostawcy wyprodukowanie produktu za określoną cenę, np. serka takiego, aby jego końcowa cena dla klienta wynosiła 1,15zł. Inna sprawa, co można do niego władować, ale skład musi być prawdziwy. Produkt zamówiony przez dyskont lub hipermarket ma wtedy własne opakowanie, na którym jest napisane "Wyprodukowano dla ... przez... ".
Ja kupuję różne rzeczy w Biedronce i z jakości jestem raczej zadowolona. Np naprawdę nie widzę w czym lepsze są (droższe) chusteczki innych firm. Kupuję tez nabiał czytając składy np. serek wiejski wyprodukowany przez Piątnicę.
Wiem, ze nie jest to argument, ale MNIE nic stamtąd nie zaszkodziło.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Magdalaena pisze:nie widzę w czym lepsze są (droższe) chusteczki innych firm. Kupuję tez nabiał czytając składy np. serek wiejski wyprodukowany przez Piątnicę.
tak, ale mówisz (piszesz) o produktach, które w zasadzie ciężko spieprzyć. Chusteczki musiały by mieć inną, "tanią" linię produkcyjną specjalnie dla Biedronki (komu by się to opłacało <hmm> ), serki musiały by być albo niedobre, albo zepsute, albo mieć składniki, które na pierwszy rzut oka sugerują tani sposób wyprodukowania. Przykład: robiłem etykietę dla "szprotek o aromacie dymu wędzalniczego", czyli w składzie rybka + aromat dymu; albo śledzie w sosie o smaku śmietanowym - w całej liście składników ani kropelki śmietany, gdyż sos był o smaku śmietany, a nie ze śmietany. Jeśli czyta się etykiety i kupuje produkty, które nie są produkowane inaczej dla odbiorcy, to teoretycznie wszystko powinno być OK, gdyż różnią się tylko wynegocjowaną ceną.
Ale wędliny bym już u nich nie kupił :D ostatnio wyczytałem jak robi się kiełbasę po 4zł i polędwicę sopocką po 10zł / kg :zdziw:
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Rafal_tata pisze:Ale wędliny bym już u nich nie kupił :D ostatnio wyczytałem jak robi się kiełbasę po 4zł i polędwicę sopocką po 10zł / kg :zdziw:
Biedronka sprzedaje także produkty "markowe". Ja kupuję wędliny paczkowane ( bo mają skład) z Sokołowa czy Morlin i traktuję je jako wiarygodne.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

nie rozmawialiśmy o produktach markowych, lecz produkowanych pod marką Biedronki (vide: serek produkowany przez Mlekovitę dla Biedronki)
djprinzesin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pt 29 sie, 2008 16:05
Lokalizacja: Poznań

Post autor: djprinzesin »

ostatnio Biedronka wprowadziła napój sojowy Happy soya. w 3 smakach: naturalny, wanilia i czekolada.
Jestem bezglutenowcem od pół roku, ale takze nie mogę jeść nabiału.
Czy mleko sojowe jest odpowiednie?
czytałam juz ze tak, ale chcę się upewnic

skład: np smak waniliowy:
woda, soja,cukier, glukoza, węglan wapnia,regulator kwasowości: fosforan dipotasowy, stabilizatory: guma guiar,karagen, sól, aromat, barwnik: beta-karoten, substancje wzbogacajace: wit E, ryboflawina, wit. b12
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Mleko sojowe jest bardzo dobre. Moja córka jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Mleko sojowe bardzo jej smakuje.
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

dorota krypa pisze:Mleko sojowe jest bardzo dobre. Moja córka jest na diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Mleko sojowe bardzo jej smakuje.
Mi również bardzo smakowało, ale chyba już go nie ma...
Obrazek
jenny1983
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw 02 lip, 2009 19:17
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: jenny1983 »

w dobie kryzysu, przynajmniej u mnie, zakupy bezglutenowe w biedronce nadal odradzacie?, a może ktoś ma sprawdzone produkty z biedronki, które napewno są bezglutenowe.
Wcześniej miałam swoje sprawdzone produkty z biedronki i były oki, teraz niestety moje zaufanie spadło. Chrupkami kukurydzianymi i waflami ryżowymi raczej sobie nie zaszkodzę z biedronki,ale czy takich prouktów jest więcej?
Oprócz produktów całkowicie bezpiecznych dla nas jak warzywa, owoce, mleko, sery:)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

jenny1983 pisze:sery:)
sery i produkty mleczne potrafią zawierać gluten, także czytaj składy !
Ja bym poleciła szynkę szwarcwaldzką krojoną i pakowaną próżniowo.
Kaszka do mleka dla niemowląt
migdały
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
ODPOWIEDZ