Żelki Grryzli

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
socjeta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 21 sty, 2010 12:52
Lokalizacja: Olkusz

Żelki Grryzli

Post autor: socjeta »

Wczoraj w sklepie Biedronka, mój tata znalazł żelki - Grryzli z sokiem owocowym, wzbogacone witaminami. Znalazłam kilka podejrzanych rzeczy (chodzi mi o gluten) więc napiszę Wam skład:

syrop glukozowy ( właśnie mnie zastanawia, bo przeczytałam na forum, że może być produkowany ze skrobi...) cukier, woda, żelatyna wieprzowa ( też się zastanawiam ) regulatory kwasowości: kwas cytrynowy, kwas mlekowy, kwas jabłkowy, koncentraty soków owocowych 1.5% (pomarańczowy, aroniowy) aromaty, barwniki E141(II) ekstrakt z kurkumy, substancja glazurująca: wosk carnauba ( co to w ogóle jest ? ;D) substancje wzbogacające: witamina C, niacyna, witamina E, kwas pantotenowy, witamina B6, kwas foliowy, biotyna, witamina B12. Produkt może zawiera c śladowe ilości białka jaja.

Długi ten skład i dlatego tez się zastanawiałam, czy je zjeść. ;] Niestety nie napisali numeru telefonu, tak to bym zadzwoniła.
Proszę o odpowiedź !
A księżyc opowiada mi, najpiękniejsze w jego życiu sny.
Hesia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: czw 26 lis, 2009 16:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hesia »

Jeśli chodzi o syrop glukozowy to wszystko na ten temat jest w wątku: Produkty i temacie: Syrop skrobiowy. W podsumowaniu tematu jest w zasadzie odpowiedź. Osobiście jadam te żelki :)
Awatar użytkownika
socjeta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 21 sty, 2010 12:52
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: socjeta »

dziękuję za odpowiedź, ja zjadłam tylko dwie na osłodzenie ; D
A księżyc opowiada mi, najpiękniejsze w jego życiu sny.
ODPOWIEDZ