Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
herbatnick
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw 18 paź, 2007 22:28
Lokalizacja: Głogów/Wrocław/Opole

Post autor: herbatnick »

We Wrocławiu znalazłem różne cydry (ale zupełnie nie pamiętam firm) w tych sklepach:
- Alma (Arkady Wrocławskie) - tradycyjny jabłkowy 0,5 l i taki z klaunem na butelce, o smaku owoców leśnych 0,3 l - całkiem ciekawy smak. Kosztowały chyba w granicach 5-6 zł.
- też w Arkadach, na dziale spożywczym Marks&Spencer, są jakieś angielskie cydry w butelkach 0,7 (jak wino), ale ich nie kupowałem, więc nie wiem jak smakują
- supermarket EPI - naprzeciwko Arkad - też nie kupowałem, ale jakieś angielskie czy irlandzkie cydry w butelkach "winnych" widziałem.

A przy okazji - co prawda poza Wrocławiem, ale w ALDI-ku (więc powinny być chyba w całej sieci) kupiłem półsłodki francuski cydr, 0,7 l w butelce-szampanówce - 9 zł - nie najgorszy w smaku. Był też wytrawny.
nomado
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 99
Rejestracja: śr 31 paź, 2012 14:28

Post autor: nomado »

Ostrożności nigdy za wiele więc postanowiłem dopytać się czy rzeczywiście w składzie trunku FIZZ CIDER dostępnego m.in w Auchan - nie ma glutenu.
Poniżej korespondencja:


Witam serdecznie,
jestem osobą na diecie bezglutenowej co oznacza że nie mogę spożywać glutenu, nawet śladowych jego ilości. Przez to nie mogę spożywać produktów pochodzenia zbożowego: jęczmień, żyto, pszenica itp.
Chciałbym w związku z powyższym spytać Państwa czy produkty FIZZ (premium nordic Cider) których jesteście Państwo dystrybutorem, zawierają w swoim składzie gluten ?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam


Uprzejmie informujemy, iż Pana zapytanie skierowaliśmy do importera produktów Fizz. Jak tylko otrzymamy odpowiedź prześlemy ją Panu jak najszybciej. Pozdrawiamy / Best Regards

Witam,
Dziękuję za informację,
czekam na odpowiedź
Pozdrawiam


Witamy ponownie, poniżej odpowiedź importera. Pozdrawiamy / Best Regards
Otrzymaliśmy informację od producenta cydrów FIZZ, że produkty te nie zawierają glutenu.
Dobrij den,Net, netu glutena.S uvazenijem,
Na diecie bezglutenowej od zawsze
Jodi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz 11 maja, 2014 21:40

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Jodi »

Witam wszystkich
Powoli wdrażam się w dietę bezglutenową i czytam forum. Oczywiście mam wielki mętlik w głowie jak to na początku. Do tej pory najczęściej piłam z alkoholi piwo i jak jestem na diecie bezglutenowej brakuje mi go szczególnie gdy spotykam się ze znajomymi. Będąc rok temu w Anglii piłam Fizza, smakował wyśmienicie. Gdy wróciłam do Polski szukałam go w Polsce i nigdzie nie znalazłam. Aż tu próbując robić zakupy w Auchen napotkałam Fizza i aż mi się buzia na chwilę uśmiechnęła, że jest on w Polsce. Uśmiech na buzi był chwilowy bo potem zdałam sobie sprawę, że go nie będę mogła pić. Jednak zaczęłam czytać etykietę i nie znalazłam nic podejrzanego w składzie. Kupiłam go i zbierałam się aby napisać na forum jego skład. A tu dzisiaj przy kolejnej lekturze forum natknęłam się na wspaniałą wiadomość, że fizz nie zawiera glutenu. Znowu zagościł uśmiech na mojej buzi. Ten fizz jagodowy wyśmienity.
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Anula80 »

Nie piłam go, ale chętnie spróbuję. Na naszym rynku jest całkiem spory wybór cydrów: Green Mill, Lubelski, Firmy H2O, 7 sadów, Warka Cider, Miłosławski. Najbardziej smakuje mi ten ostatni :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
kubaNH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: czw 01 mar, 2012 18:27
Lokalizacja: Kraków

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: kubaNH »

w carrefourze w Plazie w KRakowie (nie wiem czy w innych też) jest piwo bezglutenowe "celia" ma znaczek przekreslonego klosa i jest napisane pivo bez lepku. Cena 7,99 za butelke 0,5l.
Oprócz tego kupuje cydr lubelski z miodem na ktorym jest napisane "produkt naturalnie bezglutenowy"
Awatar użytkownika
rafjas
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 229
Rejestracja: czw 27 maja, 2010 16:30
Lokalizacja: Kraków

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: rafjas »

kubaNH pisze:w carrefourze w Plazie w KRakowie (nie wiem czy w innych też) jest piwo bezglutenowe "celia" ma znaczek przekreslonego klosa i jest napisane pivo bez lepku. Cena 7,99 za butelke 0,5l."
Lepiej przejechać z Plazy na ul. Beliny Prażmowskiego, gdzie pod nr 49a jest sklep Strefa Piwa z Celią bezglutenową jasną i ciemną oraz Bernardem za piątkę z małym hakiem :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8129
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Leeloo »

Jako, że sama nie mam żadnej styczności z napojami wyskokowymi, kieruję pytanie do Was- jakie piwo polecacie komuś, kto kocha ten rodzaj alko i musi przejść na dietę bg (ale nie chce właśnie z powodu okolicznościowego piwka) ?
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Anula80 »

Jeżeli to musi być piwo, to Celia albo Daura. Ale ja pokochałam cydra i nawet nie mam ochoty na piwo, a kiedyś uwielbiałam
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8129
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Leeloo »

OK super, dziękuję!
Znalazłam na forum, że Celia jest w Carrefourze. a Daura? i jak jest jej cena?

Cydrów delikwentka nie lubi, bo są za bardzo bąbelkowe czy coś :P
Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Paulinaaa »

Piwo Daura jest np. w Piotrze i Pawle, Almie, Delimie. Jest droższe i mniejsze niż Celia... bo 330ml około 8zł
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8129
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Leeloo »

O dzięęęęki dziewczyny :* będę nawracać :D
Awatar użytkownika
LumiBo
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pn 02 kwie, 2012 21:42
Lokalizacja: Warszawa / Maków

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: LumiBo »

Daura też jest bąbelkowe, jak normalne piwo :)
Joanna Struzik
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 110
Rejestracja: śr 18 sty, 2012 14:46
Lokalizacja: Pionki

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Joanna Struzik »

Ja widziałam ostatnio Cydr Lubelski w sieci sklepów Stokrotka :).
ergo bibamus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw 23 paź, 2014 12:28

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: ergo bibamus »

Piwo bezglutenowe Celia Zatec jasne i ciemne oraz Bernard -czeskie.
Dostępne w Warszawie Al.Rzeczypospolitej 17 (Wilanów koło Simply)
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Piwo (cydr) dla bezglutenowców

Post autor: Anula80 »

Dziś widziała, że w Tesco jest promocja na cydra lubelskiego 9,99 :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
ODPOWIEDZ