Odżywki (sport, sporty siłowe)

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

IvanDragO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 15 sty, 2005 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Odżywki (sport, sporty siłowe)

Post autor: IvanDragO »

Witam!

Mysle ze niektorych moze ta informacja ucieszyc,otoz na rynku jest firma ktora produkuje roznego rodzaju witaminy,odzywki itd...Niektore odzywki nie zawieraja glutenu!Jestem osoba trenujaca sporty silowe,niestety zawsze mialem problem z waga(malo wazylem).Pewnego razu kolega podla mi link do strony http://www.naturell.pl
Kupilem sobie odzywke sojaprotein,po miesiacy stosowania przybralem troche na wadze.Wiem ze ta informacja moze byc dla niektorych przydatna poniewaz prawie wszystkie firmy produkujace suplementy na naszym rynku w swojej ofercie maja odzywki bialkowe(gainery),ktore niestety zawieraja gluten.

Pozdrawiam!!!
Ostatnio zmieniony śr 19 mar, 2008 13:22 przez IvanDragO, łącznie zmieniany 1 raz.
Give a bit of hmmm to me....
-Darek-
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 17 lut, 2006 12:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: -Darek- »

Witam wszystkich sportowców którzy są na diecie bezglutenowej. Mam podobny problem jak kolego wyżej, również trenuje sporty siłowe i nie bardzo wiem jakie odżywki można stosować. Moze jest tu osoba z którą mógłbym porozmawiać na ten temat. ](*,) :wink:
IvanDragO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 15 sty, 2005 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IvanDragO »

Witam!

Mozesz spokojnie stoswac najzwyklejsza kreatyne (monohydrat), ktory powoduje wzrost sily i zwiekszenie masy miesniowej.Jezeli chodzi o bialko to jedynie sojaprotein naturella(zadnnych gainerow innych firm!zawieraja one bialka przenicy badz weglowodany zbozowe.
Nie wolno rozwnie przyjmowac aminokwasow poniewaz we wszytkich aminokwasach jest glutamina ktora razem z glicyna wchodzi w sklad glutenu.

Pozdrawiam!
Give a bit of hmmm to me....
IvanDragO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob 15 sty, 2005 12:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IvanDragO »

Oj!Jednak nie masz racji :]
W kazdym suplemencie aminokwasowym jest glutamina ktora wraz z glicyna wchodzi w sklad glutenu! ;]
Give a bit of hmmm to me....
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

JaneDoe pisze:nawet w preparacie Sojaprotein firmy Naturell znalazlam prolinę i glutaminę - aminokwasy wchdzące w sklad glutenu.
No na litość! Prolina i glutamina są aminokwasami endogennymi, tzn. że Ty też się z nich składasz. Prolina wchodzi w skład kolagenu, a o glutaminie pisałam już tyle, że mi się nie chce. Użyj funkcji "Szukaj". Powtórzę tylko: nazwa "gluten "i "glutamina " to zbieżność!! (Bez wchodzenia w szczegóły). Zanim zaczniecie siać panikę, warto się dokształcić choćby w Wikipedii. ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

nazwa "gluten "i "glutamina " to zbieżność!!
Mylisz się, Kabran, glutamina i prolina skladają się na GLIADYNĘ - peptyd zawarty w glutenie i to on jest tym czynnikiem szkodliwym (toksyczne fragmenty to pro-ser-gln-gln oraz gln-gln-gln-pro). (za: T.Zalewski "Dziecko z celiakią w rodzinie polskiej" W-wa, 1991) więc nie dziw się i nie unoś, że nie będąc ekspertem od bialek mam wątpliwości, gdy widzę rzeczone aminokwasy w skladzie odżywek bialkowych dla sportowców. Tym bardziej, że w odżywkach aminokwasy owe tracą juz swoją endogenność, prawda ? A że nie znam sposobu ich pozyskania do tegoż produktu, mam prawo się niepokoić.

A tak na marginesie... użylam funkcji "szukaj" nie raz, ale nie uzyskalam zadowalających wyników, więc zastanów się i sprawdź sama, zanim kogoś zaatakujesz...

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

JaneDoe pisze:Mylisz się, Kabran, glutamina i prolina skladają się na GLIADYNĘ - peptyd zawarty w glutenie
Tego nie neguję. Tak jak wiele innych aminokwasów, wchodzących również w skład glutenu ;) Ale określenie aminokwas endogenny oznacza, że organizm (Twój także) sam go wytwarza, co więcej - bez niego życie jako takie nie byłoby możliwe. Czyli każdy z nas jest pełen glutaminy i proliny. Twoje włosy zawierają mnóstwo proliny. Itd... To, że te aminokwasy są sprzedawane jako odżywka (czyli egzogenne) nie zmienia faktu, że i bez tych odżywek nie unikniesz ich. I wtedy są endogenne. Wytwarzane przez organizm... Czy Ty się czasem nie czepiasz słówek? ;) Mnie tylko chodzi o jedno: nasze życie na diecie jest wystarczająco skomplikowane i nie komplikujmy go dodatkowo, siejąc nieuzasadnioną panikę. Bo dojdzie do tego, że będziemy na poczcie szukać bezglutenowych znaczków pocztowych. ;)
A jeśli poczułaś się zaatakowana, to przepraszam. Nie miałam takiego zamiaru.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

To, że napisalam, że nie jestem ekspertem od bialek, nie oznacza, że nie znam pojęcia "endogenny" :027: ;) Zrozum, że odżywki i suplementy stosowane w kulturystyce są dosyć specyficzną grupą produktów i wolę mieć 100% pewność, że stosowane regularnie mi nie zaszkodzą, dlatego poczekam na odpowiedź firmy Naturell i Olimp-u, do którego tez pisalam.

Nie sądzę by informacja o szkodliwości bądź nieszkodliwości wspomnianych odżywek przeznaczonych dla szczególnej grupy konsumentów miala komplikować życie komukolwiek z reszty Forumowiczów, nie uważam też, bym siala większą panikę (o ile w ogóle) niż osoby doszukujące się glutenu w przecierach pomidorowych bądź szamponie do wlosów ;) Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

JaneDoe pisze:Nie sądzę by informacja o szkodliwości bądź nieszkodliwości wspomnianych odżywek przeznaczonych dla szczególnej grupy konsumentów miala komplikować życie komukolwiek z reszty Forumowiczów,
JaneDoe pisze:glutamina i prolina skladają się na GLIADYNĘ - peptyd zawarty w glutenie i to on jest tym czynnikiem szkodliwym
To się zdecyduj, czy atakujesz mnie w temacie odżywek dla kulturystów czy aminokwasów. ;) Zaś jeśli chodzi o odżywki, to nie sądzę, aby zawierały jakieś domieszki glutenowe. Ale pewność (przynajmniej teoretyczną) daje odpowiedź producenta. ;)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

Witam !

Swojego czasu również miełem ten problem, na diecie jestem od 1,5 roku podana metode nizej sprawadzilem i sa EFEKTY! Najlepszym spobem aby uzyskac w pełni wartosciowa odrzywke ( typową masówke ) jest połączenie Carbo + System Protein 80 ( firmy OLIMP)

dla scisłosci

- System Protein 80 - czyli bialko w czystej formie wiec nie zawiera niczego czego nie mozemy

- Carbo do zbior węglobodanów również wczystej formie.

W Procesie produkcji typowej masówki jest połaczenie białka ( w tym wypadku System protein 80 i Carbo) + jest dodawany PEPTYTGLUTAMINOWY _ KTÓRY JEST ZAKAZANY
dlatego najprosciej połaczyc Carbo i System protein 80 )
informacje mam od dobrego znajomego co prowadzi sklep z odżywkami i w sportach siłowych siedzi już z 20 lat . także wie dobrze o czym mówi.

napewno musimy unikac PEPTYTUGLUTAMINOWEGO

pozdrawiam
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Boomer pisze:napewno musimy unikac PEPTYTUGLUTAMINOWEGO
Czy chodzi o peptyd glutaminowy? Dlaczego musimy go unikać? Czy jest to spowodowane metodą produkcji owego peptydu? Peptyd to znaczy białko. Może nie znam się na odżywkach kulturystycznych, ale na białkach/aminokwasach znam się na tyle, aby wiedzieć, że glutamina nie jest absolutnie szkodliwa dla celiaka, chyba że produkowana jest w sposób umożliwiający zanieczyszczenie jej glutenem. Glutamina to aminokwas wchodzący w skład białek, również ludzkich. Gdyby była szkodliwa dla celiaka, żaden celiak nie mógłby żyć.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

Boomer, akurat jestem na diecie redukcyjnej, ale myślę w przyszlości kupić sobie odżywkę bialkową, bo cięzko jest jeść codziennie same twarogi, jaja i mięcho ;-) Ale dzięki za posta !
A czy wiesz, jak to jest z gainerami ? Na pewno odpadają te na bazie musli, ale czi inne nam nie zaszkodzą ? Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

kabran pisze:
Boomer pisze:napewno musimy unikac PEPTYTUGLUTAMINOWEGO
Czy chodzi o peptyd glutaminowy? Dlaczego musimy go unikać? Czy jest to spowodowane metodą produkcji owego peptydu? Peptyd to znaczy białko. Może nie znam się na odżywkach kulturystycznych, ale na białkach/aminokwasach znam się na tyle, aby wiedzieć, że glutamina nie jest absolutnie szkodliwa dla celiaka, chyba że produkowana jest w sposób umożliwiający zanieczyszczenie jej glutenem. Glutamina to aminokwas wchodzący w skład białek, również ludzkich. Gdyby była szkodliwa dla celiaka, żaden celiak nie mógłby żyć.
Tą informacje o owym peptydzieglutaminowym dostałem również telefonując do firmy Olimp. Jednakże oficjalnego pisma nie dostałem i nikt mi sie pod nim nie podpisal wiec Byc moze ta osoba z która rozmawiałem może byc nie kompetentna . Ale pozostaje wiezyc lub nie.
Nie dostalem odpowiedzi jednak dlaczego jest to akurat owy peptydzieglutaminowy zawiera gluten i niewiem byc moze chodzi o prosec produkcji.

[ Dodano: Czw 16 Sie, 2007 01:04 ]
JaneDoe pisze:Boomer, akurat jestem na diecie redukcyjnej, ale myślę w przyszlości kupić sobie odżywkę bialkową, bo cięzko jest jeść codziennie same twarogi, jaja i mięcho ;-) Ale dzięki za posta !
A czy wiesz, jak to jest z gainerami ? Na pewno odpadają te na bazie musli, ale czi inne nam nie zaszkodzą ? Pozdrawiam :)
Witam JaneDoe :)Jak juz wspomnialem telefonowalem do firmy Olimp,polecono mi aby byc w 100% pewnym bezglutenowosci najprosciej zrobic Gainera samemu . Przewaznie do Gainerów w miejszym lub wiekszym stopniu dodaja dla nas niebezbieczne skladniki. wiele juz przetestowalem ktore niby w skladzie nie mialy niczego podejrzanego i szczerze odradzam. Najprosciej i najbezpieczniej zrobic Gainera samemu tak jak wspomnialem wczeniej.

typowy Gainer skalda sie w najporstszy sposob mówiac z Carbo i Bialka ( w tym wypadku systemprotein 80) + inne ulepszacze ;) aby zrobic go samemu wystarczy w odpowiednich proprcjach ( ktore moge podac pozniej ) go zmieszac np . z mlekiem lub jak ktos jest uczulony to z woda.

Najczystsza i najpewniejsza forma Gainera :D rezultaty bardzo zadowalające .

Pozdrawiam
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
Awatar użytkownika
JaneDoe
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: pt 03 sie, 2007 21:57
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: JaneDoe »

A oto odpowiedź od firmy Naturell n/t odżywki SojaProtein:

Dzień dobry
Dziękuje za list i zainteresowanie preparatami Firmy Naturell.
Preparat Sojaprotein w całości pozyskiwany jest z naturalnego surowca jakim jest soja. Jej skład jest wolny od glutenu, a w związku z tym również nasz preparat nie zawiera tego białka. Osoby chore na celiakię, nie tolerujące glutenu posiadają przeciwciała tylko w stosunku do cząsteczki gliadyny , a nie w stosunku do poszczególnych aminokwasów.
Uważam,iż może Pani spokojnie stosować preparat Sojaprotein bez obawy o swoje zdrowie, natomiast przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę skonsultować się również z lekarzem prowadzącym.
Z poważaniem

------------------

Boomer, czy w Olimpie powiedzieli Ci że żeby mieć b/g gainera trzeba go zrobić samemu ??? :galy: Do nich też pisalam, ale akurat nie mialam tyle szczęścia, by uzyskać odpowiedź. Widocznie tylko telefony odbierają ;)
Chętnie skorzystam z Twojego przepisu :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Boomer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw 06 kwie, 2006 02:00
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Boomer »

JaneDoe pisze:A oto odpowiedź od firmy Naturell n/t odżywki SojaProtein:

Dzień dobry
Dziękuje za list i zainteresowanie preparatami Firmy Naturell.
Preparat Sojaprotein w całości pozyskiwany jest z naturalnego surowca jakim jest soja. Jej skład jest wolny od glutenu, a w związku z tym również nasz preparat nie zawiera tego białka. Osoby chore na celiakię, nie tolerujące glutenu posiadają przeciwciała tylko w stosunku do cząsteczki gliadyny , a nie w stosunku do poszczególnych aminokwasów.
Uważam,iż może Pani spokojnie stosować preparat Sojaprotein bez obawy o swoje zdrowie, natomiast przypadku jakichkolwiek wątpliwości proszę skonsultować się również z lekarzem prowadzącym.
Z poważaniem

------------------
Tu sie zgodze co do sojaprotein ;) ale nie bylo efektow przynajmniej u mnie :/ ale pewnie zalezy od organizmu. Chociaz ciezko mi sobie wyobrazic zeby ta sojaprotein mogla jakos pomóc przybrac na wadze, lepiej radze zrob gainera a bedzie oki! :D

JaneDoe pisze:Boomer, czy w Olimpie powiedzieli Ci że żeby mieć b/g gainera trzeba go zrobić samemu ??? :galy: Do nich też pisalam, ale akurat nie mialam tyle szczęścia, by uzyskać odpowiedź. Widocznie tylko telefony odbierają ;)
Chętnie skorzystam z Twojego przepisu :) Pozdrawiam
Troszke zeszło zanim sie tam dodzwoniłem ale trennig czyni mistrza ;) tak dokładnie powiedzeli, żeby miec 100% pewnośc, tak musisz zrobic go samemu :) ( jedyny minus to smaki ale niejest takzle ,trzeba tylko troche pomieszac :D)
P.S. ja tez pisalem do nich :galy: i nic.... :/ pozdrawiam ;)
_____________________________________

Na_diecie_od_Stycznia_2006 . . .
ODPOWIEDZ