DANONKI

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Danon zaznacza ktore produkty od nich zawieraja gluten , wiec z danonkami jest OK
Prowokacja własnie sie zaczeła !
sisi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 02 lis, 2006 21:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sisi »

To mail który dziś otrzymałam od firmy Danone

Szanowna Pani,

Bardzo dziękujemy za wiadomość.
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że Danonki nie zawieraja glutenu ponieważ syrop glukozowo fruktozowy produkowany jest z części skrobiowej pszenicy a nie z białkowej.
Jeśli dany produkt naszej firmy zawiera gluten bądź jego śladowe ilości to taka informacja zawsze znajduje sie na opakowaniu produktu.

W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji.
Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-19.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Zespół ds. Obsługi Konsumenta
Dział Relacji Zewnętrznych
Martusia 04.10.2005r - wciąż diagnozowana...
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

A propos syropu glukozowego była juz dyskusja np. przy temacie produktów Jutrzenki:
topics20/jutrzenka-goplana-vt1489,15.ht ... ght=#15150

Moim zdaniem, skoro Unia mówi, że możemy, to możemy.
Obrazek
sisi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 02 lis, 2006 21:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sisi »

Ja przyjęłam za wiarygodne zapewnienie producenta, że danonki są ok
Skusiłam się i pozwoliłam córce spałaszować jednego malutkiego 50g
I to niestety nie był najlepszy pomysł!

Oczywiście nie próbuje tu podważać ich bezglutenowości, poprostu córce te serki nie służą :(
Martusia 04.10.2005r - wciąż diagnozowana...
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

też zwruciłam uwagę na DANONE i niestety niektóre zawierają pszenicę a tak na marginesie to nie zauważyłam żeby było napisane że nie zawiwrają glutenu .Może ktoś zna wyprubowany serek czy jogurt który można podać dziecku
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mama Krzysia pisze:też zwruciłam uwagę na DANONE i niestety niektóre zawierają pszenicę a tak na marginesie to nie zauważyłam żeby było napisane że nie zawiwrają glutenu .Może ktoś zna wyprubowany serek czy jogurt który można podać dziecku
Uświadom sobie, że to nie jest takie proste. Chyba nikt na tym forum nie ogranicza się do produktów, które mają napis "bezglutenowe" albo przekreślony kłos.
A z jogurtów ja jem Jogobellę
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

mama Krzysia pisze:nie zauważyłam żeby było napisane że nie zawiwrają glutenu
...dlatego, że wg najnowszych przepisów gdyby zawierały, to na opakowaniu byłoby to napisane. Niektóre firmy już stosują ten przepis, inne mają czas na dostosowanie opakowań (nie pamiętam do kiedy).

+Oczywiście, odpadają te, które mają w składzie jakieś zboża, biszkopty, ciastka, itp, itd...
Ostatnio zmieniony śr 16 maja, 2007 12:28 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Już kilka razy pisałam o tym i chyba mi się w końcu znudzi... W wątku o firmie Danone jest ich mail z odpowiedzią na pytanie o glutenowość/bezglutenowośc ich produktów:
topics20/campina-bakoma-danone-vt941.htm
W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że w produktach DANONE skrobia nie pochodzi ze zbóż, tylko z kukurydzy lub z tapioki (z bulw manioku - podobne do ziemniaka). W obecnej chwili używamy tylko skrobi kukurydzianej.
Jak mniemam dotyczy to wszystkich produktów, Danonków też... Na opakowaniu na ogół zaznacza się alergeny, a nie ich brak...
A ja z jogurtów jem głównie Jogusie z Krasnegostawu. Podejrzewam jednak, że to raczej lokalny przysmak lubelski, niedostępny w całej Polsce. Używają skrobi kukurydzianej oraz pektyn.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

W razie watpliwosci zobaczcie moja odpowiedz swiezutka od Danone w watku "danio"
Nieco rozwiewa watpliwosci: topics3/serki-danio-vt1484,15.htm#22870

//edytowane - poprawa adresu
Ostatnio zmieniony wt 06 lis, 2007 13:27 przez anakon, łącznie zmieniany 1 raz.
macka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 18:23
Lokalizacja: chelmza

Post autor: macka »

Moja córka od stycznia jest na diecie bg i pani doktor powiedziała że danonków jej nie wolno. Teraz mam mętlik w głowie już nie wiem co mam corce dawać.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

macka, czy p. doktor uzasadniła to jakoś? jeśli nie, zapytaj dlaczego nie może jeść.
macka pisze:Teraz mam mętlik w głowie już nie wiem co mam corce dawać.
no to witamy w klubie :|
macka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 12 mar, 2008 18:23
Lokalizacja: chelmza

Post autor: macka »

Panie Rafale , to mam rozumiec ze mogę dać córce danonki? P.doktor niczym tego nie uzasadniła poprostu tak powiedziała. Wymieniła pare przykladów i min. były danonki.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

macka pisze:Panie Rafale , to mam rozumiec ze mogę dać córce danonki? P.doktor niczym tego nie uzasadniła poprostu tak powiedziała. Wymieniła pare przykladów i min. były danonki.Pozdrawiam.
To może idź jeszcze raz do lekarza i ustal czego dokładnie nie może jeść Twoja córka. Jeśli tylko glutenu, to forum jest dobrym przewodnikiem po konkretnych produktach. Ale może ma jeszcze inne ograniczenia żywieniowe ? jest uczulona ? Wedy jej dieta będzie węższa niż bezglutenowość.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tak na zdrowy rozum - Danonki wzorem zdrowej żywności nie są, są za tłuste, za słodkie i zawierają sztuczne barwniki i aromaty. Więc chore dziecko, nawet tolerujące produkty mleczne, raczej tego jeść nie powinno. U świeżo zdiagnozowanego celiaka stosuje się dietę oszczędzającą, aby ułatwić regenerację kosmków - dlatego jest na ogół też bezmleczna i lekkostrawna. Może więc chodzi o to, aby dziecku przez jakiś czas nie podawać produktów mlecznych, zwłaszcza tak niezdrowych jak Danonki? To tylko moje gdybanie, lepiej żeby lekarz sam uzasadnił.... Jak córka poczuje się dobrze, może i może jeść te Danonki. ;)
BTW reklama wszystko ludziom wmówi, nawet to, że Danonki są zdrowe.... :okulary2:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
makakraw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr 13 maja, 2009 11:30
Lokalizacja: Malanów

Post autor: makakraw »

Szanowna Pani,


Bardzo dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na Pani pytanie uprzejmie informujemy, że gluten występuje obecnie jedynie w Danonkach o smaku truskawka – biszkopt – poziomka. W innych rodzajach serków Danonków nie ma glutenu ani jego śladowych ilości więc można je podawać dzieciom z celiakią. Serdecznie zachęcamy do sprawdzania opakowań naszych produktów, gdzie umieszczamy informacje o zawartości glutenu oraz alergenów (również jeśli występują one w śladowych ilościach).


W przypadku dalszych pytań pozostajemy do Pani dyspozycji. Zapraszamy również do korzystania z naszej Infolinii pod numerem telefonu 0 801 33 11 33 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-17.00 (opłata według taryfy lokalnej).

Łączymy wyrazy szacunku,

Robert JAROSZ
Specjalista ds. Obsługi Konsumenta
Danone
ODPOWIEDZ