kawa z automatu

Tutaj rozmawiamy o konkretnych produktach bezglutenowych i tych innych ;)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lut, 2015 13:40

kawa z automatu

Post autor: mietka »

Witam,czy ktoś ma może wiedzę na temat czy kawa z automatów/szpital,dworzec/jest dla nas bezpieczna?pozdrawiam ;) :?: :053:
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: kawa z automatu

Post autor: pleomorfa »

Wydaje mi się, że nie bardzo.
Najczęściej w takich automatach jest kilka napojów do wyboru: herbata, czekolada, kawa biała, czarna, cappuccino, zbożowa... i wszystko wylatuje jednym wylotem. A co jest w składzie herbaty w proszku, czekolady w proszku, kawy zbożowej to już pewnie inna bajka.
Ostatnio zmieniony sob 25 kwie, 2015 11:53 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: kawa z automatu

Post autor: michal_mg »

Mnie to dość dawno zainteresowało, bo w pracy mamy automat - w cenach promocyjnych :)
Jednak tak jak pisze pleomorfa wszystko do kubka zlatuje jednym wylotem... Jednak korzystając z możliwości, że ja śladowe ilości moge.... to w niektórych automatach jest naturalna kawa. Długo się na nią czeka bo najwidoczniej mieli się na poczekaniu :D
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8115
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: kawa z automatu

Post autor: Leeloo »

nie ryzykowałabym. nigdy nie wiadomo co jest w środku jak dany produkt to raz, czystość maszyny to druga kwestia.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: kawa z automatu

Post autor: michal_mg »

Ja ryzykuje tylko na naturalną kawę - to, czy jest naturalna to poznać można po zapachu.

Jednak przy celiakii to odpada.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
mietka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt 20 lut, 2015 13:40

Re: kawa z automatu

Post autor: mietka »

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi,też tak myślałam,a szkoda bo nieraz bywa to jedyna możliwość aby wypić 'szybką'kawusię,pozdrawiam :hi-ya:
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: kawa z automatu

Post autor: Adrian »

mietka pisze:Dziękuję wszystkim za wypowiedzi,też tak myślałam,a szkoda bo nieraz bywa to jedyna możliwość aby wypić 'szybką'kawusię,pozdrawiam :hi-ya:
Zawsze możesz pójść na kawę do Starbucks coffee albo Costa coffee tam mają bezglutenowe kawy.
ODPOWIEDZ