Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

feminatal zresztą gdzieś czytałam (tylko gdzie mchy) ze jest bezglutenowy ...
oojej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt 14 mar, 2006 15:31
Lokalizacja: Słupsk

dziecko, a ojciec na diecie

Post autor: oojej »

a czy ktoś wie, jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko będzie na diecie, jeśli ja jestem zdrowa a mój partner od 3 roku życia jest na diecie, a zespół złego wchłaniania jest u niego chorobą nabytą.
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziecko, a ojciec na diecie

Post autor: Magdalaena »

oojej pisze:a czy ktoś wie, jakie jest prawdopodobieństwo że dziecko będzie na diecie, jeśli ja jestem zdrowa a mój partner od 3 roku życia jest na diecie, a zespół złego wchłaniania jest u niego chorobą nabytą.
"bycie na diecie (bezglutenowej" o nie problem sam w sobie tylko sposób leczenia różnych chorób w tym celiakii i alergii na gluten.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

a czy jeśli mam dobre wyniki morfologii,to muszę badać poziom żelaza?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Tak, morfologia to jedno, a żelazo drugie.... Prawidłowa morfologia może świadczyć o tym, że jest o.k., ale tak naprawdę mówi tylko, że jest odpowiednia ilość krwinek. Ale w erytrocytach może być niewystarczająca ilość żelaza i tego już morfologia nie pokaże.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

a co w ciaży jeść?wszystko prawie zawiera skrobię,a nie mozemy dojść do tego,czy nam wolno,czy nie;teraz jem,ufając,ze jak nie ma info,ze pszenna,to znaczy,ze jest ok;niestety mam pewne obawy zwiazane z ciążą i mam mętlik w głowie
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Moja żona nie-celiaczka przeszła na dietę BG w czasie ciąży.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Ja pomimo nieprzestrzegania diety, z której podobno się już wyleczyłam, (czytaj:miałam być na diecie, dopóki nie będzie mi szkodziło nic glutenowego) również nie miałam zbytnich trudności z zajściem w ciążę. Co oczywiście przy moich cyklach z rozrzutem 32dn -65dn, zdziwiło nawet moją ginkę. Tyle że musiałam w 1 ciąży trochę leżeć, ale było wszystko ok. Zakończone cc.
A co do przysmaków, to ja pochłaniałam w każdej ilości melony i grejpfruty :) nawet teraz jak sobie pomyślę to mi ślinka cieknie. Natomiast nie mogłam patrzeć na jogurty.
W drugiej ciąży podobnie, ale bardziej smakowały mi ostre jedzonka. Drugi raz też cc.
Tak więc nie ma reguły, czy miałam chęć na słodkie czy ostre - mam 2 chłopaków.
Mam nadzieję, że już wiesz o programie PREVENTED i jesteś pod fachową opieką :) Pani dr z Działdowskiej przemiła, co prawda dzwoniłam do kogo innego, ale moją sprawą też się zainteresowała. W ogóle przez telefon to wszyscy stamtąd są tacy sympatyczni :)

A tak w ogóle to lubię stan ciążowy :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony pt 28 wrz, 2007 23:26 przez Kasinka, łącznie zmieniany 1 raz.
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Witam wszystkich na forum.jestem tu pierwszy raz.mam celiakie od 8-gomiesiaca zycia.na diecie bylam tylko do 4 roku gdyz owczesna moja pani dr stwierdzila ze jestem wyleczona.mam problemy z zajsciem w ciazejod niedawna jestem na diecie.Gratuluje wszystkim , ktorym sie udalo i oby jaj najwiecej takich wiadomosci.Chyba one tylko pozwalaja wierzyc, ze sie uda. :)
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

dziewczyny wielka prośba nie mogę znaleźc dokładnych info o programie PREVENTED chciałabym moja mała jednak przebadać sory ze tu ale nie mam czasu szukać dziękuję za link lub wieści na priva :D
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Ostatnio zmieniony wt 02 paź, 2007 13:01 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

dzięki jesteś aniołem !!!
Awatar użytkownika
wiolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw 12 paź, 2006 13:50
Lokalizacja: Łuków

Post autor: wiolka »

Mam pewien problem mam podejrzenie narazie że jestem w ciąży, jestem cały czas na diecie. Dziś w nocy miałam straszny ból brzucha więc poszłam do łazienki i srobiłam stolca takie żadkiego jak kiedyśna początku swojej choroby. Proszę o pomoc czy to może mieć coś wspólnego z tym żejestem w ciąży?

Pozdrawiam
beela
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: ndz 30 wrz, 2007 13:42
Lokalizacja: koło

Post autor: beela »

Mam pytanko.Ja przy celiaki od zawsze mam twarde stolce ze sluzem.Od kiedy jestem na diecie sa bardziej miekkie((normalne) ale tez ze sluzem.Czy to normalne czy z moja dieta cos nie tak.Mam watpliwosci co do masla?Lekarz jednak masla mi nie zakazal.Czy ktos mi moze pomoc? :039:
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

moja droga wydaje mi się ze czasem taki stolec moze się zdazyc,jesli jednak Cię to niepokoi to zapytaj lekarza,,ale masło?....nie sądzę ja jem i niemam nic takiego po...masle..prędzej po czyms innym.pozdrawiam
ODPOWIEDZ