Celiakia a ciąża 2

Czyli najważniejsze i najczęściej poruszane tematy.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
asiaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007 20:16
Lokalizacja: poznan

Post autor: asiaros »

jestem na diecie od marca 2007 -MAMdwojkę dzieci 2 i 4 latka (dziś mój synek ma urodziny). Problemy zaczeły się juz przed pierwszą ciążą, ale wtedy nie zwracałam na to uwagi tłumacząc sobie że za dużo pracuje i mam zbyt wiele na głowie by dbać o siebie.Pierwsza ciąża nie była łatwa ponieważ wykryto ją dopiero po prawie 4 mniesiącach a nic na to nie wskazywało że jestem w ciąży dopiero w siódmym miesiącu wiadomo było że wszystko jest ok. potem karmienie piersią (rok ) po skonczeniu karmienia wróciły dolegliwości biegunki brak apetytu i chudnięcie -diagnoza lekarza po porodzie zawsze tak jest! Następna ciąża karmienie 15 miesięcy
beż żadnych dolegliwości hura ale z dniem odstawienia malego od piersi zaczeło się na nowo - objawy były więcej nasilone po 3 miesiącach biegunek biegania po lekarzach błagania i upokarzania z wagą 40 kg trafiłam do człowieka anioła, który od razu stwierdził że to celiakie .
Potem powiedziano mi że ciąża i karmienie piersią w pewnym stopniu chroniło mnie przed chorobą.Moje dzieci urodziły się o czasia z dobrą wagą urodzeniową i naszczęście nie mają celiaki.
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

dziewczyny,a od kiedy brałyscie witaminki?mi dziś lekarz wspominał juz o nich,a to 7 tydzień;no i jakie feminatal,elevit?
Awatar użytkownika
Agrafka
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 53
Rejestracja: wt 20 cze, 2006 14:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agrafka »

Ja brałam Elevit i to od dość wczesnego okresu. Ostatnio widziałam w telewizji wypowiedź lekarza ginekologa, że dobrze jest przygotować się do ciąży jeszcze przed zajściem :) łykając między innymi witaminki i kwas foliowy.
Obrazek
Obrazek
asiaros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 14 paź, 2007 20:16
Lokalizacja: poznan

Post autor: asiaros »

ja tez brałam witaminy bardzo wcześniej, ale z tego co wiem to u kobiet z celiakią jest duże zapotrzebowanie na kwas foliowy
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

kwas foliowy zaczęłam brać 2 m-ce przed zajściem w ciążę;tylko z tego co wiem,to w składzie elevitu jest kw foliowy,więc to juz chyba wystarczy;w końcu mozna przedawkować
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Moja ciąża była jak najbardziej planowana i kwas foliowy zaczęłam łykać na długo przed poczęciem maluszka. Z tego co wiem, nie można go przedawkować a jest ważny bo pomaga uniknąć wad układu nerwowego u dzieci.
Co do witamin to brałam elevit, ale nie pamiętam kiedy zaczęłam go łykać czy już przed ciążą czy od początku jej trwania.
Obrazek
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

dzieki za info;chyba skończę opakowanie foliku i zacznę brać witaminki
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

w prenatalu też jest kwas foliowy pamiętajcie by badscisłej poziom żelaza ja mimo ścisłej diety pod koniec ciąży miałam niski :(
zochagrubego
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw 31 maja, 2007 16:33

Post autor: zochagrubego »

dzięki,będę pamiętać
keyt
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: ndz 20 maja, 2007 22:13
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: keyt »

witam. :)

[ Dodano: Pon 10 Mar, 2008 22:49 ]
długo mnie nie było ,,ale chciałam się podzielic z Wami moim (tym razem) nieszczęsciem.ostatnio jak pisałam to byłam wciązy...... ;( :( i teraz jak piszę niestety jestem załamana i łzy mi lecą,,tak mój kochany synus Dawidek zasnął na zawsze w moim brzuszku .urodziłam Go siłami natury(poród posladkowy),,,bOZE TAK MI TRUDNO...TAK SIĘ BAŁAM ZE BĘDZIE MIEC PO MNIE CELIAKIE A TU WOGÓLE GO NIE ZOBACZYŁAM, mój malenki jest Tam u góry i wierze ze jest mu tam dobrze...jesli ktoras z was przezyła cos podobnego i chciałaby do mnie napisac to odpiszę na kazdego maila, katarzyna.hull@poczta.fm .
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

keyt - wiem, co przeżywasz, doświadczyłam tego co Ty równe 20 lat temu. To był też chłopczyk. Teraz mam dwie urodziwe i mądre córki( 18 i 15 lat).
Wszystko jeszcze przed Tobą.
" Kiedy Bóg drzwi zamyka - to otwiera okno"( ks. J. Twardowski)


Jeśli chcesz zajrzyj na stronę www.dlaczego.org.pl
Awatar użytkownika
Patka
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 527
Rejestracja: ndz 28 lis, 2004 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Patka »

keyt potwornie mi przykro :/ trzymaj się pamięta że to mało, ale myślimy o tobie ciepło <całus> nie wiem co napisać strasznie mi ....
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Keyt, wiem jak Ci trudno.... przeżyliśmy to z żoną 9 lat temu, 4-5 miesiąc ciąży :( :( :(
Mimo wszystko trzymaj się, myśl o przyszłości!!!
EdytkaW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz 22 lip, 2007 03:27
Lokalizacja: Malbork

Post autor: EdytkaW »

Na taką tragedię nia ma słów ukojenia. Ale mimo to niech Bóg będzie z Tobą.Czas leczy rany.

2 lata i 2 miesiące temu poroniłam w 3 m-cu ciąży. Nadal nie mam dzieci. Ale niestety mam celiakię i zapalenie wątroby.
Aha i najważniejsze - dalej mam nadzieję. I wierzę, że Ty dalej też ją masz.
Życzę Ci dużo siły i wytrwałości. Edytka.
thh-polka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 191
Rejestracja: czw 01 lut, 2007 08:46
Lokalizacja: Larvik, Norwegia

Post autor: thh-polka »

Keyt,
Rozumiem Cie, tez poronilam czternascie lat temu.
Dzisiaj mam dwoje udanych dzieci: 13 i 10 lat.
Musisz miec nadzieje, a wszystko bedzie dobrze. Jestes jeszcze mloda. Teraz jest wazne Twoje zdrowie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ