Jak zorganizować sobie czas???

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Anna Frączek »

Błagam doradźcie!!! Jak zorganizować sobie czas,żeby móc pogodzić domowe obowiązki "podwójnej" mamy z pracą zawodową i dodatkową. Jak do tej pory, jestem na urlopie macierzyńskim i już nie znajduję czasu na duuużo rzeczy, a po prostu nie wyobrażam sobie, co się będzie działo jak wrócę do pracy... Całymi dniami coś robię, a wieczorem widzę, jak wiele jeszcze zostało do zrobienia i...padam ze zmęczenia. Mąż stara się mi pomóc, ale dość długo pracuje. Może ja po prostu jakaś niegramotna jestem??? ](*,)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
dmx
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: wt 14 wrz, 2004 13:15

Post autor: dmx »

Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Aniu!
Ja jestem pojedynczą mamą i też często nie mam czasu na wykonanie wszystkich czynności domowych, po prostu czasem odpuszczam bo inaczej chyba bym zwariowała; mój mąż też długo pracuje, a zajmowanie się dzieckiem to pracochłonne aczkolwiek niezwykle urocze zajęcie, poza tym wróciłam do pracy i czasami po prostu jest np. nie posprzątane, no ale cóż wszystkiego się nie da, chyba że się sklonuję :D
Powodzenia!
Obrazek
iWWWo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn 24 lut, 2014 19:51

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: iWWWo »

Zgadzam się, jeśli macie jakiś pomysł jak powiazać pracę, rodzinę z zyciem towarzyskim chętnie wysłucham...
lomuri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw 06 lut, 2014 19:13

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: lomuri »

chyba najlepiej znaleśc swój własny złoty środek- dla jednych to będzie kalendarz z planem dnia a dla innych podział do spółki z partnerem/rodziną/resztą ;p osobiście polecam plan dnia w kalendarzu ;)
Michael2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 07 mar, 2014 15:56

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Michael2 »

ja tam wole wszystko zapisywac w notatniku
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Anula80 »

A ja na wszystko mam przypomnienia w komórce :)
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Leeloo »

ja mam kalendarz-notatnik, kalendarz w komputerze, wyrozumiałych przyjaciół i zawsze zapisaną lewą rękę :D
Anula80
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3643
Rejestracja: śr 07 sie, 2013 07:40
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Anula80 »

Nie, no bez przesady, chyba nikt tu nie planuje mycia naczyń i bieżącego sprzątania w kalendarzu czy notatniku. Przynajmniej ja też to robię na bieżąco :D
Nie ma ludzi zdrowych. Istnieją tylko niezdiagnozowani.
Daria82
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 09 wrz, 2015 21:31

Re: Jak zorganizować sobie czas???

Post autor: Daria82 »

Sama niestety mam bardzo dużo zajęć i trudno mi sobie zorganizować czas. Praca - więc trzeba wstać wcześnie rano. Nadgodziny to jest druga sprawa. Czasem trzeba zostać, więc zostaje, bo każdy grosz się przyda. Do tego dodatkowo po pracy obowiązki domowe, a druga praca sama się nie zrobi. Lubię też sobie pobiegać, więc to jest godzina dodatkowo. Czas dla narzeczonego, dla rodziny i znajomych.. Dla siebie. Ciężko to wszystko pogodzić, ale takie życie.
ODPOWIEDZ