Praca chałupnicza?Może macie propozycje???

Rozmowy o wszystkim i o niczym. Tematyka dowolna: sztuka, kultura, rozrywka i co wam jeszcze przyjdzie do głowy, a co nie dotyczy głównej tematyki forum.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Praca chałupnicza?Może macie propozycje???

Post autor: mamakubusia »

Siedze w domu z moim synkiem. Niemam mozliwosci pojscia do pracy przynajmniej narazie...A chetnie wspomogłabym budżet rodzinny:-))Może macie jakies propozycje?Jakas praca chałupnicza???Przez internet???
Moje Małe Niebo:-)
mJULKA
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 126
Rejestracja: pn 27 wrz, 2010 12:30
Lokalizacja: podlaskie

Post autor: mJULKA »

Ja też jestem w podobnej sytuacji-siedzę w domu.Mam co prawda trochę obowiązków bo przy trójce dzieci zawsze jest coś do zrobienia a mam pod opieką jeszcze schorowanego tatę.Dwie córki chodzą do szkoły a najmłodsza(4lata i 5miesięcy)jest w domu więc się nie nudzimy bo np.dziś lepiliśmy plasteliną i przy okazji jest podłoga do czyszczenia ha...ha...
Szkoda tylko że pracę w domu nikt nie chce płacić.
Ostatnio dorabiam na allegro.Przetrząsnęłam szafy i trochę się tego nazbierało.Powystawiałam rzeczy na aukcje i co prawda kokosów z tego nie ma ale na jakieś dodatkowe przyjemności typu kino dla dzieciaków czy imprezkę karnawałową się uzbierało.
Chętnie bym też skorzystała z jakiejś pewnej pracy chałupniczej.Kiedyś czytałam o jakimś wypełnianiu ankiet przez internet(za co płacili) albo przy klikaniu w reklamy ale dokładnie nie wiem jak to działa.Może ktoś miał z tym do czynienia i coś podpowie?
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Mam wrażenie, że podchodzicie do tego od złej strony - tzn. zaczynacie od tego GDZIE chcecie pracować, a nie CO macie robić. Zastanówcie się jakie macie kwalifikacje, gdzie pracowałyście przed urodzeniem dziecka i na ile można to zamienić na telepracę.

Niestety wszystkie prace do wykonania z domu, o jakich słyszałam, to zajęcia dla wykwalifikowanego pracownika umysłowego - np. praca tłumacza, korektora w wydawnictwie, pisanie artykułów, opinii prawnych.
I rzeczywiście młode mamy były z takiej pracy bardzo zadowolone.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamadwójki
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 356
Rejestracja: śr 14 cze, 2006 15:18
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mamadwójki »

Magdalaena pisze:Mam wrażenie, że podchodzicie do tego od złej strony - tzn. zaczynacie od tego GDZIE chcecie pracować, a nie CO macie robić. Zastanówcie się jakie macie kwalifikacje, gdzie pracowałyście przed urodzeniem dziecka i na ile można to zamienić na telepracę.

Niestety wszystkie prace do wykonania z domu, o jakich słyszałam, to zajęcia dla wykwalifikowanego pracownika umysłowego - np. praca tłumacza, korektora w wydawnictwie, pisanie artykułów, opinii prawnych.
I rzeczywiście młode mamy były z takiej pracy bardzo zadowolone.
z ust mi to wyjełaś, dokładnie to samo chciałam napisać - musicie zastanowić się jakie macie kwalifikacje i pod tym kątem szukać.
Zawsze też moża znaleźć pracę typu ulotki, sprzątanie, wykładać towary na półki w marketach i robić to popołudniami lub wieczorami, jak mąż wróci do domu i w ramach relaksu od pracy zajmie się dzieckiem i obowiązkami domowymi :) .
weim, że można wypełniać ankiety, klikać w reklamy ale nigdy się tym nie interesowałam, więc nie pomogę.
Asia
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

hmmm co chciałabym robic....mogłoby byc pisanie artykułów na tematy babskie hehe.
Ale jak taką prace znaleźć?
Ja chciałabym cos takiego co mogłabym robic wieczorami lub gdy mam chwile w ciagu dnia...Moze być praca przy komputerze-to lubie. Coś co pozwoliłoby mi pożytecznie zagospodarowac wolny czas:-)
Moje Małe Niebo:-)
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

mamakubusia pisze:hmmm co chciałabym robic....
Ale nie chodzi o to, co CHCIAŁABYŚ robić (w końcu to ma być praca, a nie relaks), tylko co UMIESZ.
Co możesz SPRZEDAĆ? Na co jest popyt?
mamakubusia pisze:mogłoby byc pisanie artykułów na tematy babskie hehe.
Ale jak taką prace znaleźć?
A czy już kiedyś coś publikowałaś?
Bo jeśli nie masz doświadczenia, to może np. zacznij prowadzić bloga? Pisz ciekawe, przemyślane artykuły, zwróć uwagę na poprawność językową i interpunkcyjną.
Koszty nieduże, a Ty zobaczysz, czy ktokolwiek chce czytać Twoje utwory i czy masz szansę je sprzedać.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
Awatar użytkownika
mamakubusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 215
Rejestracja: wt 07 cze, 2011 22:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: mamakubusia »

Magdalaena,
Dzięuje:-)ze wogóle sie zainteresowalaś. Wąłsnie myslałam o blogu w koncu mam o czym pisać:-)))tyle sie teraz dzieje....a nigy wcześniej nic nie publikowalam oprocz gazetki szkolnej ale to nic waznego...Pomyśle moze cos wymyślę:-))))
Moje Małe Niebo:-)
Justyna1982
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 520
Rejestracja: śr 20 paź, 2010 16:47
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Justyna1982 »

Ja jakieś parę miesięcy temu natknęłam się na ogłoszenie na portalu typu pracuj ... właśnie ad pisania artykułów! Trzeba śledzić portale z ogłoszeniami wtedy były akurat artykuły ekonomiczne :) A z ciekawych ofert widziałam nawet pracę jako manekin :)) I to właśnie jako dorywczą po parę godz ale to bardziej dla studentów bo wiadomo jak się jest przy maluszku to inna bajka. Siostra brata pracowała przy ankietach telefonicznych czy sondażach nie pamiętam dokładnie. Dostawała spis tel i opłacali jej numer telefoniczny i dzwoniła kiedy miała czas.
Dwa bezglutki - mama i syn :) Kocham Cię Tymeczku. Dziękuję za każdy dzień bycia razem.
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Przy większości stron poświęconych pracy w domu, można się dopatrzeć sloganów, które same w sobie za bardzo koloryzują. Tak więc, nie wszystkie one się sprawdzają.

Jakiś czas temu, ukazał się poradnik załączony do Dziennika Gazety Prawnej o zarabianiu w domu. W tym poradniku są zawarte kilkadziesiąt pomysłów, jak zarabiać z głową. Rozpisali się od sklepu internetowego aż po mass mailing. Każda z propozycji jest krótko scharakteryzowana, jest napisane dla kogo, jakie są konieczne inwestycje, na co zwrócić uwagę i ile można zarobić.
To wszystko może być jakąś inspiracją.
O, nie chcieć, o i nie móc umrzeć chociaż nieco!
Wszystko wypite! Ty tam, nie śmiej się z mych żali!
Wszystko, wszystko wypite! zjedzone! - Cóż dalej?

/Paul Verlaine/
ODPOWIEDZ