Kawa i herbata.

Swobodne pogaduchy na temat pietruchy - Dyskusje.

Moderator: Moderatorzy

Paulinaaa
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 87
Rejestracja: ndz 01 cze, 2014 22:48

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Paulinaaa »

Jaką kawę rozpuszczalną pijecie?
Awatar użytkownika
salsamichal
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 352
Rejestracja: śr 04 cze, 2014 17:17
Lokalizacja: Kraków

Re: Kawa i herbata.

Post autor: salsamichal »

Nescafe
vita mancipio nulli datur, omnibus usu
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Skiper »

A którą Nescafe?

Bo ja próbuję znaleźć gdzieś informację o tym czy Nescafe Sensazione Creme jest bezpieczna czy nie, ale nigdzie nie ma o tym ani słowa...
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: pleomorfa »

Nescafe klasyczne przypuszczam. Też mi się zdarza.

Co do Nescafe Sensazione Creme to nie mogłam znaleźć nigdzie jej składu. Ale jeżeli jest to czysta kawa, bez dodatków to powinna być ok.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Skiper »

Na opakowaniu też nie ma składu. Tak samo jak jakichkolwiek informacji w sieci.
Trudno, zaryzykuję i zobaczę co będzie.
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: pleomorfa »

Skoro nie ma składu to pewnie sama kawa. Zawsze można napisać albo zadzwonić do producenta :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Doradca.NESCAFE.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 mar, 2016 09:35

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Doradca.NESCAFE. »

Drodzy forumowicze,

uspokajamy, że Kawa Nescafe Sensazione Creme to w 100% naturalna kawa i nie zawiera ona glutenu. Więcej o naszych kawach znajdziecie pod adresem: http://www.zakreckubkiem.pl/index.html#produkty.
Smacznego :)

Doradca.NESCAFÉ.
---
Doradca NESCAFÉ udziela porad i odpowiada na pytania konsumentów związane z produktami NESCAFÉ i NESCAFÉ Dolce Gusto. Zapraszam do dyskusji lub bezpośredniego kontaktu.
Awatar użytkownika
Skiper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: śr 02 mar, 2016 13:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Skiper »

Dziękuję pięknie za informację. :)
Cieszę się bardzo, bo Nescafe Sensazione Creme to ulubiona kawa i bardzo mi jej brakowało.
Piłam ostatnio (i to nawet z mlekiem) i czułam się zupełnie dobrze, więc w końcu jakaś drobna przyjemność, z której nie muszę rezygnować. :)
W moich snach znalazłem trochę piękna, którego na darmo szukałem w życiu, i wędrowałem przez stare ogrody i zaczarowane lasy.
(H.P. Lovecraft)
marcela1234
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: śr 27 kwie, 2016 19:03

KAWA

Post autor: marcela1234 »

Niedawno zdiagnozowano u mnie celiakie i dopiero uczę sie tych wszystkich dozwolonych produktów, jednak nie wiem co z kawa . Bardzo chciałabym żeby ktoś mi poradził coś odnośnie tego tematu . Czy kawa Astra łagodna dla żołądka może mieć gluten ? Ostatnio widziałam też w Lidlu kawę z cykorią , ale takiej chyba nie powinno się pić , tylko kawę z cykori . Bylabym wdzieczna za odpowiedz jesli ktos pil te kawy i wie ☺
Awatar użytkownika
chrisQu
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: wt 18 sie, 2015 18:44

Re: KAWA

Post autor: chrisQu »

Omijaj kawy rozpuszczalne i smakowe.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: KAWA

Post autor: pleomorfa »

Polecam wyszukiwarkę w prawym górnym rogu.
Cały wątek o kawie i herbacie znajdziesz tutaj: viewtopic.php?f=36&t=321&hilit=kawa
A jeśli szukasz jakiejś konkretnej to tutaj się sprawdzi wyszukiwarka. Jeśli nie znajdziesz, warto zapytać o dany rodzaj w wątku zbiorczym.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8102
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Leeloo »

Połączyłam wątki i podkreślam co napisała pleomorfa.
bartek.drozd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: pn 16 maja, 2016 23:50

Re: Kawa i herbata.

Post autor: bartek.drozd »

Ja kupując kawę czy Herbat e zawsze czytam skład to wiele daje w 100% produktach zazwyczaj jak ulotka nie mówi inaczej jest ich 100% wiadomo, że nic co pijemy w ilościach ponad normy nie jest zdrowe ale ważne by mieć głowę na karku i z umiarem kupować produkty sprawdzone a nie półprodukty bo to ryzyko.
Obrazek
runoutofbreath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt 20 paź, 2017 12:15

Re: Kawa i herbata.

Post autor: runoutofbreath »

Zgodnie z moimi obserwacjami kawa rozpuszczalna- JACOBS Cronat Gold nie jest bezpieczna! Będąc na początkach diety bezglutenowej, kiedy jeszcze w interencie było stosunkowo mało informacji o produktach bez glutenu i kiedy sama nie wiedziałam, jakie produkty mogą byc dla mnie zagrożeniem czasami sięgałam po kawę rozpuszczalną Jacobsa, niestety u mnie ZAWSZE konczylo sie objawami jak po zjedzeniu glutenu. Podobnie reagowalam na wiele kaw rozpuszczalnych, zwlaszcza te smakowe sa niemal gwarancja wystepowania glutenu. Jesli chcemy pic kawe powinnismy siegac po te najbardziej naturalne, najmniej przetworzone, czyli kawe ziarnista (najlepiej ta eko) lub wszelkiego rozaju kawy mielone. Przykladowo pijac kawe mielona TCHIBO Family Kawa czulam sie ok, wiec mysle ze glutenu nie powinna zawierac.


Podsumowujac wg mnie:

kawa JACOBS Cronat Gold Kawa rozpuszczalna najprawdopodobniej zawiera gluten
i prawdopodobnie wiekszosc kaw rozpuszczalnych (o ile nie wszystkie)

Kawy mielone i ziarniste (najbezpieczniejsze sa te najlepszej jakosci- eko) raczej nie zawieraja glutenu.
(oczywiscie mowie o w miare dobrych jakosciowo kawach, nie produktach kawopodobnych)

Kawy z sieciowek:

kawa ze starbucksa, green caffe nervo wg mnie nie zawieraja glutenu. (pamietajmy, aby nie brac niesprawdzonych dodatkow, uwaga na syropy!)
po kawie z costy srednio sie czuje, wiec nie jestem pewna..raczej uwazalabym
Adrian
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1055
Rejestracja: pn 13 sie, 2012 21:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kawa i herbata.

Post autor: Adrian »

Nie pisz bzdur :!: wszystkie kawy Jacobsa są bezglutenowe! Wiem, bo kontaktowałem się z producentem i sprawdzałem na sobie.
ODPOWIEDZ