Probiotyk Vivomixx

Na pytania dotyczące żywienia i diety bezglutenowej odpowiada Maja Łowińska, dietetyk

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
reksio76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 20 sty, 2016 15:52

Probiotyk Vivomixx

Post autor: reksio76 »

Czy ktos ma moze orientację o tym probiotyku VIVOMIXX Pharmabest 10 kapsułek ?
Czy to jest ten sam- VIVOMIXX co VIVOMIXX VSL 3MIX . Mają zielone kolorki na opakowaniu jeden i drugi. W aptec nic nie powiedzieli mi , a w internecie sie nie orientuję. Raz pokazują ten, raz drugi , a maja te same chyba składniki .
Bierze je ktoś może. Podobne są super. Te się popija chłodną woda lub sokiem. Ale chyba 1/2 h przed posilkiem , nie wiem.
Wcześniej brałam- Sanprobi IBS i Sanprobi Super Formuła. Spozywałam w trakcie posiłku.
Jak to chce niech mi podpowie , dziekuje z góry i życze wszystkim zdrowia i energii do życia.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Probiotyk Vivomixx

Post autor: michal_mg »

wiem tylko tyle, że VIVOMIX to jest zmieniona nazwa dawnego VSL#3 ale już w rodzajach nic nie napisze.
Moje zdanie na jego temat jest takie, że oczywiście pod względem ilości i szczepów jest dość mocny, ale jego cena jest zaporowa. Osobiście jem kiszonki i inne probiotyki i też jest ok.
Można też robić sobie jogurty/kefiry z kupnych kolonii bakteri tego typu jogurtowe z mleka pełnotłustego krowiego, roślinnego i też jest ok.

p/s robione - nie kupne. Kupny jogurt niewiele ma już wspólnego z naturalnością. Po pierwsze to mleko w proszku, dodatki i zagęszczacze. Najważniejsze jednak jest używanie bakterii modyfikowanych genetycznie - w przypadku bakterii taka informacja na produkcie nie jest wymagana ponieważ bakterie nie są produktem. Ot taka luka prawna.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
reksio76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr 20 sty, 2016 15:52

Re: Probiotyk Vivomixx

Post autor: reksio76 »

Dziekuję Michał, ja niestety muszę przemysleć na jaki dobry i skuteczny probioty sie przenieść bo nic mi nie pomaga. A z naturalnymi probiotykami to narazie jem kiszone ogórki nawet pijam sok, i kiszoną kapustę. wczesniej robilam sobie jogurt z.... zapomnialam nazwy ale chodzi o ten tybetanski. Przestałam bo stwierdzilam że to może nie za czysto tak samemu . Poza tym nie moge juz bo alergia na mleko, wszystie nabialy odstawilam. Nie wiem co robic z tymi kiszonkami, bo mam pasożyta i drożdżaka - wykryto w bad. Voll - jak robilam sam bad. kału to nic nie wyszło - może za mało tych badań- chyba tylko 2 i nie trafiłam jak trzeba.
A z tymi kiszonkami to róznie jest z opiniach - bo nan pasożyta podobno w porzątku - zabija go , a na drożdżaka - odwrotnie - bo fermentuje i przez to gnilny- i drożdżaki ie rozwijają. Nie wiem co robic, bo nie latwo pasożyta zabić, by w koncu wziąźć sie za grzyba.
Jeszcze raz dzięki, pa
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Probiotyk Vivomixx

Post autor: Leeloo »

Vivomixx to stary VSL, jak pisze Michał. Wersja w saszetkach to najlepszy probiotyk dostępny na rynku na dzień dzisiejszy (1 saszetka zawiera 450 miliardów żywych kultur bakterii kwasu mlekowego i bifidobakterii). tylko własnie...ta cena :029:
najtaniej widziałam tutaj:
http://www.aleleki.pl/produkt/12067-viv ... zetek.html
ale może znajdziesz jeszcze korzystniejszą ofertę

jeśli nie ma wyjścia, to warto spróbować, przynajmniej przez jakiś okres czasu. wiadomo- nie wszystkim pomoże, znam osoby, u których powodował spore dolegliwości (wzdęcia, bóle itd.), ale generalnie uważam, że trzeba sprawdzić na sobie.

i pamiętaj o PREbiotykach, czyli substancjach, które tworzą korzystne warunki, stymulują wzrost pożytecznej flory. prebiotyki dostarcza się z diety np z: roślin strączkowych, cykorii, karczochów, pomidorów, cebuli, czosnku, pora, szparagów, bananów, jagód, siemienia lnianego.
michal_mg
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 360
Rejestracja: śr 07 maja, 2014 01:05
Lokalizacja: Łódź

Re: Probiotyk Vivomixx

Post autor: michal_mg »

mi się wydaje, że kiszonki i drożdżaki nie mają za wiele wspólnego. Pożywka dla drożdżaków jest nieco inna niż w kiszonkach. Kiszonki się KISZĄ, a nie fermentują - a to fermentacja jest wynikiem działań drożdży. Ale to moje osobiste przemyślenia i mogą odbiegać od rzeczywistości.
Co do walki z drożdżakami są różne szkoły. Jedna z nich twierdzi nawet, że samo dostarczanie probiotyków w mega dawkach dbając o pożywienie dla nich - tzn zamiana żywienia na warzywka/owoce, dłonnik i inne rzeczy potrzebne florze - jest w stanie zgnieść przerost drożdżaków na zasadzie zdominowania. Nie wiem jak to wygląda w rzeczywistości.

p/s a jogurt można też robić z mleka kokosowego.
nie mam celiakii, a "jedynie" nietolerancje glutenu - między innymi...

Obrazek
sekunda
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 66
Rejestracja: czw 04 gru, 2014 19:27
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Probiotyk Vivomixx

Post autor: sekunda »

Mi lekarz zalecił vivomix w kapsułkach. Po 2 kapsułki na noc, popić pół szklanki wody. I tak przez 20 dni. Podobno po takiej kuracji jeszcze przez 3 miesiące ilość bakterii w jelitach ma utrzymywać się. Potem lekarz zalecił mi brać kapsułki przez pół roku, ale tylko przez 10 dni w miesiącu (1xdziennie). Kurację dopiero co zaczęłam i nie wiem jakie przyniesie skutki. (Na pewno spustoszenie w portfelu).

Na drożdżaki polecam czosnek i olejek z oregano. Oregano ma silne właściwości grzybobójcze, warto dodawać tą przyprawę do potraw, suszoną albo taką hodowaną w doniczce.
ODPOWIEDZ