II MDC - informacje

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

II MDC - informacje

Post autor: Małgorzata »

Przesyłam obiecane info - macie tam wszystkie potrzebne informacje o imprezie, możecie wydrukować i dać innym (bardzo pożądana działalność edukacyjna :) )

Dołączony plakat - kto może go wydrukować w dobrej jakości i rozwiesić gdzie się da - do dzieła!

Mam nadzieję, że apetyty rozbudzone i mogę liczyć na potężną frekwencję? :D

Przypominam - bedą identyfikatory dla forumowiczów, a koszulki gratis dla wszystkich członków Stowarzyszenia i tych, którzy się zapiszą podczas imprezy :D

"Sprawdź czy chleb ci szkodzi! Czy jesteś jednym ze 100?”

www.celiakia.org.pl


Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej serdecznie zaprasza 2 czerwca 2007r na II Międzynarodowy Dzień Celiakii, rodzinny piknik organizowany na Rynku Nowego Miasta w Warszawie.
Podczas pikniku chcemy przybliżyć wszystkim uczestnikom oraz mediom tematykę związaną z celiakią oraz problemy ludzi na diecie bezglutenowej. Pomogą nam w tym przybyłe gwiazdy, znani aktorzy i artyści kabaretowi.
Będzie to impreza mająca na celu uświadomienie jak największej liczbie osób istnienie choroby i chorych, którym szkodzi zwykły chleb, podstawowy pokarm w polskiej tradycji żywieniowej. Ponadto będzie to jedyna okazja do spotkania i poznania się osób będących na diecie bezglutenowej, przybyłych z całej Polski w dniu ich święta, które od wielu lat obchodzone jest w Europie.

Celiakia - (choroba trzewna) nie jest alergią, choć często jest z nią mylona. Jest trwającą całe życie chorobą o podłożu genetycznym, charakteryzującą się nietolerancją glutenu - białka zawartego w zbożach (pszenicy, życie, jęczmieniu, owsie). W efekcie zniszczenia przez gluten kosmków jelitowych pokarm wchłania się w minimalnych ilościach, co prowadzi do wystąpienia różnorodnych, poważnych objawów klinicznych. Jedyną metodą leczenia celiakii jest stosowanie przez całe życie ścisłej diety bezglutenowej.

Do niedawna celiakia uznawana była za rzadkie schorzenie występujące głównie u małych dzieci. Nie jest to prawdą - choroba może ujawnić się w każdym wieku, obecnie najczęściej wykrywa się ją u osób 40-50 -letnich. Nie leczona celiakia prowadzi do poważnych problemów zdrowotnych - z osteoporozą, bezpłodnością, zaburzeniami psychicznymi i nowotworami układu pokarmowego włącznie. Celiakię diagnozuje się badaniem krwi na poziom specyficznych dla niej przeciwciał, a następnie wykonuje prosty zabieg pobrania maleńkiego fragmentu jelita do badania (biopsję).

Jest to pod względem częstości występowania druga po hipolaktazji (mleko) nietolerancja pokarmowa człowieka. Ostatnie badania nad jej występowaniem szacują częstość zachorowań na 1:100 osób (tak więc w Polsce chorych jest ok. 380 000 osób!). Niestety - wykrywa się jedynie kilka procent z wszystkich przypadków. Pozostałe osoby nie są świadome choroby, której co prawda nie można wyleczyć, ale z którą można normalnie żyć, jeśli stosuje się ściśle zasady diety bezglutenowej.

Dokładne informacje na temat imprezy:

I Termin – 2 czerwca 2007 r., sobota
II Organizator – Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
III Miejsce – Rynek Nowego Miasta w Warszawie, godz. 12.00-19.00
IV Patroni medialni – Rzeczpospolita, Newsweek, Onet.pl, Radio Kolor
V Uczestnicy ze strony organizatorów:
- producenci żywności bezglutenowej ( Ultraeuropa, Bezgluten, Schaer, Glutenex,Thermomix, Pecivarne, Finax )
- dystrybutor pierwszego w Polsce domowego testu z krwi na celiakię (wykrywa przeciwciała tTG)
- lekarze gastrolodzy i dietetycy – porady lekarskie i dotyczące diety będą prowadzone przez cały dzień
- Szpital AM im. Prof. Szejnacha – patronat naukowo-medyczny
- Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej – będzie można zapisać się do Stowarzyszenia oraz poprzeć naszą inicjatywę zmian prawnych dotyczących celiakii (petycja)
- inne organizacje pozarządowe związane z celiakią i dietą bezglutenową

VI Atrakcje:

- Grażyna Wolszczak, Emilia Krakowska, Emilian Kamiński , Justyna Sieńczyłło, Wojciech Błach i Małgorzata Teodorska - będą gotować bezglutenowo, przeprowadzać konkursy itp
- „Kabaret Skeczów Męczących” i „Kabaret Grzechu Warty";
- Mad Science – szaleni naukowcy przeprowadzą eksperymenty fizyczne i chemiczne
- programy widowiskowe dla dzieci, konkursy, warsztaty plastyczne (będą wykonywane prace z produktów bezglutenowych)
- kawiarenka bezglutenowa – ciasta, ciastka, pyszna kawa, herbata
- bezglutenowe degustacje przez cały dzień oraz możliwość zakupu produktów bezglutenowych po atrakcyjnych cenach
- możliwość poszerzenia swojej wiedzy - książki, broszury, ulotki, informacje o chorobie i diecie
- wywiady, rozmowy z zaproszonymi gośćmi

Wszelkie informacje, także o chorobie, diecie i o naszym Stowarzyszeniu znajdują się na stronie internetowej: www.celiakia.org.pl
Serdecznie zapraszamy!


Nasze Stowarzyszenie


Jesteśmy organizacją pozarządową, która powstała w październiku 2006 r., „na bazie” Fundacji „Celiakia”, przejmując jej wszystkie zadania i cele. Chcemy nieść wszechstronną pomoc chorym na celiakię i ich rodzinom, jak również wszystkim będącym z różnych powodów na diecie bezglutenowej. Naszą misją jest szerzenie wiedzy o celiakii w społeczeństwie, pogłębianie jej wśród chorych i ich rodzin, współpraca ze środowiskami medycznymi, a przede wszystkim jednoczenie samych chorych wokół głównego celu, jakim jest poprawa jakości ich życia w świecie „pełnym glutenu”. Pracy jest bardzo dużo, ale wierzymy, że z pomocą wielu życzliwych osób uda się stopniowo realizować nasze cele:

- upowszechnianie wiedzy o chorobie w mediach poprzez różnego rodzaju akcje informacyjne, zmniejszające niezrozumienie, a jednocześnie zwiększające świadomość społeczną i poziom wykrywalności choroby

- nagłaśnianie problemów związanych z kosztami diety, uzyskaniem zasiłku pielęgnacyjnego; próby inicjowania zmian prawnych w celu wprowadzenia w Polsce rozwiązań krajów UE

- informowanie o problemach dorosłych chorych, obalanie mitu celiakii jako choroby małych dzieci, z której się z czasem wyrasta

- uświadamianie producentów żywności o potrzebie pełnej informacji o składnikach produktu (ustawa o składnikach alergizujących)

- zorganizowanie wszechstronnej pomocy dla nowo zdiagnozowanych chorych, ich rodzin, w tym prawnej i psychologicznej, a także stworzenie miejsca, w którym każdy zainteresowany uzyska pełną informację o celiakii i nietolerancji glutenu

- szeroka współpraca ze środowiskiem lekarskim w kwestii celiakii

- wspieranie i śledzenie działalności badawczej dotyczącej celiakii

- integrowanie i jednoczenie osób na diecie bezglutenowej wobec wspólnych problemów


Zapraszamy do zapisania się do Stowarzyszenia – deklaracja członkowska:
www.celiakia.org.pl

Komentarze - w temacie poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr 23 maja, 2007 10:00 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ostatnio zmieniony śr 23 maja, 2007 11:02 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Mam pytanie do Warszawiaków: czy możecie polecić jakiś rozsądny parking w okolicy? Nie musi być baaardzo blisko, ale żeby był raczej pewny. I chyba raczej płatny, na darmowe miejsce nie liczę... :D Wystarczy namiar na ulicę, mapę W-wy i google posiadam.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinhead
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 95
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 19:15
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Pinhead »

OK to zabrzmi dziwnie, ale:
Wydrukowalem 500 plakatow formatu A3, w moim miescie zejdzie ich nie wiecej niz 30, a wiec mam zbedne ok 450 plakatow. wiec mam OGROMNA PROSBE:

napiszcie mi PM ze swoim adresem itp, i ile sztuk jestescie w stanie wziac, z gory zaznaczam ze NIC nie bedziecie placic (koszty wydruku jak i przesylki pokrywam z wlasnej kieszeni), po co macie wydawac po 4 zl za 1 plakat, skoro mozecie miec je za darmo, a ja i tak bede musial je wyrzucic...

TO NIE JEST ZART.
Obrazek
Na diecie od 12.08.2002
Awatar użytkownika
Anna Frączek
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: sob 01 kwie, 2006 22:25
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Anna Frączek »

kabran pisze:Mam pytanie do Warszawiaków: czy możecie polecić jakiś rozsądny parking w okolicy? Nie musi być baaardzo blisko, ale żeby był raczej pewny.
Też jestem zainteresowana parkingiem, bo będziemy całą rodziną, a z niemowlakiem to trzeba dużo różnych rupieci targać :D
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nowy news- przekazałam dziś zaproszenie pani Katarzynie Kolendzie - Zaleskiej, być może na chwilę przyjdzie oraz panu Markowi Nowickiemu (Fakty TVN).
:)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Łał! Kolenda jest super! A poza tym, ma nazwisko! :)
Pan Nowicki też, byłoby świetnie, gdyby chciało im się wpaść (a może przypadkiem mieliby ze sobą operatora i kamerę...)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Tak zupełnie przypadkiem... przechodziliśmy... z kamerą... i z operatorem...
:D :D :D
Scena jak z "Misia" :D
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Bardzo, bardzo żałuję, że w tym roku mnie z Wami nie będzie.
Za to Was musi być dużo, żeby było co oglądać w TV jak będą przypadkiem przechodzić z kamerą :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Mam pytanie (w Warszawie byłem 2 razy w życiu, łącznie jakieś 2 godziny :D ) - czy z Dworca Centralnego jest daleko na piechotę na Rynek N.M.? Bo mam zamiar wydrukować sobie te plakaty w formacie A6 (1/4 kartki A4) i rozdawać ludziom jak będę szedł na MDC. Tyle, że nie mam zamiaru dojść tam na 19-stą, więc proszę o info :)
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Rafal_tata pisze:Bo mam zamiar wydrukować sobie te plakaty w formacie A6 (1/4 kartki A4) i rozdawać ludziom jak będę szedł na MDC
ale super pomysł! :)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Rafal_tata pisze:Bo mam zamiar wydrukować sobie te plakaty w formacie A6 (1/4 kartki A4) i rozdawać ludziom jak będę szedł na MDC.
Rafał - respect :D Na to jeszcze nikt z nas nie wpadł.
A jeśli chodzi o dotarcie na Rynek - w tym wątku drugi bodajże post.. :036: ;)
Najłatwiej z Dworca Centralnego przejściem podziemnym w kierunku hotelu Mariott (każdy zapytany człowiek wskaże, najlepiej są zorientowani ochronierze i bezdomni :D ). Pod hotelem jest przystanek autobusu 175 - odjeżdża co 10 minut w sobotę, sprawdziłam. Wysiadasz na Placu Zamkowym i idziesz na Rynek Nowego Miasta (znów - każdy zapytany wskaże :D ).
A tam już my będziemy :D

Czerwony dywanik rozwinąć?
Obrazek
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Miło, że się poznamy na żywo z tymi co ich jeszcze nie znamy :D :D
Ostatnio zmieniony wt 29 maja, 2007 19:40 przez GosiaM, łącznie zmieniany 1 raz.
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Małgorzata pisze:Najłatwiej z Dworca Centralnego przejściem podziemnym w kierunku hotelu Mariott (każdy zapytany człowiek wskaże, najlepiej są zorientowani ochronierze i bezdomni :D ). Pod hotelem jest przystanek autobusu 175 - odjeżdża co 10 minut w sobotę, sprawdziłam. Wysiadasz na Placu Zamkowym i idziesz na Rynek Nowego Miasta (znów - każdy zapytany wskaże :D ).
A tam już my będziemy :D
Tak właśnie dotarliśmy w ubiegłym roku.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Ale ja pytałem ile idzie się na piechotę :(
Czerwony dywanik może być, tylko żeby włosie miał krótkie, bo ze zmęczenia będę troszkę powłóczył nogami, więc niechybnie zaryję mordą w purpurę, jak nie dostosujesz :D
ODPOWIEDZ