Napisali o IIMDC

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

Potwierdzam, tekst jest bardzo fachowy. I trzeba dodać, że jego autorka też odwaliła kawał dobrej roboty :)

A ja już zaczynam się rozglądać za papierową torbą na głowę, żeby jakoś przeżyć nadchodzący miesiąc ;) Wyjaśniam - serdecznie nie znoszę, jak mi ktoś robi zdjęcia, i rzadko na którym uważam, że wyglądam jak człowiek. No cóż - czego się nie robi dla Sprawy ;) :D
Ostatnio zmieniony śr 30 maja, 2007 18:26 przez kfiatek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Ola*
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 441
Rejestracja: śr 15 lut, 2006 10:41
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ola* »

Puchnę z dumy jak czytam ten wątek :)
Moje Stowarzyszenie auterm takiej akcji :) Brawo dziewczyny!
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Oł Maj Gad! Zdradźcie trochę szczegółów! bo ja w ogóle nie wiem o co chodzi!
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Rafal_tata - bo musisz się na kobiecą kolorową prasę przerzuciś w czerwcu :D

Olivii wprawdzie nie kupuję od dawna, ale zrobię wyjątek - w połowie czerwca :D :D :D

Gratulacje odważnym dziewczynom i całemu machanizmowi napędzającemu tę maszynkę :D
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

No dobra, bede musiala sie ujawnic -w tym lipcowym numerze Oliwii zobaczycie mnie i moja core Ole tez, ale jak zobaczycie Sheep na poczatku artykulu to na prawde szczeki beda opadac. Modelka jak sie patrzy. Ania za to musiala biegac przez 2 godziny po deptaku w Gdansku i wszyscy sie za nia ogladali, wiec na prawde bylo sie czym stresowac. Tekst jest ciekawy, skladny i przejrzysty w sumie miejscami dowcipny i przede wszystkim dr Dziechciaz w krotkich slowach wyjasnia o co tutaj chodzi. Musze tez przyznac redaktorce, ze wspolpracowalo sie dobrze i nie ma czegos takiego (przynajmniej mam nadzieje, bo chyba widzialam wersje ostateczna), ze cos sie napisze czego nie powiedzialysmy, albo jakos zasadniczo wypaczy nasze wypowiedzi i odwroci kota ogonem.
Awatar użytkownika
kfiatek
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 824
Rejestracja: czw 22 lip, 2004 11:11
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: kfiatek »

anakon pisze: jak zobaczycie Sheep na poczatku artykulu to na prawde szczeki beda opadac. Modelka jak sie patrzy.
Potwierdzam! :D Sheep się chyba minęła z powołaniem ;) Zdjęcia anakon też b.fajne. Mnie się tylko moje nie bardzo podoba, ale to u mnie normalne ;)
anakon pisze: Ania za to musiala biegac przez 2 godziny po deptaku w Gdansku i wszyscy sie za nia ogladali, wiec na prawde bylo sie czym stresowac.
Nie, biegać to nie ;) Pozować. Na gdańskiej Starówce. W słoneczną sobotę. Wśród dzikich tłumów tubylców i tambylców (w tym licznych wycieczek zza zachodniej granicy) <sciana> Never again! :D
anakon pisze:Musze tez przyznac redaktorce, ze wspolpracowalo sie dobrze i nie ma czegos takiego (przynajmniej mam nadzieje, bo chyba widzialam wersje ostateczna), ze cos sie napisze czego nie powiedzialysmy, albo jakos zasadniczo wypaczy nasze wypowiedzi i odwroci kota ogonem.

Dokładnie tak. Przyznam, że a)nie czytuję Olivii b) miałam wiele złych przeczuć co do tego wywiadu i zgodziłam się wyłącznie z wielkiego szacunku dla Gosi i jej ciężkiej pracy :) Chyba z 5 razy się upewniłam, że na pewno będzie autoryzacja, zanim przystąpiłam do rozmowy (taka maleńka paranoja :D) Pani naprawdę bardzo fajna, cierpliwie mi odpowiadała, że dla dziennikarza to największy wstyd i obciach jest, jak bzdury powypisuje, zamiast się rzetelnie przyłożyć do zdobycia informacji. Współpracowało się naprawdę fajnie - wszystkie moje uwagi do tekstu zostały uwzględnione. Swoją drogą, wiecie, że jeśli dobrze zrozumiałam to, co znalazłam w google w kwestii prawa prasowego i autoryzacji (sprawdziłam sobie z ciekawości ;)), to prawnie osoba udzielająca wywiadu ma prawo autoryzować tylko swoje wypowiedzi cytowane dosłownie (w cudzysłowiu), a nie resztę tekstu? Nawet w wypadku wypowiedzi cytowanych nie dosłownie (= mowa zależna) już dziennikarz może, ale nie musi uwzględnić uwagi osoby udzielającej wywiad. Więc tak naprawdę pani technicznie mogła zupełnie inaczej podejść do współpracy z nami - ale nic takiego nie miało miejsca.
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2007 19:36 przez kfiatek, łącznie zmieniany 3 razy.
"Denerwować się - to karać własne ciało za głupotę innych"
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Dziewczyny, bo normalnie się zarumienię :galy:

A co do samego wywiadu i przemiłej i kompetentnej pani dziennikarki to podpisuję się wszystkimi rękoma i nogoma pod wypowiedziami kfiatka i anakon! Mam wielką nadzieję, że ten artykuł komuś pomoże.
Ostatnio zmieniony czw 31 maja, 2007 20:03 przez Sheep, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

To jeszcze na dokładkę Wam powiem - kupujcie "Rzeczpospolitą" sobotnią - będzie o nas i wywiad z doktorem Dziechciarzem :D

Nie sprawdzałam, bo nie mam czasu, ale w Radiu Kolor powinny lecieć zajawki o imprezie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Powiem Ci Aniu, ze pani stylistka byla rozczarowana, ze nie poszlo zdjecie z golebiami i neptunem, bo podobno bylo bardzo fajne, ja tez swoimi z wielu wzgledow jestem rozczarowana, a zdjecia bedzie mozna wydobyc od nich w calosci jak tylko ukaze sie numer.
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Dzisiejsza Wyborcza - "Co jest grane", warszawskie oczywiście, strona 32.
:D
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Ciekawe, czy to Twoja robota, czy moze tego redaktora, ktory byl u mnie 2 dni temu, w kazdym razie obiecal, ze sprobuje powiadomic Wyborcza, a ciekawa jestem czy jest slowny...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

To działanie naszej fantastycznej Dziennikarki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
salcia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: pt 08 paź, 2004 21:16
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: salcia »

Niestety już za późno aby dotrzeć do tej prasy.Może ktoś podesłać artykuł??
Mama 26-letniej Moniki,córka chora praktycznie od urodzenia.Zdiagnozowana celiakia 2004 r.wrzesień/październik.12 lat zabiegów o zdrowie dziecka...
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Wkrótce przygotuję zbiór artykułów, w których jesteśmy i byliśmy, proszę o cierpliwość :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Natko_
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 298
Rejestracja: wt 12 gru, 2006 22:07
Lokalizacja: Wodzisław

Post autor: Natko_ »

Mam Olivię....


Tytuł artykułu jest na pierwszej stronie :D

















A co w środku nie wiem, bo mam numer zafoliowany z książką, a klkiam z pracy :027:

Ale jest - bo już mnie pani z sasiedniego kiosku chciała pogonić, jak od tygodnia pytałam o to samo :P
Ostatnio zmieniony pt 22 cze, 2007 09:55 przez Natko_, łącznie zmieniany 1 raz.
Nati mama Madzi '03, Maćka '05 i Mileny '13
Celiakia '07
ODPOWIEDZ