AOECS- Europejskie Zrzeszenie Stowarzyszeń Celiaków

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

AOECS- Europejskie Zrzeszenie Stowarzyszeń Celiaków

Post autor: Małgorzata »

W dniach 13-16 września w Mariborze odbył się coroczny kongres AOECS (dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą - jest to organizacja "parasolowa" zrzeszająca poszczególne stowarzyszenia krajowe celiaków z całej Europy, w tej chwili już ze wszystkich prawie państw), połączony w tym roku z ogromnym sympozjum naukowym na temat celiakii. Miałyśmy z Iloną (@zielonka) zaszczyt reprezentować nasze Stowarzyszenie. A oto najważniejszy news:

Chciałabym z ogromną radością uroczyście powiadomić zarówno wszystkich członków naszego Stowarzyszenia, jak i niezrzeszonych, że 15 września nasze Stowarzyszenie zostało oficjalnie przyjęte do Association of European Coeliacs Societies .

Jesteśmy jedynym Stowarzyszeniem z Polski.

Mam nadzieję, że nie trzeba nikogo przekonywać ile możliwości daje nam przyłączenie się do AOECS. Podczas wielu spotkań formalnych i nieformalnych w Mariborze udało się nam nawiązać bliższy kontakt z liderami poszczególnych stowarzyszeń, którzy chętnie pomogą nam swoim doświadczeniem w każdej sprawie dotyczącej celiakii: w rozmowach z władzami, z producentami żywności itd.

Przyłączenie się do AOECS to dla nas prestiż, ogromna szansa i wyzwanie - jesteśmy młodym, ale prężnym Stowarzyszeniem, z osiągnięciami, które są już doceniane (bardzo podobało się to co zrobiliśmy na MDC i MDC II) i jeśli skupimy się na pracy możemy osiągnąć to wszystko co inne stowarzyszenia osiągnęły w ciągu ostatnich lat (powszechną dostępność produktów, dofinansowania do diety, bezglutenowe restauracje, świadomych choroby lekarzy i zwykłych ludzi). Rozmawiałyśmy z przesympatycznymi osobami, które zaczynały od zera, a teraz stoją na czele silnych organizacji liczących tysiące ludzi. Ich głosu słuchają parlamentarzyści, producenci, lekarze, restauratorzy - w samym niewielkim Mariborze jest 5 (!) miejsc gdzie można zjeść bezglutenowo!

Przed nami wiele pracy, możemy tego dokonać pod jednym warunkiem - razem!
Dlatego kolejny raz zapraszam wszystkich chętnych do zapisania się do nas. Można być aktywnym, a można po prostu wesprzeć nas samą obecnością w organizacji - czekamy na każdego!

I pamiętajcie dla kogo to wszystko - dla Was albo Waszych małych celiaków :D

Wkrótce pełna relacja z Mariboru ze zdjęciami :D oraz zaproszenie na nasze walne zgromadzenie członków :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Gratulacje i podziękowania dla osób, które zajęły się prezentacją naszego Stowarzyszenia na konferencji, za przedstawienie nas jako organizacji, która chce i może działać dla dobra ludzi, którzy żyją na diecie bezglutenowej.
To duża rzecz...
Jest nadzieja, że nasze problemy powoli zaczną przybierać nową, delikatniejszą formę.

Ps. Na zjeździe Stowarzyszenia proszę przygotować się na długotrwałe podrzucanie w kierunku sufitu. Droga powrotna we własnym zakresie ;)
Awatar użytkownika
Ainer
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 85
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:21
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Ainer »

No cóż, gratulacje i jestem pełna podziwu dla Ciebie Małgosiu i reszty "załogi" za ciężka pracę jaką włożyliście w stworzenie Stowarzyszenia. Teraz zaczynacie pomału zbierać owoce swojej pracy ( brzmi dumnie). Myślę że tych owoców będzie dużo więcej :)
Ostatnio zmieniony pn 17 wrz, 2007 18:03 przez Ainer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

co ja mogę dodać : :D:D:D:D:D:D
Obrazek
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Gratuluję :)
Awatar użytkownika
zielonka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: zielonka »

Ja mogę jeszcze dodać, że oprócz konferencji AOECS były tam jeszcze 2 inne konferencje poświęcone celiakii, konferencja środowiska medycznego oraz konferencja CYE czyli Coeliac Youth of Europe, na której części byłam. Było to bardziej zebranie niz konferencja ok 15 osob w wieku 16-~30 lat. Obradowali nad wymyslonymi przez siebie projektami np stworzenie przewodnika po Europie gdzie mozna bezglutenowo zjesc. W moim odczuciu ich praca jest malo efektywna:P ale tak czy siak zapraszaja nas. Mam nadzieje ze w naszym stowarzyszeniu liczba czlonkow bedzie szybko rosla, tak ze wkrotce bedziemy takze mogli utworzyc sekcje mlodziezową.
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Trillion
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 88
Rejestracja: śr 30 lis, 2005 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Trillion »

Wspanialy krok naprzod
Celiakia od maleńkości; ponownie zdiagnozowana 2005 (Marsh III)
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Gdyby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia z konferencji w Mariborze, na którym przyjęto nasze Stowarzyszenie do AOECS - są TUTAJ
Obrazek
ODPOWIEDZ