III Międzynarodowy Dzień Celiakii 7 czerwca 2008

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Witam, tez tak uwazam, dla tego zaproponowalismy wspolne spotkanie juz jakis czas temu. Mamy nadzieje, ze odzew bedzie pozytywny i w zaproponowanym przez nas terminie, badz innym pasujacym pozostalymorganizacjom uda nam sie spotkac i porozmawiac na powaznie. Jest naprawde duzo do zrobienia, kazda z organizacji ma cenne doswiadczenia i mozna sie nimi podzielic.
Ostatnio zmieniony czw 12 cze, 2008 10:12 przez Iza, łącznie zmieniany 1 raz.
1997:diagnoza zanik kosmków jelitowych 3go stopnia
2008: diagnoza brak zaniku kosmków jelitowych
:-))
aktualnie na diecie
www.celiakia.nom.pl
www.celiakia.phorum.pl
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Nie wiem czy już to gdzieś pisałam, ale chciałam powiedzieć, że po Konferencji z okazji MDC przybyło nam wielu nowych członków w Stowarzyszeniu.

Jest nas w tej chwili 143 :!: , a z tego co wiem sporo osób wzięło deklaracje i zamierza się jeszcze zapisać.
Po roku jest nas 10 razy więcej niż kiedy tworzyliśmy Stowarzyszenie :D
Myślę, że to bardzo dobra prognoza na przyszłość.

Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych :)

Dla leniwych mam ułatwienie - w załączniku deklaracja członkowska, wystarczy wydrukować, wypełnić, podpisać i przesłać. Można bez udziału poczty - zeskanowaną (chodzi o odręczny podpis) na adres mailowy Stowarzyszenia.

//przepraszam, Gosiu, ale coś nie działa. Tutaj link do deklaracji: download.htm?id=121
//Rafał
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony czw 12 cze, 2008 19:56 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Gratuluje i życzę dalszych sukcesów :)
1997:diagnoza zanik kosmków jelitowych 3go stopnia
2008: diagnoza brak zaniku kosmków jelitowych
:-))
aktualnie na diecie
www.celiakia.nom.pl
www.celiakia.phorum.pl
bogusia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 243
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 14:26
Lokalizacja: Katowice

Post autor: bogusia »

Niestety ze względów zdrowotnych nie mogłam uczestniczyć w MDC. Piszecie, że było super więc tym bardziej żałuję. Organizatorom należą się gratulacje.

Chciałabym jednak też odnieść się do poprzednich postów dotyczących głównie współpracy działających organizacji na rzecz chorych bezglutenowców.
Tak się złożyło , że jestem członkiem TPD z którą to organizacją kontakty Stowarzyszenia nie są najlepsze i na odwrót.

Kiedy moje dzieci zachorowały, miałam to szczęście, że trafiłam do TPD. Działałność Koła była dobrze rozpropagowana wśród lekarzy i po diagnozie tam kierowali swoich podopiecznych. Chorzy ze Śląka mieli szczęście, z Bydgoszczy, Lublina, Warszawy( początkowo - bo Małgorzata już nic o tej działalności nie wiedziała) może z innych miejscowości gdzie działały Koła.
Naprawdę nie zastanawiałam się nad tym czy jest to komunistyczna organizacja czy nie. Do tej pory tak nie myślałam i nie myślę. Dlatego nie rozumiem części postu Rafała - taty."Chorzy z celiakią nie potrzebują zawodnych? komunistycznych?systemów"
Byłam zrozpaczoną matką, która szukała pomocy i uzyskała ją od konkretnyh osób.

Na tamte czasy bez komputera i internetu każda informacja była na wagę złota.
Moje dzieci mogły też wyjechać na pierwsze wakacje same, bo miały zapewniona dietę
bezglutenową.

Postanowiłam więc też spłacić ten dług angażując się w miarę moich skromnych możliwości w pomoc innym.
Bo działalność TPD to konkretna pomoc konkretnym osobom zwłaszcza w trudnej sytuacji. To pomoc Malwince, Joasi, Bartkowi.., ale też i dorosłym - także tym nowo zdiagnozowanym.
Ze sklepiku korzystają wszyscy potrzebujący. Nie dzielimy nikogo na członków TPD, Stowarzyszenia, komunistów, PO -wców ....A wielu z nich niestety nie ma dostępu do internetu.
Bez zapłaty w tym sklepiku 25 lat służy pomocą P. Władzia. Nie z chęci znalezienia sobie zajęcia tylko z potrzeby serca. I jak to dobrze, że nie zamyka o 14 swojego biura po wypelnieniu 'papierków"( chociaż te gromadzi każda organizacja). (Rafale - tato nie wrzucaj wszystkich do jednego worka, bo nie wiesz jak pracują inni i ile nocy zarywają).

Bardzo dobrze, że powstało Stowarzyszenie - byłam sercem i duchem od początku z Małgorzatą . To co robi Stowarzyszenie jest bardzo potrzebne. Deklarowałam na początku
chęć wpółpracy z Wami i to podtrzymuję.
Dzieciaki były bardzo zadowolone z uczestnictwa w I i II MDC.
Na kolejne spotkanie mam nawet propozycję - warsztaty z psychologiem dla celiakowych nastolatków.

Ło matko i córko, ale się rozpisałam, a już muszę wychodzić.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

W sumie miałem już nic nie pisać....
Prawda jest taka, że my nie mamy w zasadzie z nikim innym takich kłopotów. Powtórzę więc jeszcze raz, bo widzę, że nadal nie jest to jasne: nie możemy zrozumieć podejścia tylko jednej organizacji (a nawet jej części), która z niewiadomych mi przyczyn od jakiegoś czasu próbuje zepsuć nam naszą pracę i nasze zamiary. Kilkukrotnie spotkaliśmy się z niechęcią, niezrozumieniem, a wręcz nawet z próbami zdyskwalifikowania nas jako poważnych ludzi oraz przedstawianiu naszych propozycji jako bredni. A ostatnio ze szkalowaniem.

Bogusiu, ja nie odnoszę się ani do innych organizacji, ani do starych czasów.

Nie napisałem, że koło TPD zostało wymyślone przez totalitarny system i dlatego jest złe. Pisząc o systemie i działaniach komunistycznych miałem na myśli, że to dzieje się teraz, nadal! Myślałem, że czasy "jedynej słusznej linii" oraz "przewodniej funkcji partii" się skończyły. Teraz każdy z nas może decydować o sobie, może też podejmować takie działania, jakie uważa za stosowne. Każdy z forumowiczów może założyć własną partię polityczną, stworzyć sieć sklepów lub prowadzić działalność charytatywną. Każdy może się angażować w różnego rodzaju ruchy, organizacje, przedsięwzięcia. Nie ma już centralizacji, nie ma jednego wzoru do naśladowania, nie ma przymusu, ani zakazu (oczywiście w zrozumiałych ramach).
Nie mam naprawdę ochoty już o tym pisać, bo mój post, jak już pisałem, był odpowiedzią na wypowiedź Oli. I proszę, żeby w ewentualnych następnych postach brać to pod uwagę, że wcale nie sprawia mi to przyjemności, a jeśli chodzi o konfliktowość.... największy konflikt jaki mi groził, to był konflikt serologiczny, innych sobie nie przypominam :)
Awatar użytkownika
Sheep
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1431
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sheep »

Bardzo dużo emocji wyzwoliło się w tym wątku.

Burzę wywołał post Oli, w którym niedwuznacznie sugeruje ona, że Stowarzyszenie korzystało z cudzych materiałów przy przygotowaniu wykładu, a za to nie poinformowało o tym.

Ponieważ insynuacja ta nie została niczym poparta, jak również Ola więcej się nie wypowiedziała w tej sprawie, jak sądzę można uznać pomyłkę autorki i zamknąć sprawę, uznając ją za niebyłą.

Skoncentrujmy się zatem na zaplanowanym przez gorzowskie Stowarzyszenie wrześniowym spotkaniu wszystkich celiacznych organizacji (doskonały pomysł!) - bo, dosadnie mówiąc, w kupie siła!
Obrazek
Awatar użytkownika
Iza
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz 18 sty, 2004 12:13
Lokalizacja: Gorzów Wlkp/Szczecin

Post autor: Iza »

Otóż to!!!!
Każda organizacja cel ma jeden: pomagać celiakom i każda robi to na swój sposób. Wiadomo jedna wszystkiego i dla wszystkich niezrobi. Ale jak sie uda nam wsyzstkim spotkać, to możemy zacząć niektóre tematy realizować razem, oczywiście w miare możliwości.
Każda z organizacji bez względu na staż ma wiele sukcesów małych i dużych oraz doświadczenia którymi możemy się wymieniać. Każda działa na innym terenie, więc RAZEM pomagamy ludziom z CAŁEJ Polski taknaprawde.
Myślę iż każda organizacja powinna wiedzieć czym dokaldnie zajmują się pozostałe, żeby jeżeli sama niejest w stanie pomóc danej osobie to poprostu wskazać jej kontakt do tych osób które akurat zajują sie tego typu sprawami.
Musimy się wspierać i uzupełniać, wkońcu robimy to nie dla kogoś tylko dla siebie, swoich dzieci, wnuków itd
1997:diagnoza zanik kosmków jelitowych 3go stopnia
2008: diagnoza brak zaniku kosmków jelitowych
:-))
aktualnie na diecie
www.celiakia.nom.pl
www.celiakia.phorum.pl
idka_7
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 197
Rejestracja: śr 30 kwie, 2008 13:02
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: idka_7 »

Moim zdaniem robicie to też dla innych... W końcu wszyscy korzystamy z wiadomości tu zawartych i to ułatwia nam życie i to bardzo ;) a co do kontrowersyjnego postu... hmmm... Moja opinia na ten temat jest taka, że zawsze, gdzie są ludzie będą i nieporozumienia, a to był tego klasyczny przypadek. Poprostu obie organizacje dążą do ogólnego dobra i poprostu mależy działać razem ;)
Ostatnio zmieniony pn 16 cze, 2008 14:48 przez idka_7, łącznie zmieniany 1 raz.
Joanna P.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: pt 09 gru, 2005 10:25
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Joanna P. »

Wielkie podziękowania i gratulacje dla Małgorzaty i wszystkich, którzy sie napracowali przy organizowaniu imprezy - efekt był fantastyczny, przeszedł moje wyobrażenia. Warto było jechać te 7 godzin z zepsutą klimą, choćby po to, żeby pierwszy raz w życiu z całkowitym spokojem zjeść posiłek, który zrobił ktoś inny (jaki to był genialny pomysł!) albo dowiedzieć się, że moje podejrzenia wobec herbaty w torebkach nie są objawem paranoi.. I oczywiście dużo nowej wiedzy. I ta ciepła atmosfera, to, że ludzie dobrze się czuli w swoim towarzystwie, i życzliwość, którą czuło się wszędzie.. Potraficie wyzwolić dobry potencjał w ludziach, dlatego, że pracujecie z odaniem i pasją. Jestem wam bardzo wdzięczna za Waszą pracę. <roza>
Marcin S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn 03 gru, 2007 15:02
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Marcin S »

Ogromnie cieszy mnie, iż wymiana zdań zrobiła się konstruktywna :) Liczę, że spotkanie różnych organizacji przyniesie wymierne efekty wszystkim zainteresowanym temetem. Może warto zapomniec o dawnych urazach i działac razem, mocniej i skuteczniej. A wracając do spotkania 7 czerwca to rzeczywiście wielki pozytyw, gdyż wszystko było zorganizowane wspaniale i kosztowało z pewnością wiele pracy. Gratuluję <brawo>
dorota krypa
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 227
Rejestracja: wt 04 paź, 2005 12:15

Post autor: dorota krypa »

Ja też gratuluję świetnej organizacji i bardzo mi się podobało . Super !!! :053:
ODPOWIEDZ