III Międzynarodowy Dzień Celiakii 7 czerwca 2008

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

Małgorzata pisze:będzie nas baaardzo dużo i
To bardzo się cieszę, bo będę sama, a dzięki temu, mam nadzieję, nie będę czuła się samotna :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
beataOlek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz 08 lip, 2007 20:30
Lokalizacja: zubrzyca

Post autor: beataOlek »

MDC wypadl swietnie dopiero co wrocilismy a jestesmy bardzo d=bardzo zadowoleni i cieszymy sie bardzo ze moglismy tam byc razem z innymi .moj maly synek powiedzial mi : mama podobalo mi sie bo mam teraz kolegow bezglutenowych.takze dziekujemy i do przyszlego roku mam nadzieje. :)
Awatar użytkownika
darciak90
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: śr 12 gru, 2007 22:31
Lokalizacja: Warszawa/Częstochowa

Post autor: darciak90 »

Dziękuje Wam bardzo! Było świetnie! Bardzo się cieszę, że mogłam tam być.
Degustacje, wykłady, ciekawi ludzie, pyszny obiadek... :D Można tak wymieniac i wymieniac :P
Do zobaczenia za rok :*
Obrazek
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Ciesze sie i ja, ze choc na chwile, ale moglam sie z Wami zobaczyc i oczywiscie zobaczyc jak wypadlo MDC w formie konferencji. Nie odkryje ameryki jesli powiem, ze to swietny pomysl i ze nasi dzielni aktywisci zrobili znow kawal dobrej roboty. Tylu osob zainteresowanych celiakia w jedny miejscu i czasie chyba jeszcze nie bylo w PL, choc niw wiem jak wygladaly konferencje osrodka bydgoskiego. Oczywiscie mozliwosc zrobienia zakupow niemal wszystkich producentow obecnych na rynku w atrakcyjnych cenach to tez spory atut. Miejmy nadzieje,ze z roku na rok bedzie przybywac zwlaszcza zaangazowanych lekarzy, moze jeszcze wiecej pojawi sie programow medycznych , w ktorych bedzie mozna wziac udzial. Mam tez nadzieje, ze wszyscy chetni zdolali zrobic sobie densytometrie. Wtrace tylko trzy grosze, ze niestety badanie scriningowe tego typu nie daje gwarancji,ze jesli jest dobrze to na 100% jest dobrze, przenosne nadgarstkowe aparaty nie sa najdokladniejsze, ale jesli komus wyszlo cos kiepsko z gestoscia kosci to powinien sie przebadac na aparacie skanujacym z kregoslupa i oczywiscie skonsultowac takie wyniki.
Pozdrawiam-ciezarowka na skraju rozsypki.
Awatar użytkownika
tyqua
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 104
Rejestracja: wt 30 maja, 2006 13:24
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: tyqua »

Dołączam się podziękowań i gratulacji :). A najbardziej dziękuję Wam, Drodzy Organizatorzy, za zaproszenie kompetentnych lekarzy, którzy potrafili przedstawić to, co ważne i nurtujące każdego bg. Super, że zaprosiliście prof. Karczewską! Jeśli potwierdzi się jej diagnoza, to Was ozłocę! :D
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

BYŁO SUPER....
Nieobiektywnie muszę stwierdzić, że jestem cały czas pod wrażeniem ;)
Organizacja, zaproszeni lekarze i dietetycy, sprzedaż art. BG, jedzenie, konferencja, rozmowy z lekarzami.... wszystko na wysokim poziomie! Sami sobie podnosimy poprzeczkę :) I dobrze, niech się coś dzieje :)

TUTAJ trochę zdjęć wykonanych przeze mnie.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia.Wspomnienia odżyły. Widziałam u uczestników radość i nadzieję na lepsze jutro.Sporo osób zapisało się do Stowarzyszenia, były słowa poparcia, a nawet łzy wzruszenia (naprawdę). Dziękuję.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
-ania-
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 428
Rejestracja: pt 12 maja, 2006 21:25
Lokalizacja: ostrołęka

Post autor: -ania- »

anakon pisze:ciezarowka na skraju rozsypki.
Nie kokietuj ;) Wyglądasz rewelacyjnie :D
A impreza- super! :) Bardzo ciekawe wykłady, świetna organizacja.
Dla mnie osobiście najcenniejsze chyba kontakty z dietetykami.
Dziękuję Wszystkim zaangażowanym :)
Obrazek
Pobierz Deklarację Członkowską i przyłącz się do nas!
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Ja też gratuluję - rozmach imprezy naprawdę robił wrażenie. Podpisuję się pod tym, co napisali moi przedpiśccy
Mnie to nie dotyczyło, ale bardzo podobał mi się zorganizowanie drugiego programu dla dzieci. Dzięki temu rodzice mogli wziąć udział w konferencji a dzieci zobaczyły innych chorych z tą samą dietą.
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
glutato
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 81
Rejestracja: pn 07 sie, 2006 02:06
Lokalizacja: Kraj

Post autor: glutato »

Rewelacja!
Wynieśliśmy tonę informacji, tonę doświadczenia, tonę artykułów bezglutenowych i tonę nadziei na lepsze jutro. Jak już powietrze zejdzie i wszyscy ochłoniemy, zainspirowani przeżyciami, przystąpmy do wspólnego działania. Da się.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ja również zachwycona, organizacją, poziomem wykładów, wszystkim, za długo by wymieniać. Gosiu, jesteś wielka i wspaniali są ludzie, którzy wraz z Tobą pracowali. Efekt imponujący. Ekipa cudowna... Jeśli za rok ma być jeszcze lepiej, to ciężko będzie to przebić. :D Szkoda tylko, że tak mało osób skorzystało z możliwości słuchania prelekcji w drugiej auli - było dużo miejsca, klimatyzacja, warunki naprawdę komfortowe.
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

A ja czuję niedosyt :)
Myślę, że następnym razem impreza powinna trwać dwa dni :D z podziałem na tych raczkujących w diecie i dla "zaawansowanych" :D

A tak na marginesie to wszystko było super wielkie <brawo> <brawo> <brawo> dla wszystkich zaangażowanych.
Obrazek
Awatar użytkownika
katarzyna
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: ndz 25 gru, 2005 22:37
Lokalizacja: piła

Post autor: katarzyna »

Witajcie.Bardzo się cieszę że byłam z Wami.Uzyskałam odpowiedzi na wiele pytań w zakresie diety i teraz wiem że niestety popełniałam błędy.Poprawie się! Muszę bo chodzi o zdrowie moich dzieći.Gdyby ktoś przed wyjazdem zapytał mnie czy bezwzględnie przestrzegam diety powiedziałabym bez wachania TAK.Teraz wiem że nieświadomie podawałm gluten i dlatego moje dziecko mimi stosowania diety ma problemy z układem nerwowym i mięśniowym.Wydawało mi się że jak mineły wszystkie objawy ze strony układu pokarmowego badania są dobre to radzę sobie świetnie.Problemy z obnizenie przewodzenia w nerwach zwalono na niedotlenienie okołoporodowe(którego dopatrzono się po 6 latach od porodu)Nie było innych podstaw bo wyniki rezonasów były w normie .Rozpoznanie polineuropatia o niepewnym rokowaniu.Teraz biore się ostro za weryfikacje diety .Trzymajcie kciuki!
kasia
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

A tak na marginesie to podziwiam tych ,ktorzy przyjechali z daleka, w koncu to kilka godzin, a sama droga dla wielu osob trwala dluzej niz konferencja, wiec fajnie, ze sie wam chcialo chciec.
PA
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Nie rozumiem jak można nie być na takiej imprezie, jeśli tylko nie ma poważniejszych przeszkód. Każdy kto boryka się z problemami celiakii lub ma dziecko na diecie BG powinien dbać o stan swojej wiedzy na ten temat...
ODPOWIEDZ