Wrazenia po konferencji

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JanuszSk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: śr 20 sie, 2008 15:38
Lokalizacja: Łódź

Wrazenia po konferencji

Post autor: JanuszSk »

Witam,

chcialem tylko krotko napisac, ze ciesze sie, ze udalo sie mojej rodzinie wziac udzial w konfrencji. Uwazam, ze poziom wykladow oraz wszystkich innych wypowiedzi byl naprawde wysoki. I spotkani ludzie byli bardzo mili. Czy moznaby spytac autorow prezentacji, czy nie zgodziliby sie je udostepnic uczestnikom (mam rowniez na mysli prezentacje pani Malgosi)?

Az do kolejnego takiego spotkania pozostaja obecnie kontakty poprzez forum. Mam w zwiazku z tym taka propozycje aby jak najwiecej osob zdecydowalo sie umiescic w swoich profilach swoje zdjecie - zwlaszcza dla nowych osob (czyli takich jak ja) bedzie to istotna pomoc w kontaktach, bowiem ciezko zapamietac tyle imion i nazwisk (nie mowiac o nick'ach) po jednym spotkaniu (na konferencji byla tez inna prozpozycja dot. zdjec ale ja jej nie zrozumialem).

Mam rowniez jedna pytanie do Was wszystkich (a takze do pani dr Gregorek w ramach pytan, ktore mielismy do niej spisac): czy ktos wie gdzie mozna kupic podreczny test do badania zywnosci na zawartosc glutenu? Chodzi mi o taki domowy, szybki test ale o odpowiednio wysokiej czulosci do 20 ppm. Jak sie nie uda znalzec to ja sie postaram dowiedziec jak mozna kupic taki test w UK'u:
http://www.hallmarkav.com/page7.html
http://www.celiactravel.com/gluten-test-kit.html
Chyba, ze ktos juz to rozpracowal?

Pozdrawiam serdecznie,

Janusz.
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

To spotkanie było wyjątkowe pewnie dla każdego z uczestników, ponieważ nareszcie mogliśmy bliżej się poznać. Dla mnie jesteście wszyscy wspaniali i wieżę że możemy razem naprawdę wiele zdziałać.
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
mama Krzysia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 121
Rejestracja: pn 14 maja, 2007 16:32
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: mama Krzysia »

pierwszy raz uczestniczyłam w takim spotkaniu jestem pod wielkim wrażeniem.Wykłady bardzo pouczające, wspaniali ludzie, miła atmosfera,poczułam sie jak byśmy byli jedną wielką rodziną ;)
Obrazek;
Nadzieja jest nieodłącznym elementem życia
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Podobnie i ja byłam nowicjuszką . Nie żałuję nieprzespanej nocy :053: Szkoda tylko, że tylu z nas tak szybko się rozjechało, najmilsze chwile to te, przy kawusi po oficjalnym spotkaniu. Popieram propozycję JanuszSk o wstawianie swych fotek, bo to naprawdę będzie pomocne...
Co do domowego testera to przestałam poszukiwań na naszym rynku, pytałam w różnych placówkach pobrano kontakt do mnie jednak nikt się nie odezwał mimo obietnic.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Czyli co? Następnym razem regularna impreza po oficjalnym spotkaniu? :D Jestem ZA!
Kiedy zobaczyłem plan zebrania trochę miałem mieszane uczucia czy powinny być też spotkania z ekspertami, ale po pierwszych 5 minutach wykładu Pani dr Gregorek wiedziałem, że to jedno z ważniejszych zebrań na jakich byłem!

[ Dodano: Pon 20 Paź, 2008 21:23 ]
Co do testów zawsze jest problem jego wiarygodności i dokładności. Nie bez powodu testy żywności przeprowadza się w renomowanych laboratoriach, a sprawą JAKI będzie to test zajmuje się WHO.
Awatar użytkownika
Kasinka
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 288
Rejestracja: wt 21 sie, 2007 22:36
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: Kasinka »

Cieszę się że mogliśmy się spotkać znów w tak przyjaznym gronie, czekałam z niecierpliwością na nasze Zebranie :D Szkoda, że nie wszyscy mogli uczestniczyć, z pewnością byłoby jeszcze milej.
Jestem za, żebyśmy mieli również okazję spotykać się mniej formalnie :) Faktycznie było tak miło, zwłaszcza w bufecie, że aż żal było wychodzić...
I jak zwykle niespodzianki :) Super. To kiedy znowu się spotykamy?
A co do zdjęć :D Ja już mam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Warto było jechać kilka godzin, żeby się z Wami spotkać, wysłuchać bardzo wartościowych wykładów i naładować się pozytywną energią do dalszej działalności. Tylu wartościowych, pomocnych ludzi mamy w naszym stowarzyszeniu. Z pewnością nowi członkowie również naładowali się pozytywną energią :)
Dzięki wykładowi dr Lange podjęłam postanowienie, aby odżywiać się jeszcze lepiej, zdrowiej. Zaczęłam polowanie na otręby ryżowe ;)
Rafal_tata pisze:Czyli co? Następnym razem regularna impreza po oficjalnym spotkaniu? :D Jestem ZA!
Ja też! Pozostał jak zwykle niedosyt towarzyski.Myślę, że trzy dni imprezy by wystarczyły :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Cecylia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 368
Rejestracja: czw 05 cze, 2008 10:12
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Cecylia »

Kasinka pisze:A co do zdjęć :D Ja już mam.
I nie sposób było tego nie zauważyć :) . <hmm> pójdę w wasze ślady...
Obrazek
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Było tak super, że żal było wychodzić przed częścią nieoficjalną... no ale obowiązki rodzinne. Może następnym razem zaczniemy wcześniej i później skończymy :D
A zdjęcie i ja zmieniłam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Ja od zawsze uważam, że te nasze spotkania są za krótkie :D Pomyślimy i nad tym :D

Relacja będzie umieszczona w dziale tylko dla Stowarzyszonych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pinhead
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 95
Rejestracja: czw 15 gru, 2005 19:15
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Re: Wrazenia po konferencji

Post autor: Pinhead »

JanuszSk pisze:(...) Az do kolejnego takiego spotkania pozostaja obecnie kontakty poprzez forum. Mam w zwiazku z tym taka propozycje aby jak najwiecej osob zdecydowalo sie umiescic w swoich profilach swoje zdjecie - zwlaszcza dla nowych osob (czyli takich jak ja) bedzie to istotna pomoc w kontaktach, bowiem ciezko zapamietac tyle imion i nazwisk (nie mowiac o nick'ach) po jednym spotkaniu (na konferencji byla tez inna prozpozycja dot. zdjec ale ja jej nie zrozumialem). (...)
Ja avatara zmienial nie bede (nick zasluguje na Pinheadowego avatara), ale przychylam sie do pomyslu ze zdjeciami, prosze wchodzic i umieszcac swe zdjecia: topics37/czlonkowie-stowarzyszenia-zdje ... .htm#28757 (watek widzoczny tylko dla Stowarzyszonych). O samym walnym nie musze sie wypowiadac, oczywiscie, ze bylo super.
Ostatnio zmieniony śr 22 paź, 2008 22:31 przez Pinhead, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Na diecie od 12.08.2002
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Nastka pisze:Dzięki wykładowi dr Lange podjęłam postanowienie, aby odżywiać się jeszcze lepiej, zdrowiej. Zaczęłam polowanie na otręby ryżowe ;)
Nastka! ja też postanowiłam odżywiać lepiej i zdrowiej moją rodzinkę! I koniecznie dla córki muszę kupić otręby ryżowe!
Wykładu pani dr Lange słuchałam już nie pierwszy raz, ale mam nadzieję, że tym razem moje postanowienie będzie silniejsze :)
Byłam pod dużym wrażeniem wykładu pani dr Gregorek. Dowiedziałam się nowych, bardzo ciekawych rzeczy. Kolejny raz mogę powiedzieć, że po wykładach, które wysłuchałam znowu jestem mądrzejsza ;)
Zielonka! Twój wykład też mi się podobał!
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Przyznaję, że do końca nie byłam pewna czy uda mi się przyjechać na walne, ale teraz bardzo się cieszę, że byłam.
Wykłady dr Gregorek i dr Lange, nasze dyskusje i w ogóle spotkanie z wami dodało mi energii i ochoty do jeszcze dokładniejszego przestrzegania diety.
Wielkie dzięki, bo chwilami bardzo mi tego brakowało. <całus>
Nastka, Gosia! Też zaczęłam polowanie na otręby ryżowe :D
No i poznałam kolejne wspaniałe osoby <lala> (Pozdrowionka dla Aguni i Rozalii ;) )
Ostatnio zmieniony czw 23 paź, 2008 12:56 przez Joanna, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
awicher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw 01 lis, 2007 13:27
Lokalizacja: Warszawa / Katowice

Post autor: awicher »

Ja również dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie...można było zauważyć że krąży wiele ciekawych pomysłów co do przyszłości i działalności Stowarzyszenia jednakże zachęcałabym do większej aktywności - do działania! A w szczególności do działania lokalnego! Tak jak powiedziała Małgosia - niewiele potrzeba. Wystarczy się umówić (np. poprzez forum) i spotkać (w pierwszej lepszej kawiarni przy kawie). Można siąść wspólnie i pomyśleć co da się zrobić w Waszym mieście by Celiakom żyło się lepiej ;) Czekamy na pierwsze doniesienia z Regionów :)
Awatar użytkownika
Nastka
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 638
Rejestracja: czw 29 sty, 2004 01:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Nastka »

Joanna pisze:Nastka, Gosia! Też zaczęłam polowanie na otręby ryżowe :D
Dajcie znać proszę, jak znajdziecie, bo ja zaczynam szczerze wątpić, że są dostępne u nas w Polsce...
Obrazek
ODPOWIEDZ