IV Międzynarodowy Dzień Celiakii 16 maja 2009

Organizowane przez Stowarzyszenie i inne.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

IV Międzynarodowy Dzień Celiakii 16 maja 2009

Post autor: Małgorzata »

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej organizuje kolejną już ogólnopolską konferencję z okazji IV Międzynarodowego Dnia Celiakii. Zapraszamy osoby zainteresowane tematem - chorych na celiakię, rodziców chorych dzieci, jak również wszystkich chętnych, szczególnie mających kontakt zawodowy z osobami na diecie bezglutenowej.

Wstępne informacje na temat konferencji:
Termin: 16 maja, sobota, godz. 11.00 - 18.00
Miejsce: Centrum Konferencyjne przy Instytucie Bioinżynierii i Biocybernetyki PAN, Warszawa, ul. Ks. Trojdena 4

Podczas konferencji zaproszeni goście zaprezentują wykłady na tematy związane z celiakią i dietą bezglutenową. Pełny program przedstawimy nieco później. Gwarantujemy, że będzie ciekawie. W tym roku rozszerzamy część merytoryczną - wykładów będzie więcej, a tematyka bogatsza niż ostatnio.

W przerwach będzie można porozmawiać z producentami żywności bezglutenowej z Polski i z zagranicy, a także poznać i zakupić po preferencyjnych cenach ich produkty. Planujemy również (podobnie jak było w poprzednich latach) rozmowy ze specjalistami - lekarzami i dietetykami, miejsce zabaw dla dzieci oraz możliwość zjedzenia bezglutenowego obiadu.
Formularz zgłoszeniowy dostępny u góry na niebieskim pasku. Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Osoby, które się zgłoszą otrzymają imienne zaproszenia na imprezę.

Przypominam, że Międzynarodowy Dzień Celiakii jest jedyną tego typu i największą w Polsce imprezą poświęconą celiakii. Organizujemy ją samodzielnie już czwarty raz. W tym samym czasie Dzień Celiakii jest obchodzony w całej Europie, we wszystkich krajach, w których działają stowarzyszenia celiaków zrzeszone (jak i my) w AOECS.

Wszystkich serdecznie zapraszamy. :)
Ostatnio zmieniony sob 14 mar, 2009 19:35 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Prosimy wszystkich chętnych (dotyczy to także członków Stowarzyszenia!!!) o wypełnienie i przesłanie mailem na info@celiakia.pl formularza zgłoszeniowego na MDC (dostępny poniżej, ale wyłącznie po zalogowaniu się).

Przypominam, że 1 zgłoszenie jest dla jednej osoby dorosłej, więc jeśli ktoś przyjeżdża z osobą towarzyszącą proszony jest o przesłanie dodatkowego formularza dla tej osoby.

Zapraszamy z dziećmi powyżej 5 roku życia (młodszymi nie możemy się zająć podczas Konferencji, a nie przewidujemy przebywania dzieci z rodzicami w sali konferencyjnej). Nie trzeba także wypełniać formularzy dla dzieci :)

Mamy ograniczoną liczbę miejsc, więc zachęcamy do szybkiego przesyłania formularzy.

Zapraszamy, wstęp oczywiście bezpłatny! :)
Ale obiad już nie. ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony pn 02 mar, 2009 19:24 przez Małgorzata, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Anqula
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 75
Rejestracja: pt 07 lis, 2008 10:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Warszawa

Post autor: Anqula »

A z osobami, które nie ukończyły 18 roku życia a są w stowarzyszeniu? Zaznaczać rubrykę jako dorosły? Czy Inny powód?
dieta od 14 października 2008r.
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Małgorzata pisze:nie przewidujemy przebywania dzieci z rodzicami w sali konferencyjnej
No to ja odpadam... Szkoda... ;(
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Anqula pisze:A z osobami, które nie ukończyły 18 roku życia a są w stowarzyszeniu? Zaznaczać rubrykę jako dorosły? Czy Inny powód?
Każdego zapisanego do Stowarzyszenia powyżej 16 r.ż. traktujemy już jako osobę dorosłą :D
kabran pisze:
Małgorzata pisze:nie przewidujemy przebywania dzieci z rodzicami w sali konferencyjnej
No to ja odpadam... Szkoda... ;(
:galy:
Ale o co chodzi? Ta uwaga dotyczy tych osób, które mają małe dzieci (poniżej 5 lat) i których nie można zostawić w pokoju zabaw, bo są za małe. Który z maluchów wysiedzi spokojnie tyle godzin z rodzicem w ławce?...
Kabran, daj spokój, jak to odpadasz??? Przecież Twoje dziecię już dawno wyszło z pieluch :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

Ale moje dziecię spokojnie wysiedzi ze mną na wykładach (a tego nie przewidujecie), żadne zabawy - na dłuższą metę jej nie interesują. Za to wykłady - jak najbardziej. No więc nie wiem, czy mam nas zgłaszać, skoro:
Małgorzata pisze:nie przewidujemy przebywania dzieci z rodzicami w sali konferencyjnej
Tylko tyle...
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Skoro Twoje dziecię woli słuchać wykładów to w porządku.
Ta uwaga dotyczyła dzieci poniżej 5 lat, którymi sami nie możemy się zająć, a których obecność na sali wykładowej raczej nie ma sensu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Magdalaena
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1366
Rejestracja: pt 02 sty, 2004 13:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Magdalaena »

Już sobie wyobraziłam małe kabraniątko , które już w pieluchach chętnie słucha wykładów ;-)
Magdalaena
celiakia zdiagnozowana w sierpniu 2003 r.
Obrazek
estelle00
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 50
Rejestracja: ndz 29 cze, 2008 13:21
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: estelle00 »

Dostałam informację ,że zgłoszenie zostało przyjęte, więc teraz mam czekać na zaproszenie,czy tak? Kiedy zaproszenia będą rozsyłane?
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

estelle00 pisze:Kiedy zaproszenia będą rozsyłane?
Zapewne - tak jak napisano w formularzu zgłoszeniowym:
Zaproszenie imienne na IV MDC wyślemy na początku maja pocztą
Trzeba cierpliwie czekać. :)
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

Zapraszam do wysyłania zgłoszeń na MDC. Termin i miejsca już się kończą...Zainteresowanie jest ogromne, w przyszłym roku chyba będziemy musieli wynająć jeszcze większy kompleks konferencyjny :)

Przypominam - zbieramy zgłoszenia do 15 kwietnia lub do wyczerpania się miejsc (których już coraz mniej).
Obrazek
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

Wysłałam swoje zgłoszenie już jakiś czas temu ale pocztą a nie na mala... Czy dobrze zrobiłam? I jeszcze jedno, jak nie jestem w Stowarzyszeniu to mam szansę otrzymać zaproszenie czy raczej nie??
Awatar użytkownika
Małgorzata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1579
Rejestracja: pn 03 sty, 2005 22:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Małgorzata »

SuperBlondi pisze:Wysłałam swoje zgłoszenie już jakiś czas temu ale pocztą a nie na mala... Czy dobrze zrobiłam? I jeszcze jedno, jak nie jestem w Stowarzyszeniu to mam szansę otrzymać zaproszenie czy raczej nie??
Odpowiedź na pierwsze pytanie: tak, nie ma znaczenia czy mailem czy pocztą.
Drugie: każdy kto się zgłosi w terminie otrzyma zaproszenie, bez względu na to czy należy do Stowarzyszenia czy nie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
SuperBlondi
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 60
Rejestracja: pn 27 paź, 2008 11:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: SuperBlondi »

<lala> Cieszę się bardzo :-)
sisi
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: czw 02 lis, 2006 21:21
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sisi »

Bardzo się ciesze, że i ja z mężem będę mogła uczestniczyć w IV Międzynarodowym Dniu Celiakii. :D
Martusia 04.10.2005r - wciąż diagnozowana...
ODPOWIEDZ