Choroby towarzyszące - dziecko

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
plavusa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 10:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: plavusa »

jomate! nie wiem czy hemoroidy występują u dzieci. Dziwne jest zwłaszcza to, że lekarkanie zbadała Oli.
Chorobami odbytu zajmuje się proktolog. Myslę, że gastroenterolog też by pomógł (zwłaszcza, że krwawienia niekoniecznie muszą mieć związek z hemoroidami).

Pozdrawiam!
Ola
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

Nie podoba mi się właśnie to,że lekarka nie zbadała Oli. Ale co do pewności czy to hemoroidy czy nie to wiem na 99%. Oli przy wypróżnieniu wylazł jeden, bardzo ją bolało , a maść pomaga.
W sierpniu mam wizytę u gastroenterologa to może ona mi pomoże .
Ps. Ola czuje się znacznie lepiej. :D
Magdalena
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz 17 paź, 2004 17:33
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Magdalena »

Mamo Oli

Pozdrawiam Cię serdecznie.
Jestem dorosłym celiakiem. Miałam hemoroidy, wtedy lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do chirurga. Dla dziewczynki lepiej aby była to kobieta. Zbadała i zapisała czopki doodbytnicze hemorectal. Przyznaję że pomogły. Stosuje się je na noc.
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

po wielu tygodniach męki i leczeniu Oli na hemoroidy( zresztą bez skutku)poszłam do chirurga który córke zbadał i stwierdził,że Ola nie ma hemoroidów, ato co wychodzi z odbytu to wg niego może być śluzówka :( mam jak najszybciej zgłosic sie do gastroenterologa , ale jak na złość moja pani dr jest na chorobowym. ola ma zaparcie, płacze na ubikacji, pupa boli, a ja mam na to patrzeć bo nie umiem jej pomóc :evil: :evil:
a , wyczaiłam co było 1 źródłam jej zaparcia?biegunki- na wczasach jadła chipsy ( teraz wiekszośc ma gluten :evil: ) ja ciemna matka nie poczytałam składu, tak zaczęły sie problemy. Potem wszystko wrócilo do normy ,aż do czasu rozpoczęcia szkoly, Ola zaczęła jeśc chleb ( nigdy wcześniej go nie jadła) , chleb piekłam z mieszanki z Glutenexu , no i teraz się zastanawiam, czy nie zaszkodziła jej ta skrobia pszenna, jest bezglutenowa, ale jeśli ola ma jakąś dziwną alergie to może i skrobia jaj szkodzi. od dziś zaczynam jeszcze bardziej ścisła dietę, ( odstawie całkowicie mąki z glutenexu, tzn skrobie pszenną, i zobaczymy. Bo inaczej to się chyba nie da.
czy ktoś z was miała takie problemy? jak sobie radzicie przy zaparciach?
Awatar użytkownika
Jolka
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 144
Rejestracja: ndz 04 sty, 2004 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Jolka »

Przy zaparciach dobre efekty daja sliwki i naturalny jogurt oraz dużo ruchu.Bo niestety nasze dzieci nie mogą jeść otrebów.I wogle duzo owoców (oprócz bananów ) i warzyw .
Prowokacja własnie sie zaczeła !
Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Obawiam sie, ze ciezko bedzie Ci znalezc make bezglutenowa bez skrobii pszennej bezglutenowej...ale moze sie myle. Zdaje sie, ze obecnie jedynie niejaki Kepka w Wwie wypieka pieczywo bez dodatkow skrobii oczyszczanych, ale zdaje sie rowniez, ze wkrotce padnie jego dzialalnosc...
Awatar użytkownika
plavusa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: wt 22 lut, 2005 10:40
Lokalizacja: Poznan

Post autor: plavusa »

Fundacja "Przekreślony Kłos" z Warszawy produkuje mąkę na bazie skrobi kukurydzianej. Mojemu synkowi pomogło przejście z mąki Glutenexu na tę właśnie. bezgluten z Krakowa chyba też nie stosuje skrobi pszennej. Tu mogę się mylić - bo nie kupowałam, ale chyba tak czytałam na tym forum.
jomate
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: ndz 26 wrz, 2004 22:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: jomate »

dzięki, wypróbuję inne firmy , zacznę od bezglutenu, własnie dziś wyczytałam,że interesują się żywo produkcją dla osób ze złożoną alergią/ nietolerancją, mam zamiar do nich zadzwonic i popytać co maja do zaoferowania.
Upiekłam Oli chlebek z przepisu z forum o tanim chlebku, jakos go je , chociaż cudnny to on nie jest. mam zamiar wypróbować jeszcze przepis na chlebek kukurydziany.
Córka nienajlepiej się czuje, pani doktor ma wrócic po L-4 w poniedziałek, spróbuję się do niej dodzwonić.
annaks1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt 16 wrz, 2005 12:11
Lokalizacja: szczerbice

Post autor: annaks1 »

Ja mam synka w wieku 21 miesiecy mieszkam w malej miejscowosci kolo rybnika dalam dziecko do zlobka w pobliskich rydułtowach zapewniano mnie ,ze nie bedzie zadnych problemow-w chwili obecnej markery wykazaly u syna celiakie ale nadal jestem w trakcie diagnostyki.Dziecko pochodzilo 2 dni po czym pani dyrektor stierdzila ze nie zyczy sobie takiego dziecka w placowce,wbrew pozorom nie bylo znim klopotow.Dziecko przyzwyczajone jest do tego ze nie wolo mu poszcegolny6ch produktow.To byla placowka ministerstwa edukacji.Teraz dziecko chodzi do żlobka w rybniku troche dalej ale to nie szkodzi wspierane przez mnisterstwo zdrowia i rehabilitacji.Sa tam dzieci z przeroznymi alergiami,kazda grupa ma swojego dietetyka,kazde dziecko swoja kartke na tablicy z wypisanymi dozwolonymi produktami. I co okazuje sie ze kazdemu dziecku tam szykuja jedzenie z osobna -wszystkie to indywidualnosci.Produktow nie trzeba tam ani przynosic moze jedynie ciasteczka od czasu do czasu wlasnorecznie upieczone by urozmaicic np. w przypadku mojego syna podwieczorki (uczuleone na gluten i mleko).Realizuja nawet recepty na mleko w ramach oplaty. Koszt miesiecznego pobytu godz(6-17) to ok.170-180zl.warto
ODPOWIEDZ