prosze o rady

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MARZENA KLOCZKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 lut, 2013 00:35
Lokalizacja: IRLANDIA

prosze o rady

Post autor: MARZENA KLOCZKO »

Witam,

Prosze o Wasze podzielenie sie przezyciami dotyczacymi pierwszego tygodnia bez glutenu.Jestem mama 3,5 latka-badania w kierunku celiakia.Od tygodnia przeszlismy na diete bezglutenowa,a syn ma napady zlosci,rozdraznienia,histerii....Od urodzenia byl niespokojnym dzieckiem.Diagnozowano kolki.Skad badania?Od urodzenia nieprzespal calej nocy bez placzu.Moczy sie,placze z bolu brzucha,nie robi kup po kilka dni,a potem konsystencja koncentratu pomidorowego.Chodzi czest na palcach,a jak robi kupe to biega jak ptaszek machajac raczkami i na palcach.Czesto jest rozdrazniny i na przemian pobudzony,za chile wycofany,otepialy,nieobecny,to znowu bystrzak na maxa!!!!!!!!!Trace go i znowu odzyskuje.Mam z nim kontakt,a za chwile nie mam.Czesto jak ma niespodziewany atak zlosci bije sie bez opamietania,pluje,robi dziwne miny-zawsze ida wtedy gazy.Pierdzi non stop i smierdzaco.Wariuje juz sama,bo znam go!!!!!!!!!!Jak go nic nie boli spiewa,tanczy,pamieta co sie nauczyl.bystry ponad przecietna,a za chwile znowu nie mam do niego klucza.Wiem,ze to od jedzenia!!!!!!!!A teraz kiedy lekarz zasugerowal badania wtym kierunku i od tygodnia calkowicie jest na diecie to jest gorze,a nie lepie.Pomozcie
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

marzeno jak ja przeczytalam w/w wypowiedz to pomyślałam że powinnać isc z nim do neurologa dzieciecego i do poradni psychologiczno pedagogiczne w kierunku szukaniach chorob wieku rozwojowego
wiem, że nie takiej odpowiedzi oczekiwałas ale włączyl sie we mnie pedagog specjalny
uważam ze czesc tych objawow owszem mozesz wiazac z medycyna stricte ale mnie wszystkie,
Obrazek
anikam
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 255
Rejestracja: pn 14 maja, 2012 11:35
Lokalizacja: Polska

Post autor: anikam »

co do samej diety to jej poczatek bywa bardzo truudny nawet dla dorosłej osoby osobiscie watpie ze ta dieta pomaga od razu u mnie poprawe widac dopiero po pól roku, po tym czasie zaczelam miec objawy zjedzenia glutenu itp.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

wprowadzenie diety jest trudne
oczyszczanie organizmu z glutenu trwa długi czas
u nas efekty przyszły po 3 tyg tzn było widać poprawe (mój syn ma autyzm)
poza tym co napisałaś ja bym poszła do psychologa z nim lub neurologa tak jak pisała anikam bo pewne jego zachowania mi sie "nie podobają"

anikam u mnie też włączyło sie "zbocznie zawodowe"
justynapawlowska155
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 74
Rejestracja: pn 04 lut, 2013 18:27
Lokalizacja: kielce

Post autor: justynapawlowska155 »

Manga pisze: bym poszła do psychologa z nim lub neurologa tak jak pisała anikam bo pewne jego zachowania mi sie "nie podobają"
ja bym się wybrała i do neurologa i psychologa wiem co mówi jestem mamą 3 dzieciaków
. Szkoda chłopaka więc uciekaj znim jak najszybciej do lek.Iczekamy jak poszło
MARZENA KLOCZKO
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 lut, 2013 00:35
Lokalizacja: IRLANDIA

Post autor: MARZENA KLOCZKO »

DZIEKUJE WAM.


Ja naprawde jestem bacznym obserwatorem,no i nie pracuje,tylko w 100 % z dziecmi.Corka ma 14 m-cy.Tolek za kazdym razem przy takim zachowaniu ma wzdety brzuch i pierdzi po masazu.Kiedy stan bolu mija to on jakgdyby nic swiadomy,a otepialosc jaka byla mija natychmiast.Boje sie,ze neurolog lub psycholog nie uwzglednia moich obserwacji i zdiagnozuja tylko objawy.To naprawde ma scisly zwiazek z jedzeniem.Nasila sie przed kupa rowniez.Jego brak snu i krzyki brzuch mnie boli,ratunku itd.........koszmar.Jestem w Irlandii,a tu lekarze wiele spraw bagatelizuja.Teraz juz wiem,ze to nie przejdzie z chwila 3lat-tak mowiono.Nie wiem jak Wy,ale ja po silnym bolu-jakimkolwiek jestem okropnie wyczerpana i rozdrazniona.On to przezywa od 3,5 roku.Leki przeciw bolowe bardzo zle znosi,wiec cierpi na zywca.W ten piatek-jutro kolejne wyniki z badan krwi-tym razem nie czekamy, a lecimy do Polski zrobic mu wszystkie mozliwe przeswietlenia.Bralam to pod uwage,co z racji swoich profesji zasugerowalyscie,ale zawsze jakas sila boska mnie powstrzymywala,ze to zly trop.Umysl ma biegly,chodzi do szkoly raz w tygodniu na 3h.Pani chali,ze najbardzie wygadany.Ataki sa z nienacka.Teraz od tygodnia dzisiaj pierwszy dzien bez krzyku,pelen smiechu,zabaw......Czytalam,ze u autystykow i dzieci z zespolem aspergera odejscie od glukozy i kazeiny jest jak odejscie od heroiny.Zalecaja diete niskoweglowodanowa,bezglut.,i bezkazein..Robie po omacku?Do tej pory lekarze mi nie pomogli bo nie jestem w stanie w chwili ataku do nich leciec,a kiedy z nim rozmawiaja i badaja brzuch dotykowo mowia:ok,no problem.Problem za to jest i dlatego opisalam zachowania syna,bo moze ktos juz to przerobil.Uwierzcie mi,nie jestem slepa i udajaca przed soba.Zawsze czujna obserwatorka-tak mam od dziecka.Mam 38 lat,a o Tolka staralam sie z mezem 10 lat,az bum,bum,bum dwoje teraz.Michalina zdrowa jak ryba.Ach,rozpisalam sie jak na spowiedzi-przepraszam,ale poza mezem,i moja mama jestem z tym problemem sama. Pozdrawiam i piszcie nadal co myslicie.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Re: prosze o rady

Post autor: Manga »

MARZENA KLOCZKO pisze: Chodzi czest na palcach,a jak robi kupe to biega jak ptaszek machajac raczkami i na palcach.Czesto jest rozdrazniny i na przemian pobudzony,za chile wycofany,otepialy,nieobecny,to znowu bystrzak na maxa!!!!!!!!!Trace go i znowu odzyskuje.Mam z nim kontakt,a za chwile nie mam.Czesto jak ma niespodziewany atak zlosci bije sie bez opamietania,pluje,robi dziwne miny-zawsze ida wtedy gazy.
no właśnie ten zapis mi się nie podobał ;) ja nie chciałam pisac o autyzmie ale włąsnie pewne zachowania twojego synka mogą (ale nie muszą ) dawać pewne podejrzenia.Równie dobrze mogą to byc zaburzenia SI.
wprowadz diete i ogranicz cukier - on powoduje że dziecko się "nakręca"
choć z drugiej strony jeśli chcesz robić badania to chyba nie powinno się nic zmieniac aby wyniki były miarodajne - tak mi się wydaje

edit
mój syn oprócz autyzmu ma zD :okulary:
ODPOWIEDZ