niedoczynność tarczycy u dziecka?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aga75
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob 14 lip, 2012 22:55
Lokalizacja: Łódź

niedoczynność tarczycy u dziecka?

Post autor: Aga75 »

Witam, chciałabym się Was poradzić w ważnej sprawie.Moja 8,5 letnia córka ma celiakię (pisałam już kilkukrotnie,że bardzo często choruje). Niecałe 2 tygodnie temu zaczęła się kiepsko czuć: miała zgagę, odbijało jej się często, po jedzeniu (nawet po gotowanym ryżu z gotowanym jabłkiem) bolał brzuch.Do tego męczyły ją zawroty głowy. Trafiła do szpitala, gdzie uznano,że może mieć podrażnioną sluzówkę przewodu pokarmowego po lekach.Dostała Debutir i Debridat. Od tego czasu odbija się jej bardzo rzadko, bóle brzucha bywają minimalne ale zawroty głowy trwają nadal. Zrobiłam jej ponownie kompleksowe badania, w tym TSH.Wyszedł jej wynik 5,08 (przy normie w tym laboratorium do 5,0).Czy to oznacza niedoczynność tarczycy? Czy zawroty głowy mogą się z tym wiązać? Bo ja już nie wiem, gdzie szukać przyczyny. Dziecku bardzo poci się głowa.Czytałam,że może mieć to również podłoże hormonalne. Miała badany poziom witaminy d3 i robioną densytometrię.Wyszły w porządku.Czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

samo tsh nei wystarczy zrób cały panel tarczycowy to wtedy wyjdzie czy coś nie tak z tarczycą
jak dla mnie to ma ciut za wysokie wyniki
ale zdecydowanie powinien wypowiedziec się na ten temat dobry endokrynolog
ODPOWIEDZ