Nawrót choroby na diecie.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Nawrót choroby na diecie.

Post autor: karmelwy »

Witam,
jestem osobą, która stosuje dietę już od 7 lat. Po zastosowaniu diety, udało się. Biegunki minęły, bólów brzucha nie było. Jednak mimo trzymania się diety bg moje objawy powróciły. Znowu czułem się źle. Szukałem porad na forum, jednak nic mi nie pomogło. Jednak pewnego dnia otworzyłem stronę celiakia.pl i przeczytałem artykuł na temat GLUTENEXU. Wykonano badania produktów GLUTENEXU i okazało się, że ilość skrobi przekracza kilkukrotnie normę. Tak się akurat ułożyło, że od czasu kiedy kupowałem pieczywo firmy GLUTENEXU moje zdrowie się pogorszyło. Tak po przeczytaniu tego artykułu i odstawieniu produktów tej firmy, po tygodniu byłem zdrowy. Od tamtej pory nie miałem żadnych problemów. Jednak od maja moje zdrowie znów zaczęło szwankować. Pojawiły się biegunki, i bóle brzucha. Po pierwsze pomyślałem, że to chleb z BELVETINA, którym zastąpiłem pieczywo z bezglutenu. Odstawiłem więc pieczywo tej firmy i przeszedłem na bezgluten. Jednak poprawy żadnej nie widzę, a jest jeszcze gorzej niestety. Nie jadam od tamtej pory żadnych produktów mlecznych. Jedyne co spożywam to mięsne produkty takie jak: Szynka z indynka firmy PROFI, Świat Drobiu - polędwica z kurczaka od konspolu oraz inne produkty z konspolu jak kiełbasy,kabanosy i szynki cesarska,warszawska. Oczywiście spożywam jeszcze do tego warzywa. Moje obiady zawsze są w 100% bezglutenowe tylko z naturalnych produktów. W tej chwili jestem bezradny, dlatego może jest coś na rzeczy i podobnie jak w przypadku GLUTENEXU może coś na mnie źle działać z tych produktów. Jeśli chodzi o produkty z GLUTENEXU nie tylko ja miałem po nich problemy, ale wiele ludzi z tego forum.

Dlatego bym prosił osoby, która są diecie bg, a spożywają, któryś z tych produktów PROFI, KONSPOL, a mimo tego mają problemy zdrowotne to proszę o ujawnienie się, może uda nam się razem jeszcze szybciej dojść co nam szkodzi.
Ostatnio zmieniony śr 29 maja, 2013 12:39 przez karmelwy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Zrezygnuj na jakiś czas z tych gotowych chlebów i przejdź na wafle ryżowe Good Food. Są takie z brązowego ryżu, bez soli. Sól drażni chore jelita. Są wafle kukurydziane też, ale kukurydza jest może być szybciej zanieczyszczona.

Zwróć uwagę, czy nie chodzi o skrobię pszenną bezglutenową. Wiele osób nie może jej jeść. Mógł się zmienić skład jakiegoś chleba i zaczęli dodawać skrobię

Możesz też kupować biała kaszę gryczaną,wysypać na talerz, przebrać, płukać na sitku, suszyć i mielić w młynku do kawy.Z tej mąki robić tortille zamiast chleba. Dodaje się tylko wody trochę i na patelnię, bez tłuszczu- ja na porcelanowej robię. Można jeść z serem, wędliną itd.

Produkty Profi i Konspolu są czyste. Jestem bardzo wrażliwa, czuję najmniejszą ilość, po nich nic nie czuję, ale po skrobi pszennej bg też się zle czuję.
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Zawsze spożywałem bg mąkę pszenną i nigdy mi nic nie było. Jeżeli nie będzie poprawy do końca tego tygodnia to przejdę właśnie na taką dietę. Dziękuję bardzo za rady.
Lenka_a1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn 17 gru, 2012 21:16
Lokalizacja: Polska

Post autor: Lenka_a1 »

"bg mąka pszenna"?????!!!!!
Jest coś takiego??? Może jednak odstaw tą mąkę i zobacz czy jednak nie po niej masz te objawy.
Awatar użytkownika
Manga
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 264
Rejestracja: pt 11 lip, 2008 15:00
Lokalizacja: :)

Post autor: Manga »

karmelwy pisze:Zawsze spożywałem bg mąkę pszenną i nigdy mi nic nie było. Jeżeli nie będzie poprawy do końca tego tygodnia to przejdę właśnie na taką dietę. Dziękuję bardzo za rady.
a jakiej firmy ta mąka ??
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Extra uniwersalny koncentrat mąki z firmy bezgluten. Chyba większość jej używa.
Awatar użytkownika
nula
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: pn 23 paź, 2006 21:00
Lokalizacja: Jazgarzewszczyzna

Post autor: nula »

Tu nie chodzi o bezglutenową mąkę pszenną - bo taka nie istnieje.
Mowa jest o skrobi pszennej bezglutenowej, czyli takiej, która ma poniżej 20 ppm glutenu.
Obrazek
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Może mi ktoś powiedzieć ile będę czekał na poprawę. Biegam do toalety 3 razy dziennie ! I tak od tygodnia. Na ścisłej diecie jest od czwartku, jedyne co jem to wafle ryżowe sonko, zupę ryżowo warzywną bez żadnych dodatków i konserwantów. Od tego wszystkiego dostałem jeszcze hemoroidów, ale jakoś bardziej nie dokuczają mi. Zastanawiam się nad wizytą u lekarza, ale nie chciałbym pójść i wydać pieniędzy by usłyszeć, musi pan się trzymać diety, a dużo informacji znajdzie Pan w internecie.
Ostatnio zmieniony pn 03 cze, 2013 11:34 przez karmelwy, łącznie zmieniany 2 razy.
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Kolejny dzień to samo. Ścisła dieta. Rosołek z ryżem, i suche wafle ryżowe. A jednak toaletę odwiedzam 4 raz. Nie mam żadnych bólów brzucha ani innych dolegliwości. Nie czuję zmęczenia, nie boli mnie głowa(zresztą nigdy takich objawów nie miałem), jedynie taki lekki dyskomfort na brzuchu czuję, a właściwe każde lekkie zabulgotanie w brzuchu po chwili wzywa mnie do toalety. Mój stolec jest strasznie wodnisty i to nawet bardzo. Nie wiem jak to nazwać, ale jest on bardzo mały, i 2 sekundach czuję się wypróżniony. Potem mam 2-3 godziny spokoju, niestety następne 2 godziny to takie dziwne uczucie, czuję się dobrze, ale czuję takie bulgotanie jakie towarzyszy kiedy ktoś jest głodny. Jednak kiedy zaburczy mocniej to jak już wyżej pisałem muszę odwiedzić wc. Na diecie jestem już od kilku dni i nie widzę, żadnej poprawy. Jest bez zmian, a czasem mi się wydaje, że gorzej.

Czy to może być coś innego? Powiem szczerze, że podobną biegunkę miałem już wcześniej, wtedy towarzyszyły mi ostre hemoroidy i biegunki, ale wszystko zaczęło się oczywiście od biegunek, które potem wywołały u mnie hemoroidy. Ból był niesamowity, podczas wypróżniania myślałem, że umrę tak bolał mnie odbyt, że myślałem, że umrę. Jednak lekarz przepisał mi Diosminex oraz maść na hemoroidy. Po 3 dniach stosowania maści i lekarstw doustnych biegunki nagle ustąpiły, a hemoroidy zniknęły.
Piszę to dlatego ponieważ teraz mi też dokuczają hemoroidy, ale dają znać o sobie dopiero po wypróżnieniu i ból jest bardzo lekki, a po 30 minutach nic już nie odczuwam.

Tak więc mam prośbę czy ktoś może mi powiedzieć, co mi może być? Czy ja mam objawy celiakii, czy może czegoś innego? Proszę o pomoc !
Awatar użytkownika
noodle
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 418
Rejestracja: pn 11 cze, 2012 15:53
Lokalizacja: krakofsky

Post autor: noodle »

karmelwy, a badałeś się pod kątem chorób jelit? Jakiś CU lub CD? Poczytaj na http://crohn.home.pl/forum/
Zapraszam na mojego bloga! http://bezglutenowy.blog.pl
Od 1.11.2012 na diecie bezglutenowej
Obrazek
karmelwy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz 04 wrz, 2011 13:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: karmelwy »

Moje objawy nawet nie pasują. Myślę, że to po prostu starcie kosmków spowodowało taki obieg sprawy. Na razie wierzę w lepsze jutro. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł tutaj napisać, że mój stan zdrowia się poprawił.
ODPOWIEDZ