Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

Leeloo pisze:Ola_la, być może to przez Twoją tarczycę tak marźniesz.
A to jest bardzo niewykluczone, że tak powiem. Wprawdzie od jakiegoś czasu (a konkretnie po kilku latach regularnych ćwiczeń qigong) marznę już o wiele mniej, to jednak wciąż mam coś takiego, że "boję się" zmarznąć. I raczej jest mi za zimno niż za gorąco.
Na razie czekam na działanie tyroksyny bo liczę, że i na to mi pomoże.
Leeloo pisze:a papryki, chilli, kurkumy też nie tolerujesz?
Też w nie za wielkich ilościach. Lubię i paprykę, i pieprz, i chilli, kurkumę też lubię i wszystkiego, co wcześniej wymieniłam, nieraz używam. Ale nie mogę przesadzać, bo źle się kończy. Więc nie za bardzo mogę traktować przyprawy jako stałe i wyłączne rozgrzewacze. W tym celu raczej wykorzystuję gorącą wodę do picia.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
viooltjes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 10 gru, 2012 13:18
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Post autor: viooltjes »

Witam was kochani,

Mam wrazenie ze wraz z nadejciem wiosny moje problemy powracaja. Od jakiegos czasu to chudne to tyje. Waze na przemian raz 55 raz 57. Dochodza bole glowy i wypadanie wlosow oraz wieczne zmeczenie... podobno brakuje mi witamin " bo sie nie normalnie odzywiam i ciagle odchudzam". Kupilam sokowirowke i robilam soki ale efekt byl slaby i znudzilo mi sie ciagle czyszczenie tej maszynki. Zaczelam jesc tez wiecej owocow ale jakos tez mi nie sluza, zwlaszcza mango jest zabojcze dla mojego brzucha. Nie rozumiem co jest w nim nie tak, ale po zjedzeniu calego owocu mam wzdecia i okropne bole brzucha. Zauwazylam, ze nie trawie tez jablek.. niby moge je jesc ale tak jak je zjem tak ze mnie wychodzi.. to samo jest z pomaranczami i szpinakiem... Dziwne rzeczy sie dzieja. Mama stwierdzila ze powinnam zajsc w ciaze zeby mi te glupoty z glowy wybic.
Nie wiem ile jeszcze bede miala sily, jestem troche uparta i nie spieszy mi sie do lekarza bo po tym jak mnie ty w miniona zime potraktowali to sie odechciewa dalszych badan. Niby wszystko sprawdzili a o jelicie cienkim zapomnieli i o testach na nietolerancje.
Pozdrawiam :*
"Betonowe lasy mokną, wiatr wieje w okno,
Siedzę w oknie i wdycham samotność,
Jak to jest? Gubimy się jak startujemy
I całe życie się odnajdujemy?.."
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Post autor: Leeloo »

viooltjes,
koniecznie zbadaj tarczycę: TSH, ft3 i ft4 i powtórz to badanie za 4-5 tygodni.
oznacz też żelazo i FERRYTYNĘ.
badano Ci stężenie witaminy B12? warto byłoby to sprawdzić

a testy na alergie i nietolerancje powinni robić wszyscy, takie jest moje zdanie.
Awatar użytkownika
viooltjes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pn 10 gru, 2012 13:18
Lokalizacja: Amsterdam

Re: Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Post autor: viooltjes »

Leeloo pisze:viooltjes,
koniecznie zbadaj tarczycę: TSH, ft3 i ft4 i powtórz to badanie za 4-5 tygodni.
oznacz też żelazo i FERRYTYNĘ.
badano Ci stężenie witaminy B12? warto byłoby to sprawdzić

a testy na alergie i nietolerancje powinni robić wszyscy, takie jest moje zdanie.

Widzisz jakos nie umiem wybrac sie do lekarza... bo tak jak wspominalam po prostu az sie odechciewa, ale wiem ze musze bo strasznie mi to w zyciu i w pracy przeszkadza.
Mozesz mi powiedziec co to jest Ferrytyna??? co do B12 to mialam rok temu w normie. Ostatie badania mialam wlasnie rok temu i wszytko bylo okay poza tymi przeciwcialami i jelitem drazliwym. Pilam te cholerne saszetki w stylu COLON CLEAN az mi obrzydly (poza tym w pewnym momencie przestaly pomagac bo biegunka wrocila). Badania na nietolerancje zrobilam prywatnie ale drogie to strasznie i stac mnie bylo na 45 produktow. Najtrudniej jak ci rodzina jeczy ze nic nie jesz i jak wyjezdzam w podroz sluzbowa bo wtedy to juz kompletnie nie wiem co jesc wiec jem wszystko cierpie i chudne i tak w kolo macieju :) ahhhh
ale nie ma co narzekac, za oknem od 2 tygodni kwitna pierwsze krokusy i narcyzy, zakwitlo tez moje drzewo w ogrodzie :) prawdziwa wiosna i cieszy mnie to bardzo bo nietolerancja plus zima poglebia tylko problem!
Pojde do tego lekarza... przeciez chce zyc normalnie
"Betonowe lasy mokną, wiatr wieje w okno,
Siedzę w oknie i wdycham samotność,
Jak to jest? Gubimy się jak startujemy
I całe życie się odnajdujemy?.."
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8161
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Czy to mozliwe zebym miala celiakie?!!

Post autor: Leeloo »

ferrytyna to białko, które jest magazynem żelaza w organizmie. jej stężenie we krwi mówi, ile masz zgromadzonego żelaza i to na ten wskaźnik powinno się patrzeć najpierw, nie na samo żelazo w surowicy, bo możesz mieć jednorazowo żelazo w normie, a ferrytynę w samym dole i to jest anemia do leczenia.
ODPOWIEDZ