Wyniki przeciwciał, co mogą oznaczać?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ola_la
Wyjadacz :)
Wyjadacz :)
Posty: 1229
Rejestracja: pn 06 gru, 2010 15:39
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ola_la »

A słabszy PMS i o wiele mniejsze bóle na pigułkach?
Przyznam, że dla mnie to już wystarczający powód, żeby je brać... O innym, tzn. podstawowym - nie wspomnę.
To jest moje zdanie i ja się z nim zgadzam.
© Jan Tomaszewski
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Ola_la pisze:A słabszy PMS i o wiele mniejsze bóle na pigułkach?
Przyznam, że dla mnie to już wystarczający powód, żeby je brać... O innym, tzn. podstawowym - nie wspomnę.
PMS jest mniejsze lub go nie ma, bo nie jesteś na swoich hormonach. Twoje nie działają.Owszem, pigułki są wygodne z wielu względów, ale estrogeny mogą np. indukować tocznia po części. W naszych chorobach bywa też taka choroba autoimmunologiczna jak zespół antyfosfolipidowy, o którym kobiety często nie wiedzą póki nie w ciążę zajść nie mogą. Ten zespół usposabia do zakrzepicy. Jak do tego się dołoży pigułki, które to ryzyko także zwiększają, to można nagle źle skończyć. Lekarze nie sprawdzają tego u pacjentek.Walą pigułki jak witaminki.Nie czują na sobie odpowiedzialności, bo pigułki same w sobie mogą zakrzepicę powodować, więc i tak lekarz będzie usprawiedliwiony w razie czego. W końcu pacjenta ulotkę przeczytała, a resztę niech sobie sama doczyta.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Co do samego blokowania miesiączek to się zgadzam. Ta "regulacja" tak naprawdę nie jest rzeczywista.

A pms i bóle...nie powiem, bo to był główny powód, dla którego je zaczęłam brać. Bóle...ale żadne leki przeciwbólowe nie działały i byłam wyłączona z życia czasami przez cały tydzień. Dlatego ani ich nie diabolizuję, ani nie wybielam. Jeśli ktoś podchodzi do tego rozsądnie to i zakrzepica nie zajdzie, warto się wtedy badać. W końcu zawsze istnieje ryzyko działań niepożądanych.

Każdy musi osądzić według siebie wszystkie plusy i minusy.
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Może masz macicę w tyłozgięciu? To może powodować ostre bóle też.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Jeden lekarz na pięciu stwierdził tyłozgięcie, więc go na pewno nie mam, nawet zostało to dokładnie wytłumaczone. Natomiast jestem pewna, że boli aktualnie od torbieli, bo to...no czuć. :)
A wcześniej też bolało częściowo też od torbieli.

No nic, na razie wszystko jest do przeżycia :)
Na razie mam obawy przed wtorkową gastroskopią, ale no nie ma co się bać :)
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Już po gastroskopii...żyję.

Opis mam całkiem ładny...
Przełyk bez zmian. Wpust otwarty. Błona śluzowa żołądka bez zmian ubytkowych,bez zmian podejrzanych o npl. Odźwiernik, opuszka i część poza-opuszkowa bez zmian. Gastroskopia odwórcona - minimalne cechy hernia hiatus. Jeziorko obfite klarowane. Motoryka żywa. Wycinki z 1-2 z części poza-opuszkowej XII-cy.

Wyniki z wycinków za 2 tygodnie.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

pleomorfa, dało radę, czy ledwo? lekarz się szybko uwinął?

przepuklina rozworu przełykowego- ciekawe, powiedzial cos o tym?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Dałam radę...choć nie było w ogóle znieczulenia. Nieprzyjemne, ale nawet zostałam pochwalona, że zwykle jak do niego przychodzą 18-latki to krzyczą i panikują, a ja tak spokojniutko :p. Uwinął się szybko, powiedział, że postara się jak najszybciej dotrzeć tam, gdzie ma dotrzeć (do XII-cy), żeby nie trwało jakoś bardzo długo. I w sumie trwało maksymalnie 10 minut (przy czym na pewno mniej).

Nie powiedział nic za bardzo. Tyle, że jest coś "troszkę nieszczelne i mogę mieć zgagę". Coś takiego. Tylko, czy to ma jakiś związek z tymi minimalnymi cechami to ja nie wiem, nie wydaje mi się jak o tym czytałam w internecie. Pokażę to lekarzowi, przy okazji.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Wyniki z wycinków dopiero przedstawię za jakieś 3 tygodnie jak po laparoskopii wyjdę ze szpitala. :)

Swoją drogą jestem na diecie 6 dzień i czuję się lepiej, choć mój organizm ostatnio zwariował, chyba ze szczęścia....no mam taką nadzieję (nerwy też swoje robią). Efekty dalej są, ale to już nie to, co było. :) I krostek tak jakby mniej. Dalej jestem spuchnięta...ale no trudno. Będzie lepiej :)
Ostatnio zmieniony śr 20 lis, 2013 07:49 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Powiem szczerze, że wyników badania hist.-pat. przez operację jeszcze nie odebrałam.

Natomiast prosiłabym szybciutko o dobry sposób na biegunkę, bo mam od wczoraj, co 20 minut i już naprawdę szlag mnie trafia. Choć po smectcie aktualnie już leci 35 minuta, więc jestem dobrej myśli. No ale jednak każdy sposób jest bezcenny, bo w środku jeszcze wszystko świeże i biegunka oprócz swoistych bólów, niestety wszystko wokół podrażnia.

Dziękuję z góry!
Ostatnio zmieniony pt 06 gru, 2013 08:17 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 2 razy.
Ela5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: ndz 17 lip, 2011 20:17
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Ela5 »

Witam cieplutko!Dobre efekty przy biegunce dają suszone jagody.Można kupić w aptece lub sklepie zielarskim.I dużo pijemy żeby się nie odwodnić.Życzę zdrówka,głowa do góry!Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
alva_alva
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 2067
Rejestracja: czw 12 sty, 2012 14:37

Post autor: alva_alva »

Pelemorfo, a z jakiego powodu ta laparoskopia i czy coś było usuwane?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Dziękuję Elu :)

Alvo miałam torbiel skórzastą, czyli tzw. dermoid na jajniku. Usunęli go. Teraz pozostaje mi czekanie na wyniki badania hist.-pat., ale raczej nie jest to nic złośliwego.

A ta biegunka to wydaje się efektem ubocznym narkozy i całego postępowania około operacyjnego. W szpitalu mało, co jadłam, bo nie był w żadnym razie przygotowany na przyjęcia alergika,nie mówiąc o celiakii (zostałam okrzyknięta przez panią roznoszącą jedzenie "wybredną królewną"), wróciłam do domu w środę wieczorem i zjadłam duszoną pierś z kurczaka bez skóry i duszony szpinak. A potem w czwartek mało, co bo apetytu nie było, a potem już biegunka. Teraz już jest trochę lepiej, przez cały dzień katowałam się rozgotowanym ryżem z marchewką bez żadnych dodatków i smectą. Jutro spróbuję to jakoś rozszerzyć o ziemniaki i jakieś duszone mięso.
Ostatnio zmieniony pt 06 gru, 2013 21:16 przez pleomorfa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8151
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Post autor: Leeloo »

pleomorfa, tylko pamiętaj o piciu. najlepiej woda ze szczyptą soli i glukozy.
ja na biegunkę zawsze robię ryżyk z jagodami, polecam
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Post autor: pleomorfa »

Leeloo takimi świeżymi jagodami ? Brzmi smaczniej niż z marchewką.

Wodę staram się pić, dzisiaj wypiłam pół dzbanka, niby mało, ale dużo dnia spędziłam na spaniu, a dzbanek duży.

Dziękuję za wszelkie rady! Zmykam do łóżeczka odpoczywać. Miłej nocy życzę :)
ODPOWIEDZ