Wynik histopatologiczny CELIAKIA? Pomóżcie proszę...

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anna.b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 19 paź, 2018 14:32

Wynik histopatologiczny CELIAKIA? Pomóżcie proszę...

Post autor: anna.b »

Hej!
Chwilę temu odebrałam wyniki z gastroskopii. Wszystko fajnie wg lekarza, ale w ogóle nie rozumiem tego co jest napisane i jak to sie ma do celiakii. Proszę o pomoc w interpretacji, bo wizyta dopiero w marcu... :(

"W błonie śluzowej dwunastnicy kosmki kopulaste, bez limfocytozy śródnabłonkowej. wykewy krwawe w zrębie i pojedyncze eozynofile. Obraz niecharakterystyczny - Helicobacter pylor (-)"
Awatar użytkownika
Leeloo
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 8103
Rejestracja: pt 22 mar, 2013 18:33
Lokalizacja: Polska

Re: Wynik histopatologiczny CELIAKIA? Pomóżcie proszę...

Post autor: Leeloo »

Lekarz gastrolog powiedział, że fajnie?

Obraz być może niecharakterystyczny dla badającego, warto byłoby wypożyczyć szkiełka i zanieść do innego patomorfologa dla drugiej opinii. Nie ma nacieku zapalnego z limfocytów, ale są jakieś eozynofile no i te wylewy? od czego?...zwłaszcza, że nie masz bakterii żołądkowej, z czego można się cieszyć, ona odpowiada za wiele zmian i dolegliwości w górnym odcinku u. pokarmowego.
anna.b
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 19 paź, 2018 14:32

Re: Wynik histopatologiczny CELIAKIA? Pomóżcie proszę...

Post autor: anna.b »

@Leeloo , do Pani doktor czeka sie ponad pół roku... Chyba zrobie tak że wezmę szkiełka i wyślę do badania gdzieś indziej, masz rację. Że jest fajnie powiedział 70letni doktor wykonujący badanie. W ogóle nie rozumiał po co przyszłam do niego.

Moja siostra ma celiakię i Hashimoto, ja natomiast mam tarczycę usuniętą. Tym bardziej jest to dla mnie ważne żeby poznać możliwe alergeny.
ODPOWIEDZ