Początek drogi w kierunku zdiagnozowania celiakii

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Eyana_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 26 lis, 2018 03:23

Początek drogi w kierunku zdiagnozowania celiakii

Post autor: Eyana_ »

Witam wszystkich!
Piszę tutaj aby poradzić się jeśli chcę zrobić sobie i córce badania aby zdiagnozować czy chorujemy na celiakię lecz od tygodnia ja jestem na diecie bezglutenowej (odstawiłam gluten po "jelitowce" kiedy to miałam wstret do jedzenia pszennych produktów, wcześniej występowały u mnie objawy wskazujące na jego nietolerancje oraz aktualnie jestem w trakcie przyjmowania antybiotyku, ponieważ złapałam zapalenie krtani oraz tchawicy, zazylam jedną dawkę), a córka jest właśnie w trakcie jelitowki (równo tydzień po mnie i oprócz swoistych objawów celiakii wymiotuje po spożyciu produktów pszennych). Zastanawiam się czy czekać aż się wyleczymy czy od razu zrobić badania, od razu podkreślam, że jakbym miała przechodzić znowu to co przechodziłam spożywając gluten to bym się wykończyła dlatego pytam czy badania będą wiarygodne skoro go już nie przyjmuje, zażywam antybiotyk, a córka wymiotuje.
olareszke80
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 67
Rejestracja: pt 24 cze, 2016 16:00

Re: Początek drogi w kierunku zdiagnozowania celiakii

Post autor: olareszke80 »

tydzień czasu nie zrobi różnicy w wynikach badań, ale jaki wpływ mają przechodzone choroby na wyniki przeciwciał czy stan jelit, to już się nie wypowiem, nie wiem.
ODPOWIEDZ