Pilnie Gastrolog Dziecięcy

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Mama12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 gru, 2018 18:24

Pilnie Gastrolog Dziecięcy

Post autor: Mama12345 »

Witam
Czy wiecie gdzie mogę znaleźć dobrego
gastrologa dziecięcego w woj. Lubuskim
ewentualnie w Wielkopolskim, Zachodniopomorskim ?
Mama12345
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 21 gru, 2018 18:24

Re: Pilnie Gastrolog Dziecięcy

Post autor: Mama12345 »

Jeszcze raz proszę o odpowiedź w sprawie tego gastroenterologa, bardzo pilne maluch ma luźne
stolce, anemie, bóle brzucha. Padło na podejrzenie celiakii bo ja miałam stwierdzoną w dzieciństwie, dodam że żelazo ma w normie, a nawet wysokie.
Rabarbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 wrz, 2019 23:43

Re: Przedstaw się :)

Post autor: Rabarbar »

Dzień dobry,
mój mąż miał zdiagnozowaną chorobę Duhringa w wieku 2 lat.
Córka (niecałe 4 lata) ogólnie zdrowa, ale:
- je coraz mniejszą różnorodność produktów (czekamy też na diagnozę SI, aczkolwiek wpycha do ust dużo niejadalnych rzeczy, więc chyba nie ma nadwrażliwości w jamie ustnej?)
- je ostatnio w ogóle bardzo mało (teraz ma stan podgorączkowy, ale w ogóle mam wrażenie że od pewnego czasu jadła coraz mniej i mogłaby przeżyć na samym krowim mleku)
- gdy miała wysypkę dostała syrop antyalergiczny, który szybko jej pomógł, ale lekarz, gdy wspomniałam o Duhringu ojca powiedział, że może warto zbadać anty-ttg w IgA - wyszło 6x podwyższone
- skarżyła się: ,,Kupka boli", podejrzewałam zaparcia, ale...

dostaliśmy skierowanie do gastro, zanieśliśmy do CZD (wg kolejki NFZ najkrótsza kolejka w Wwie...może będzie już w marcu wizyta).
Czy myślicie, że warto iść prywatnie, bo przeciwciała niszczą jej jelito czy czekać grzecznie skoro nie ma rozległych objawów? Czy macie jakieś miejsce do polecenia w Wwie, gdzie przyjmą dzieciaka i zrobią to dobrze?
Awatar użytkownika
pleomorfa
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Bardzo Stary Wyjadacz :)
Posty: 3797
Rejestracja: wt 29 paź, 2013 06:56
Lokalizacja: Polska

Re: Pilnie Gastrolog Dziecięcy

Post autor: pleomorfa »

W Warszawie doktor Dziechciarz to bardzo dobry specjalista od celiakii. Warto się do niego udać. Nie ma sensu męczenia dziecka.
Jeśli tra­cisz pieniądze, nic nie tra­cisz. Jeśli tra­cisz zdro­wie, coś tra­cisz. Jeśli tra­cisz spokój, tra­cisz wszystko. - Bruce Lee
Rabarbar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw 19 wrz, 2019 23:43

Re: Pilnie Gastrolog Dziecięcy

Post autor: Rabarbar »

Bardzo dziękuję za odpowiedź!
Barbara
ODPOWIEDZ