Zmiany skórne i inne.

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nietyjek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob 02 lut, 2019 23:07

Zmiany skórne i inne.

Post autor: Nietyjek »

Witam serdecznie.

W grudniu 2018 lekarze zakwalifikowali mnie to osób chorych na celiakię (przeciwciała i gastrologia). Od momentu diagnozy jestem na diecie bezglutenowej. Niestety zauważam u siebie dziwne zachowania organizmu, mianowicie:
1. Dość długo, nazwijmy to ciężko, goją mi się różne skaleczenia i otarcia na skórze.
2. Częściej ujawnia mi się opryszczka niż wtedy kiedy byłem eksponowany na gluten.
3. Częściej dopadają mnie skurcze mięśni.

Nadmienię iż miałem zrobioną pełną morfologię i inne możliwe badania z krwi i wszystko w normie. Nawet badanie gęstości kości mam idealne.
Pytanie czy zauważyliście u siebie podobne objawy? Czy zdiagnozowaliście czego brakuje w organizmie i jak to uzupełniliście (preferuję sposoby naturalne)?

Korzystając z okazji zapytam po jakim czasie, choć to pewno sprawa bardzo indywidualna, zaczęliście przybierać na wadze?

Dziękuje i pozdrawiam.
Daniel Vapros

Re: Zmiany skórne i inne.

Post autor: Daniel Vapros »

Też mam problemy skórne. Nie mam celiakii w sensie klinicznym, ale nadwrażliwość na gluten. Moje objawy skórne na samej diecie BG znacznie złagodniały, natomiast pełniejszą poprawę odczułem dopiero po całkowitym odstawieniu kazeiny oraz glukozy i fruktozy prawie że do zera (minimalne ilości raz na kilka dni). Redukcja węglowodanów również mi służy. Problemy mogą sprawiać również inne rośliny z rodziny zbóż i pseudozboża, jak też i strączkowe. Opcji jest wiele, bardzo możliwe, że wykształciłeś sobie przez nieleczoną celiakię również inne nietolerancje/nadwrażliwości pokarmowe (skutek przepuszczalności jelitowej). Niestety nie jest to wszystko takie proste do zdiagnozowania, trzeba wiecznie szukać, czytać i eksperymentować. Przykładowo skurcze mięśni mogą być powodowane przez nietolerancje pokarmowe, o których wspominałem (zaburzenia wchłaniania i tworzenie stanów zapalnych), niedobór magnezu, witamin z grupy B, witaminy D, wapnia - opcji jest wiele.
ODPOWIEDZ