Jak przytyć?

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

aha :D dobrze wiedzieć... ja chciałam się poddać temu badaniu, ale stchórzyłam... :oops:

//Uprasza się o trzymanie się tematu w miarę możliwości <:>> . To jest temat o tym, jak przytyć, a nie o kolonoskopii.
Ostatnio zmieniony ndz 21 lut, 2010 19:16 przez Angy, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

ok sorry.. a co do przytycia to hmm... ja przytyłam jedząc regularnie ser (hochland i zwykły twaróg) :) z tego co wyczytałam na forum to sery hochland można jeść z celiakią:)
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Ale nasza rozmowa sie zrobiła wielowątkowa :P Przepraszam z góry administratora, ale powiem jeszcze tylko coś o kolonoskopii- będę ją robic w LUX MEDZIE przy znieczuleniu miejscowym chyba, bo mam osłabione serce i narkozy mi nie wolno.
A teraz trzymamy się tematu- sery wcinam jak zagłodzona mysz :) nic nie działa...
Postanowiłam sprawdzic te Nutridrinki. Może przy okazji nabiorę więcej siły, bo codziennie chwieję się na nogach... Tylko co z tą nietolerancją mleka? One mają mleko? Jak ktoś nie toleruje laktozy, ale może jeśc przetworzone produkty mleczne, to może te Nutridrinki? Nie wiem z jekiego powodu w przeszłości było mi po nich niedobrze. Może dlatego, że starałam się wypic błyskawicznie całą szklankę, żeby nie czuc obrzydliwego smaku :) , a producent ostrzega :!: Pic wolno...
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

może z nutridrinkami będziesz miała więcej szczęścia i te kalorie będą Ci się zatrzymywać tu i ówdzie. :) info o tych napojach jest na forum: viewtopic.php?t=1637&highlight=nutridrink
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
Lolypop
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: śr 25 lut, 2009 13:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lolypop »

Dzięki, poczytam i spróbuję :)
"Świat jest jedną wielką restauracją"
Woody Allen
Awatar użytkownika
Angy
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 55
Rejestracja: śr 08 kwie, 2009 17:40
Lokalizacja: bydgoszcz

Post autor: Angy »

no cóż.. właśnie zauważyłam, że masz nietolerancję mleka;/ no cóż..czyli sery odpadają... spróbuję się czegoś w szkole dowiedzieć i się pochwalę wiedzą:)
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną- jedynie dawka decyduje o tym. - Paracelsus
Awatar użytkownika
J W
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 05 kwie, 2010 13:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: J W »

jeżeli moge się wtrącić do rozmowy,Lalypop napisałaś że masz bóle brzucha,i chcesz przytyć, ja to przechodziłem,masz dobry trop że coś morze szkodzić.Nie koniecznie jest to gluten,może być nietolerancja lub alergia.U mnie była alergia która powodowała nieswoiste zapalenie jelit i bóle brzucha,a przy tym nietolerancje różnych produktów chociaż dietę przestrzegam.Musiałem wykluczyć na jakiś czas skrobie cukier,mlęko i przetwory, również słodkie owoce,potrawy wzdymające,kwaśne,MSG glutamin,konserwanty i inne dodatki typu E,również reagowałem na pleśń,roztocza. Oczywiście żaden lekarz tego nie wykrył,trzeba samemu dojść,metodą zapisywania i obserwacji,eliminacji.Jak jelita zregenerowały się do końca wszystko ustąpiło i przestał boleć brzuch,i jem jak kiedyś.
Basiar
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: wt 27 paź, 2009 15:19
Lokalizacja: gdynia

Post autor: Basiar »

Lolypop wcinasz sery, a piszesz, że nie możesz mleka???? To ja coś nie kumam :/
Ja mam alergię na pszenicę i mleko i nie jem nic co z krową w jakikolwiek sposób jest związane! Od czasu jak wyłączyłam też skrobię pszenną przytyłam 11 kilo ( w 5 miesięcy) i wcale nie jestem z tego zadowolona, bo wagę miałam w normie :(
Awatar użytkownika
dorciap1975
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 164
Rejestracja: sob 20 mar, 2010 14:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: dorciap1975 »

Ale tyjecie,też bym chciała aby syn przytył tyle,a on 20dkg.co miesiac,nie więcej.
Syn Mateusz na diecie od lutego 2010
Mazia
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: śr 10 mar, 2010 10:12
Lokalizacja: Rabka-Zdrój

Post autor: Mazia »

Może ktoś ma pomysł co zrobić by przytyć chociaż troszeczkę. Przed przejściem na dietę bg ważyłam 53 kilo, potem spadłam do 49 kilo a jak walczyłam z Candidą to waga spadła mi do 46 kilo i od hmm czerwca kiedy zakończyłam dietę bezcukrową nawet nie chce ruszyć a wyglądam przeraźliwie - za niedługo to będę mogła kupować ubrania w dziale dla dzieci :(((
agusia1808
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn 20 wrz, 2010 08:26
Lokalizacja: kraków prokocim

Post autor: agusia1808 »

Witam,
Ja przed diagnozą w przeciągu 2 miesięcy schudłam 11 kilo ważyłam 60 i miałam 165 cm wzrostu a jak wylądowałam w szpitalu ważyłam 49 podczas pobytu w szpitalu już coś tam mówiono że mam podejrzenie o celiakii więc od razu mimo wszystko przeszłam na dietę bg no i czułam się świetnie jeśli chodzi o biegunki przelewanie i boleści żołądka chociaż czasami mam straszne skoki nastrojowe ale tak do końca nie wiem czym to jest spowodowane po trzech tygodniach potwierdziła się celiakia teraz mija prawie 2 miesiące jak jestem na diecie i nic świadomie glutenowego nie sppożyłam aż czasem znajomi mi mówią że przesadzam np. nie zjem kurczaka gotowanego który jest doprawiony pieprzem ponieważ nie wiem z jakiej wytwórni jest ten pieprz ale mnie to nie obchodzi wolę tak postępować niż żeby potem mnie gnębiło a może to ten pieprz mi zaszkodził po co jadłam to mięso teraz waże 53 kilo i zapowiada się że jeszcze przytyję chociąż wolałabym ważyć z 50 ale to takie moje małe widzimisie:) trochę boję się że wrócę do swojej wagi a nie chcę no ale głodzić się nie będę wystarczy mi dieta bezglutenowa :) słyszałam że osoby będące na diecie bg są zazwyczaj chude więc mam nadzieję że już bardziej nie przytyję:) ale się rozpisałam jeżeli chodzi o moje posiłki to rano spożywam całą paczkę wafli ryżowych o godzinie 13 jem rosół bg z dużą ilością mięsa wołowego i drobiowego po rosołku lubię zjeść jabłko lub banana po godzinie 5 spożywam chrupki kukurydziane wafle ryżowe w czekoladzie a koło godziny 20 2 kromki chleba bezglutenowego z dżemem lub serem białym raz na kilka dni gotuje ziemniaki buraki i wątróbkę z kurczaka lub mięso wołowe z makaronem sojowym i marchewką może komuś mój jadłospis pomoże:) pozdrawiam wszystkich gorąco :)
Awatar użytkownika
Problemik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: sob 31 lip, 2010 14:49
Lokalizacja: Wschowa

Post autor: Problemik »

Ja tam jem co popadnie i kiedy popadnie (oczywiście chodzi o posiłki bezglutenowe) i jakoś nie mam problemu z tyciem, powoli, ale idzie.
Ostatnio zmieniony wt 02 lis, 2010 20:51 przez Problemik, łącznie zmieniany 1 raz.
Francak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: pt 29 paź, 2010 14:36
Lokalizacja: Nieznane

Post autor: Francak »

Ja robie to samo a waga stoi w miejscu :P
butter_fly07
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr 27 paź, 2010 14:28
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: butter_fly07 »

a ja tak z 2 strny troche sie boje ze przytyje kiedy przjde na diete bezglutenowa(mam kosmki ok), przeciez wszytskie rzeczy z kukurydzy sa mega przetworzone i maja wisoki ig.. hm.. ryzu nie moge.
Awatar użytkownika
Katarzyna35
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 297
Rejestracja: ndz 10 maja, 2009 18:06
Lokalizacja: Łomianki k.Warszawy

Post autor: Katarzyna35 »

butter_fly07 pisze:a ja tak z 2 strny troche sie boje ze przytyje kiedy przjde na diete bezglutenowa(
Też się obawiałam, ale jestem już drugi rok na diecie , a waga właściwie bez zmian, zjadam to na co mam ochotę i kiedy chcę , nie stosuję żadnych ograniczeń, oczywiście w ramach diety BG , widać to też zależy od predyspozycji danego organizmu .
Obrazek
ODPOWIEDZ