Biocard Celiac Test

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
anakon
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 609
Rejestracja: czw 08 sty, 2004 12:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: anakon »

Chyba niestety tak...poza tym i tak zawsze biopsja i "normalne" przeciwciala przy watpliwosciach musialy byc zrobione, wiec faktycznie ten test niczego nie zalatwia, a niestety kosztuje...
Awatar użytkownika
Asia S.
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 313
Rejestracja: ndz 20 mar, 2005 21:57
Lokalizacja: Radom

Post autor: Asia S. »

Szkoda, że ten test nie działa, miałam zamiar kupić mojemu tacie i bratu, ale teraz to chyba zrezygnuję... ;(
Obrazek
Sylwia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 64
Rejestracja: pn 14 cze, 2004 14:07
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Sylwia »

graziula pisze:Jestem chora na Duringa, od miesiąca stosuję dietę, której ściśle przestrzegam. Wcześniej trochę sobie pofolgowałam czego skutkiem jest nowa wysypka i tona włosów na podłodze. I jak łatwo się domyślić u mnie wynik też był ujemny. Albo coś z tym testem jest nie tak albo wszyscy w mojej rodzinie są zdrowi (łącznie ze mną) a ja mam tatę sąsiada ;)
Jeśli robiąc test przestrzegałaś diety to test mógł wyjśc ujemny. Przeciwciała dosyć szybko zanikają jeśli chory przechodzi na dietę (jak szybko to cecha osobnicza). Ja byłam zdiagnozowana podczas pobytu w szpitalu. Przeszłam na dietę i po 3 miesiącach wynik testów z krwi robionych w labie był ujemny.
Marta1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 11 paź, 2007 17:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Marta1982 »

Ja własnie wrociłam z pięciu najbliższych otwrtych aptek w moim mieście i w połowie z nich farmaceutki wogole o tym nie słyszały ale w jednej ma mi zamowić na jutro dwie sztuki wiec czekam niecierpliwie. Jeden test wykonam na mojej czteroletniej corce ktora nie ma żadnych objawów celiaki i mam nadzieje ze jej nie ma choc jest narazona gdyz ja mam celiake juz 24 lata. Od trzech lat całkowicie nie trzymam diety bezglutenowej wiec wynik tego testu jest wiadomy i chce go wykonac aby sprawdzic czy jest skuteczny, jak wyjdzie negatywny mozecie sobie wszyscy darowac jego zakup. Jutro po wszystkim dam wam znac jak poszło, trzymajcie kciuki za moja małą!
Awatar użytkownika
GosiaM
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 866
Rejestracja: pn 24 maja, 2004 22:49
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: GosiaM »

Marta1982 za Twoją małą kciuki trzymamy i koniecznie napisz jakie były Wasze wyniki.
Ja czekam z niecierpliwością!
Awatar użytkownika
Joanna
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 62
Rejestracja: pt 16 sty, 2004 11:27
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Joanna »

Wszyscy niecierpliwie czekamy! Powodzenia! :)
Marta1982
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw 11 paź, 2007 17:06
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Marta1982 »

No i niestety nic z tego mimo szczerych checi pani farmaceutki, obdzwonila hurtownie i nie maja nigdzie w tej chwili. Zamowilam przez internet beda pewnie we wtorek wiec czekam niecierpliwie nadal.
Gosiula372
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt 19 paź, 2007 12:12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Post autor: Gosiula372 »

Test ten mozna nabyc na stronie firmy bezgluten za ok 28zł!
Piotr Kowalski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr 28 kwie, 2004 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Piotr Kowalski »

Witam,
jestem celiakiem, zrobiłem ten test sobie, żeby zobacyć czy coś mi wyjdzie.
Przestrzegam diety, test nic nie wykazał - ok,możliwe.
Ale moja siostra nie jest celiakiem, zaszła w ciążę i coś się zaczeło źle dziać (anemia, drażliwość, agresja, dziwne stany zachowania. Więc zrobiliśmy jej test. Niestety też nic.
Jeszcze 2 innym osobom robiłem test, też nic.
Podejżewam że test nie działa.
Aha - na 4 testety w 3 brakowało pipety, do nakropienia testera, więc był mały problem.
Testy kupiłem u importera, w Warszawie na Wólczyńskiej (103 zł za 4).
graziula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: wt 27 lut, 2007 22:41
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: graziula »

Sylwia pisze:Jeśli robiąc test przestrzegałaś diety to test mógł wyjśc ujemny. Przeciwciała dosyć szybko zanikają jeśli chory przechodzi na dietę (jak szybko to cecha osobnicza). Ja byłam zdiagnozowana podczas pobytu w szpitalu. Przeszłam na dietę i po 3 miesiącach wynik testów z krwi robionych w labie był ujemny.
Zgadzam się. Niestety mimo diety, wydaje mi się, że rygorystycznie przestrzeganej, co i rusz mam nowe zmiany na kolanach i w okol. lędźwiowej. Włosy wypadają mi garsciami, łamią mi się paznokcie. Wnioskuję, że w dalszym ciągu kosmki się nie odbudowały a to już 5 miesięcy rygoru. Test robiłam po ok. miesiącu diety. Wydaje mi się, że niestety nie działa. Kiszka jakaś. :029:
BuenaDzidzia
Aktywny Nowicjusz
Aktywny Nowicjusz
Posty: 86
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 22:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BuenaDzidzia »

Polecam BioCard test!!!Moja 8-letnia córka, która całe życie jadła normalnie tj. GLUTENOWO, i u ktorej nikt nigdy nie podejrzewał celiakii, ani też dodam NIE MIAŁA objawów, okazało się,że JEST CHORA na celiakię. Zrobiłam jej w domu Biocard test i co się okazało-piekne dwie zabarwione na czerwono kreseczki! Następnie zrobiłam jej badania z krwi na przeciwciała oraz gastroskopię z biopsją i niestety co wykazał Biocard potwiedzone zostało wynikami z ww. badań. I w tym miejscu apel do rodziców chorych na celiakię-BADAJCIE SWOJE DZIECI. Myślę,ze ten test mogę smiało polecić, gdyż jest łatwy w użyciu, ogólnie dostępny (w aptekach czasem na zamówienie) i nie specjalnie drogi a pomaga uchronic przed następstwami nieprzestrzegania diety bezglutenowej-choćby z samej nieświadomości tak jak było to w naszym przypadku.
Miłośnicy kuchni i przyrody łączcie się
krystna
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: sob 09 kwie, 2005 14:45
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: krystna »

Po raz pierwszy test wyszedł komuś dodatni . To dobra wiadomość .
Obrazek

Gazeta Internetowa "Małpia Gazeta" - Serwujemy bardzo dobre wiadomości!
Awatar użytkownika
GUTEK
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 276
Rejestracja: ndz 24 wrz, 2006 17:12
Lokalizacja: SIERADZ

Post autor: GUTEK »

A już myślałam, że ten test to jedna, wielka ściema. Mnie i dzieciom wyszedł ujemny i już chciałam odpuścić mężowi, ale skoro tak to sprawdzimy jeszcze na nim.
Na diecie od 15.03.2011
Awatar użytkownika
kabran
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 1838
Rejestracja: sob 22 paź, 2005 09:52
Lokalizacja: Lublin

Post autor: kabran »

A ja nadal pozostaję sceptyczna i to bardzo. Oznaczanie przeciwciał w jednej klasie może być baaardzo dezinformujące. :okulary2:
The quickest way to an enemy's heart is through his ribcage.
Nie, nie jestem lekarzem... I mam Crohna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Po pierwsze: diagnoza wg przeciwciał polega na zbadaniu krwi w dwóch klasach, po drugie: musi to być klasa przeciw transglutaminazie tkankowej - takie info otrzymałem od dr Dziechciarza na konferencji Celiakia - fakty i mity.
Ze względu na łatwość użycia, faktycznie test jest OK, ale co dalej....
ODPOWIEDZ