[Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

lahdo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pt 15 sie, 2008 21:28
Lokalizacja: Lubien/Krakow

[Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Post autor: lahdo »

Zadałem kiedyś na forum na PW użytkownikom z Krakowa pytanie jakiego lekarza polecają. Część osób udzieliła mi odpowiedzi na to pytanie, część napisała, że sami byli by zainteresowani taką informacją. W związku z tym przedstawiam poniżej listę lekarzy. Wszystkie opinie są PRYWATNYMI opiniami użytkowników tego forum.

dr. Zbigniew Śliwowski
Przyjmuje w CM LIM na al. Słowackiego oraz w Centrum Gastrologicznym na ul. Szlak
Tam też jest możliwość wykonania gastroskopii. Można je zrobić w analgosedacji (czyli tzw. "głupim jasiu") i nic a nic się nie pamięta.

dr Owczarek
Przyjmuje w klinice UJ na ul. Śniadeckich.
OPINIA:
Tam mają kilku naprawdę dobrych i polecanych gastroenterologów, niestety terminy są adekwatne do ich popularności. Co do badania sugeruje robić prywatnie. Do jego wykonania na kasę chorych trzeba mieć skierowanie od gastrologa (terminy do nich są wszędzie nie krótkie) a potem jeszcze czekać na wolny termin do badania. Osobiście robiłam na os. Złotej jesieni w nowej-hucie (bardzo miła pani doktor) ale myślę że jest w Krakowie wiele takich miejsc.

dr Gniady
Przyjmuje w Szpitalu im. Rydygiera, prywatnie robi gastroskopie w Centrum Gastrologicznym ul. Szlak, lub pan profesor Tomasz Mach w tym samym miejscu.

dr Ziemniak
Przyjmuje na ul. Szlak OPINIE: jedna osoba pisała: "było absolutnie bez zarzutu, aż sie zdziwiłam (mowa o gastroskopii)". Inna osoba pisała: "na pewno go nie polecam, on uważa, ze jak się lepiej poczujesz, to możesz spokojnie wrócić do jedzenia glutenu!"

dr Małgorzata Wcisło
Przyjmuje w klinice gastroenterologii na Śniadeckich.

dr Skulina
Doktor już nie pracuje w klinice na Sniadeckich tylko prowadzi prywatna klinike na ul. Kazimierza Wielkiego. OPINIA: "Wizyta jak bylem ostatnio kosztowala 40zl, ale bylo to najlepiej wydane 40zl w moim zyciu."

dr Zahradnik-Bilska
Przyjmuje w przychodni przyklinicznej na Sniadeckich 5.

Polecano również MEDICOVER, ale jako że to nie jest publiczna służba zdrowia to ceny tam są spore.

Proszę wpisać nazwisko danego doktora do wyszukiwarki na forum, czasami można uzyskać więcej informacji.
marzikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn 19 sty, 2009 20:42
Lokalizacja: kraków

Post autor: marzikus »

lahdo, Drogi użytkowniku czy miałeś może kontakt z tymi lekarzami?
Awatar użytkownika
Tomkus
Bardzo Aktywny Forumowicz
Bardzo Aktywny Forumowicz
Posty: 615
Rejestracja: pn 08 gru, 2008 12:38
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Tomkus »

Prof. T.Mach obecnie przyjmuje na ul. Rzeźniczej w Przychodni Profesorów Docentów, Docentów i Ordynatorów;Medicina 2000
Awatar użytkownika
namida
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt 06 sty, 2009 16:32
Lokalizacja: Jaworzno/Kraków

Post autor: namida »

Ja byłam u dr Doroty Sadowskiej w szpitalu wojskowym na Wrocławskiej (jak na razie tylko raz). Wrażenia pozytywne.
Wszystkim pacjentom poświęca dużo czasu (długo się czekało w kolejce ;>), przeprowadza szczegółowy wywiad, o wszystkim dokładnie informuje etc.
Mnie od razu skierowała na badania krwi, za tydzień na gastroskopię i w maju na kolonoskopię.
No i w tym szpitalu były najkrótsze terminy do poradni gastrologicznej - czeka się ok. miesiąca, w innych szpitalach - 2,3 miesiące, na badania pewnie jeszcze dłużej.
orinoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 15:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: orinoko »

Chciałam spytac o pediatrow gastrologow - przeszukujac forum znalazlam dwie osoby dr Szymanowska i dr Przybyszewska - obie ze Strzeleckiej - mogla bym prosic o jakies opinie na temat tych pan? do ktorej lepiej sie wybrac z 13 miesiecznym brzdacem ktory dopiero zaczyna diete i diagnostyke? a ja sama bladze jak we mgle caly temat jest bardzo dla naszej rodziny nowy. Czy poza tymi lekarzami ktos mogl by mi polecic dobrego gastrologa pediatre w Krakowie? z gory dziekuje
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Mogę tylko powiedzieć, że obie Panie są godne polecenia :)
Z tego co wiem, dr Szymanowska pracuje na oddziale w szpitalu na Strzeleckiej, więc dostać się do niej będzie trudno. Poza tym teraz uświadomiłem sobie, że ona jest chyba "tylko" pediatrą, ale nie pamiętam. W przychodni przyszpitalnej pracuje dr Przybyszewska (pediatra, gastrolog), więc ze skierowaniem można się normalnie zarejestrować. Innych lekarzy nie poznałem.
Ostatnio zmieniony pn 13 lip, 2009 09:56 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
orinoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 15:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: orinoko »

dzieki za szybka odpowiedz :-) rozumiem ze Twoj maly szkrab leczy sie u ktorejs pani doktro? Szukam kogos kto sie nami zaopiekuje i nie zrobi wiekszego mentliku w glowi niz mamy teraz - wrecz odwrotnie troche pouklada to co wiemy i dobrze poprowadzi synka, a wiesz moze czy ktoras z pan przyjmuje prywatnie?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Kasia została bardzo szybko zdiagnozowana przez dr Szymanowską, natomiast niedawno byliśmy z młodszym Michałem u dr Przybyszewskiej - mogę polecić tą panią z czystym sumieniem. Konkretna i solidna wiedza.
Ostatnio zmieniony pn 13 lip, 2009 10:34 przez Rafal_tata, łącznie zmieniany 1 raz.
orinoko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt 10 lip, 2009 15:15
Lokalizacja: Kraków

Post autor: orinoko »

Rafal_tata - dzieki za Balviten, kolejne zrodlo inf.,
znalazlam tez namiary na miejsce gdzie prywatnie przyjmuje dr Przybyszewska moze komus sie przyda, wiesz pisze tez tu:
Jurajskie Centrum Medyczne
http://www.jcm.krakow.pl/
ul. Wierzyńskiego 9
30-198 Kraków
tel. 012 622-88-80
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Może wyjaśnię, chodzi o ten Balviten: http://www.balviten.com/zdrowie.php
riri
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 09 lut, 2015 10:36

Re: [Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Post autor: riri »

Czy ktoś mógłby mi polecić sprawdzonego gastroenterologa w Krakowie. Zarówno publicznie, jak i prywatnie? Dla osoby dorosłej. Potrzebuje diagnozy - czy mam celiakię czy nietolerancję glutenu, czy samą alergię na gluten. Na testach skórnych wyszła mi alergia na pszenicę i żyto, ale mam również inne objawy np. żołądkowe.
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Re: [Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Post autor: Rafal_tata »

Raczej ogólnie, klinika na ul. Śniadeckich, w Krakowie chyba tam tylko leczą celiakię u dorosłych.
małgorzata55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: śr 20 maja, 2015 14:03

dobry lakarz kraków

Post autor: małgorzata55 »

czy może ktoś polecić dobrego lekarza w Krakowie ??
Awatar użytkownika
kasiqqq
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 102
Rejestracja: czw 06 wrz, 2012 16:07
Lokalizacja: Rabka

Re: [Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Post autor: kasiqqq »

Moja opinia:
dr Mach - profesjonalista, który zdiagnozował mnie niemal natychmiast, również on przeprowadzał moją pierwszą gastroskopię także polecam, jednak prywatnie
dr Owczarek - mój lekarz prowadzący w Przychodni na Śniadeckich - byłam dopiero na 1 wizycie póki co mam mieszane uczucia jednak podobno jest bardzo dobrym lekarzem (straszne terminy)
Obrazek
ania22183
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn 03 sie, 2015 19:02

Re: [Kraków] Lekarze w Krakowie - lista lekarzy z opiniami

Post autor: ania22183 »

Kasiaqqqq Szukam lekarza w Krakowie i natknelam sie na Twoj wpis ale nie moge znalesc informacji gdzie dr. Mach przyjmuje prywatnie? Znalazlam tylko przychodnie medicina 2000 Moze wiesz jak dlugie sa terminy?
ODPOWIEDZ