wprowadzanie glutenu do diety maluszka i tata z celiakia

Celiakia z medycznego punktu widzenia.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

wprowadzanie glutenu do diety maluszka i tata z celiakia

Post autor: baranowski.maciej »

mam pytanko, moj maz ma celiakie, nasz synek 8 m-cy jeszcze nie mial wprowadzonego glutenu, czy mam czekac az skonczy rok (zalecenie pediatry, ktora pod nosem dodala "ja i tak wczesniej nie zalecam wprowadzac") czy wprowadzic mu teraz jak karmie jeszcze piersia? czy jest duze prawdopodobienstwo ze synek bedzie tez chorowal? czy powinnam zrobic mu jakies badania czy dopiero wtedy jak bedzie podejrzenie celakii? z gory dziekuje za wszystkie rady

p.s. pisze z konta meza :)
Awatar użytkownika
Agniesia
-#Administrator
-#Administrator
Posty: 893
Rejestracja: pt 17 wrz, 2004 09:50
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Agniesia »

Na poczatek przeczytaj sobie o programie PREVENT CD
Co do pediatry to chyba nie zna nowych zaleceń żywieniowych dla maluszków NORMY ŻYWIENIOWE
Obrazek
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

program fajny i na pewno skorzystalabym gdybym wiedziala o nim wczesniej, teraz jest juz duuuzo za pozno ale dzieki za info, bede miala na wzgledzie przy nastepnym dziecku; co do glutenu to nie bedziemy czekac dluzej i wprowadze malemu w najblizszych dniach, zobaczymy...mam jeszcze pytanko-jakie badania trzeba wykonac u takiego niemowlaka zeby stwierdzic czy jest chory na celiakie czy nie?
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

Przede wszystkim trzeba obserwować dziecko. Czy coś się zmieni od momentu podania glutenu (bóle brzucha, zwiększony niepokój, złe przybieranie na wadze)
Obserwować kupy - śluz w kupie to sygnał ostrzegawczy
Po jakimś czasie możesz wykonać badania na przeciwciała z krwi.
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

a jak to badanie sie dokladnie nazywa? i po jakim czasie od wprowadzenia glutenu mozna je juz wykonac?

i jeszcze jedno mam pytanko, jak najlepiej podac gluten? czy jest jakas roznica czy dam np skorke od chleba, jakies ciasteczko czy dodam kaszki mannej do zupki? czy to nie ma znaczenia co sie da?
Awatar użytkownika
Rafal_tata
-#Moderator
-#Moderator
Posty: 2660
Rejestracja: śr 14 sty, 2004 13:31
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Rafal_tata »

Z krwi? Badanie na oznaczenie przeciwciał występujących w celiakii: przeciw endomysium IgA EmA lub przeciw transglutaminazie tkankowej IgA tTG. Badania wykonuje się w DWÓCH klasach. Dzieci poniżej 2-go roku życia często nie wytwarzają tych przeciwciał, więc badanie u nich jest mniej wiarygodne.
Nie ma znaczenia co glutenowego podasz dziecku.
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

dziekuje za odpowiedz
Awatar użytkownika
Amigomio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw 25 maja, 2006 00:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Amigomio »

Nie ma znaczenia co podasz glutenowego ale w każdym produkcie jest różna ilość glutenu.
Jeśli chcesz wprowadzać gluten stopniowo to przydatne może być kierowanie się ilościami podawanymi właśnie w programie Prevent CD.
cytat z instrukcji
Ilość glutenu podawana w kolejnych miesiącach:
Miesiąc 6 (skończony) - 500mg
Miesiąc 7 (skończony) - 1000mg
Miesiąc 8 (skończony) - 1500mg

Przykłady produktów i ilości odpowiadające powyższym dawkom
po ukończeniu 6 miesiąca 500 mg glutenu to np.:
kasza manna - 6 g - 1 czubata łyżeczka
biszkopty (śr.3 cm) - 7,5 sztuki
biszkopty (śr.5 cm) - 3 sztuki
herbatniki Pepti Beure - 7gram - 3/4herbatnika
kuskus - 3,5 g - pół czubatej łyżeczki

po ukończeniu 7 miesiąca
kasza manna - 12g - 2 czubate łyżeczki
biszkopty (śr.3 cm) - 15 sztuk
biszkopty (śr. 5 cm) - 6 sztuk
kuskus - 7 g - 1 czubata łyżeczka
makaron świderki Lubella - 10g= 15 świderków

Zawartość glutenu w 100 gramach produktu [g]
mąka pszenna - 9,2 g
Kasza manna - 8,7 g
kuskus - 13,8 g
makaron - 10 g
płatki pszenne - 9 g
płatki jęczmienne - 9,8 g
biszkopty - 3,4 g
herbatniki - 7 g
chleb zwykły - 5,3g
chleb żytni jasny - 4 g
chleb graham 7,5 g
pumpernikiel 5,8
kajzerka 7,3 g
bułka wrocławska - 7,0 g
paluszki 9,6 g
pierniczki beskidzkie 3,3 g
delicje 2,6 g
chałka 6,5 g
Mama potencjalnego Bezglutka - sama żyję z Duhringiem od `88...i mam się świetnie :)
izapw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr 07 lis, 2007 20:37
Lokalizacja: Łódź

Post autor: izapw »

Ale musisz pamiętać, że objawy występują po dłuższym czasie od rozszerzenia diety, a czasem wogóle. Ale przy obciążeniu genetycznym na pewno trzeba zrobić badania kontrolne.
Ale też mozna czekać z glutenem - dzieci bardzo chętnie zywią się waflami ryżowymi i kukurydzianymi.
IPW
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

powiedzcie mi jeszcze jaki lekarz zajmuje sie ta choroba? najlepiej bedzie jak udam sie do specjalisty i porozmawiam ale za wszystkie rady z calego serca dziekuje
Awatar użytkownika
Karolcia6
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 304
Rejestracja: pt 16 maja, 2008 08:38
Lokalizacja: Skórcz

Post autor: Karolcia6 »

baranowski.maciej pisze:powiedzcie mi jeszcze jaki lekarz zajmuje sie ta choroba?
gastroenterolog :)
Obrazek
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

dzieki :oops: :)
baranowski.maciej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw 22 lis, 2007 19:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: baranowski.maciej »

Witaj NuSiAaa, nie moge wyslac maila bo wyskakuje mi jakis blad wiec pisze tutaj, mam nadzieje ze odczytasz..
Nasz synek ma juz 15 m-cy i na szczescie celiakii nie ma..gluten zaczelismy podawac mu dopiero 2 tyg przed pierwszymi urodzinami, my bylismy w Klinice Jednego Dnia przy Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie na badaniach,polecam! sa tam doswiadczeni lekarze,przeprowadzaja szczegolowy wywiad,potem kieruja na okreslone badania, w naszym przypadku byly to badania z krwi na wszystko zwiazane z celiakia plus jakies inne, jak morfologia,mocz, juz dokladnie nie pamietam ale naprawde sporo tego bylo,dodatkowo zrobili usg jamy brzusznej, na wyniki te zwiazane z celiakia czekalismy cos ok m-ca,zeby tam trafic trzeba miec skierowanie od lekarza i najlepiej zeby na skierowaniu bylo jasno napisane ze to skierowanie do Kliniki Jednego Dnia no i trzeba czekac na termin dosc dlugo, my czekalismy m-c ale naprawde polecam, dziecko przebadaja wzdluz i wszerz i popytac o wszystko mozna; trafilismy akurat na bardzo mila pania doktor, juz starsza, ale strasznie sympatyczna i szczegolowo odpowiadala na pytania wiec imie i nazwisko moge Pani dac,moze akurat sie uda do niej trafic gdybys sie zdecydowala tam udac; a Twoj synek je juz gluten? i jakie ma objawy jesli moge spytac?
Awatar użytkownika
Malia
Aktywny Forumowicz
Aktywny Forumowicz
Posty: 301
Rejestracja: śr 10 lut, 2010 18:51
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Malia »

Amigomio pisze:Obserwować kupy - śluz w kupie to sygnał ostrzegawczy
A co dokładnie znaczy śluz w stolcu? Bo ja mam. Taki przeźroczysty.
Ostatnio zmieniony sob 13 lut, 2010 23:53 przez Malia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Lekarze ignorują fakt, że różne osoby różnią się między sobą molekularną strukturą
i stosują schematyczne leczenie, nie uwzględniając tych różnic.
"
Linus Pauling
ODPOWIEDZ